Svenska Orienteringsförbundet

ÖSA Träffen 4/6 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:46:03 8,72
2 Jörgen Ohlin OK Linné 00:46:36 9,71
3 Lasse Jansson Gävle OK 00:46:40 9,83
4 Anders Österlund Västerås SOK 00:47:02 10,49
5 Per Ek Nyköpings OK 00:47:15 10,88
6 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:48:28 13,07
7 Oskar Daniels Attunda OK 00:48:49 13,70
8 Lars Johansson Karlsbyhedens IK 00:49:39 15,20
9 Erik Boman Gävle OK 00:50:10 16,13
9 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:50:10 16,13
9 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 00:50:10 16,13
12 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:50:15 16,28
13 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:50:37 16,94
14 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:50:58 17,57
15 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:51:03 17,72
16 Tom Quayle Sundsvalls OK 00:51:19 18,20
17 Mathias Hallmén Attunda OK 00:51:27 18,44
18 Anders Boström Järfälla OK 00:52:51 20,96
20 Fredrik Rosén Jönköpings OK 00:54:16 23,51
21 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:54:32 23,99
22 Niklas Aldén OK Linné 00:55:10 25,13
23 Ulf Bergqvist Gävle OK 00:55:55 26,48
24 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 00:55:57 26,54
25 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:56:46 28,01
26 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:57:05 28,58
27 Henrik Roos OK Linné 00:57:10 28,73
28 Fredrik Wallin Linköpings OK 00:58:04 30,35
29 John Hedlund Köping-Kolsva OK 00:58:25 30,98
30 Fredrik Noborn OK Linné 00:59:30 32,93
31 Thomas Persson OK Denseln 00:59:52 33,59
32 Torbjörn Engberg Järla Orientering 01:00:04 33,95
33 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 01:00:09 34,10
34 Andreas Davidsson OK Klemmingen 01:00:10 34,13
35 Dan Hörnell OK Linné 01:00:23 34,52
36 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 01:00:37 34,94
37 Axel Wrådhe Attunda OK 01:01:07 35,84
38 Olle Lindman Finspångs SOK 01:01:16 36,11
39 Johan Jakobsson OK Roslagen 01:02:44 38,75
40 Per Edström Härnösands OK 01:03:49 40,70
41 Jonas Olsson Stora Tuna OK 01:04:36 42,11
42 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 01:05:26 43,61
43 Ingemar Åkerman Tullinge SK 01:05:48 44,27
44 Simon Sjöhed Gävle OK 01:06:30 45,53
45 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 01:06:51 46,16
46 Måns Faxén Växjö OK 01:07:06 46,61
47 Per Sundström Västerås SOK 01:07:52 47,99
48 Jonas Eriksson Rånäs OK 01:11:46 55,00
49 Roine Schölin Laholms IF OK 01:18:57 67,93
Robin Ekebom Väsby OK
Jan Olm Kils OK
Jan Moberg Gävle OK
Joakim Olsson Väsby OK
Pessi Liukkonen Sundsvalls OK
Andreas Karlsson Västerås SOK
Andreas Leijgård Gudhems IF
Hampus Möller Linköpings OK
Niklas Olsson Täby OK
Kent Lundvall Vallentuna-Össeby OL

Annonser