Svenska Orienteringsförbundet

Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior Cup - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Håkan Sandvik Täby OK 00:36:48 10,08
2 Anders Berg Linköpings OK 00:37:01 10,58
3 Conny Forsberg IF Thor 00:37:07 10,81
4 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:37:27 11,57
5 Rikard Imark Tullinge SK 00:38:26 13,82
6 Peter Nordström Täby OK 00:39:41 16,67
7 Mats Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:40:43 19,04
8 Mats Fryxell Tullinge SK 00:40:54 19,46
9 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:41:01 19,72
10 Per Kallhauge Snättringe SK 00:41:12 20,14
11 Stefan Thellsén OK Roxen 00:41:27 20,71
12 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:41:53 21,70
13 Ulf Kallhauge Snättringe SK 00:42:00 21,97
14 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:42:14 22,50
15 Johan Markstedt OK Södertörn 00:42:24 22,89
16 Jonas Lång Stora Tuna OK 00:43:48 26,09
17 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:44:03 26,66
18 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 00:44:28 27,61
19 Per Carlsson Nyköpings OK 00:45:13 29,32
20 Kalle Persson OK Österåker 00:45:33 30,09
21 Urban Freij Snättringe SK 00:46:26 32,11
22 Sten Leandersson OK Tyr 00:46:40 32,64
23 Björn Axelsson Tullinge SK 00:47:00 33,40
24 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:47:11 33,82
25 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:48:19 36,41
26 Torbjörn Johanson OK Södertörn 00:49:09 38,32
27 Christer Östlund Strängnäs-Malmby OL 00:49:25 38,93
28 Yvonne Andersson Tullinge SK 00:49:52 39,95
29 Johan Lundvall Täby OK 00:50:00 40,26
30 Sven Wigertz Långhundra IF 00:51:06 42,77
31 Ola Henriksson Järla Orientering 00:52:04 44,98
32 Peter Ehrlin Sundbybergs IK 00:52:28 45,90
33 Per Nordin Söders SOL Tyresö 00:53:38 48,56
34 Anders Karlsson Snättringe SK 00:54:05 49,59
35 Fredrik Brandhorst Järla Orientering 00:54:40 50,93
36 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:54:59 51,65
37 Håkan Redtzer Attunda OK 00:56:38 55,42
38 Ulf Nilsson Järfälla OK 00:57:13 56,76
39 Ola Eriksson OK Grip 00:58:04 58,70
40 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:58:09 58,89
41 Jan Christoffersson OK Renen 00:58:52 60,53
42 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 01:00:39 64,60
43 Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:03:18 70,66
44 Jörgen Hector Snättringe SK 01:03:29 71,08
45 Örjan Tingström OK Klemmingen 01:04:53 74,28
46 Göran Lundqvist Järfälla OK 01:07:14 79,65
47 Per Knutas Attunda OK 01:09:32 84,91
48 Leif Lundin Järla Orientering 01:10:32 87,20
49 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 01:12:03 90,66
50 Nils Eklöw Skogsluffarnas OK 01:21:15 111,70
51 Peter Wipp Järla Orientering 01:21:42 112,72
Roger Hugosson Sundsvalls OK
Stefan Redtzer Attunda OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr