Svenska Orienteringsförbundet

Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior Cup - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Högstrand Markbygdens OK 01:04:06 7,14
2 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:04:31 7,67
3 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:05:06 8,41
4 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:05:34 9,00
5 Eric Börjeskog OK Tor 01:06:34 10,26
6 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:06:37 10,33
7 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:07:15 11,13
8 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:07:37 11,59
9 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:09:19 13,75
10 Joel Lenell OK Ravinen 01:09:38 14,15
11 Lucas Basset OK Denseln 01:11:24 16,39
12 Ola Svahn IFK Moras OK 01:11:30 16,51
13 Daniel Svensson IFK Moras OK 01:11:48 16,89
14 Love Sintring Hagaby GOIF 01:11:54 17,02
15 Måns Sandgren OK Orion 01:12:04 17,23
16 Pontus Petersson OK Orion 01:12:48 18,16
17 Göran Winblad Rehns BK 01:13:08 18,58
18 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:13:13 18,69
19 Karl-Johan Westberg OK Tranan 01:13:25 18,94
20 Mats Nordbrøden Järla Orientering 01:13:34 19,13
21 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:14:03 19,74
23 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:17:01 23,50
24 Martin Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 01:17:14 23,77
25 Simon Hedlund Ärla IF 01:17:20 23,90
26 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:18:00 24,74
27 Alexander Moberg OK Tyr 01:18:42 25,63
28 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:18:45 25,69
29 Lukas Diener Tullinge SK 01:19:26 26,56
30 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:20:50 28,33
31 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:20:51 28,35
32 Erik Fernlund Säterbygdens OK 01:21:13 28,82
33 Jonathan Anderson Kexholms SK 01:22:00 29,81
34 Oskar Hektor Järfälla OK 01:22:32 30,49
35 Andreas Calleberg Rehns BK 01:22:38 30,61
36 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 01:24:38 33,15
37 Johan Norberg Gamleby OK 01:25:40 34,45
38 Fredrik Forsberg Tullinge SK 01:26:54 36,02
39 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:28:49 38,44
40 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:29:05 38,78
41 Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 01:31:33 41,91
42 Joel A Skantze Järla Orientering 01:32:01 42,50
43 Jon Åkesson Forsa OK 01:33:10 43,95
44 Felix Palmgren Eksjö SOK 01:35:55 47,44
45 Andreas Leandersson OK Tyr 01:36:16 47,88
46 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 01:36:39 48,36
47 Andreas Bergqvist Stora Tuna OK 01:39:42 52,23
48 Andreas Nilsson Markaryds FK 01:44:13 57,95
49 Patrik Linder Norbergs OK 01:47:52 62,57
50 Johan Gunnars IFK Moras OK 01:48:05 62,84
Christian Kollberg Järla Orientering
Mandus Ridefelt OK Linné
Jonas Nordström Tullinge SK
Kalle Bergman OK Ravinen
Martin Vister Järla Orientering
Niklas Olsson IFK Moras OK
Love Berzell Attunda OK
Hugo Mattsson Skåneslättens OL
Anton Sundin OK Tisaren
Edvard Davidsson OK Klemmingen
Tobias Beckius OK Tyr

Annonser