Svenska Orienteringsförbundet

Nordic Open Junior Meeting, Publiktävling - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:29:30 2,08
2 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:03 3,50
3 Gustav Bergman OK Ravinen 00:30:15 4,01
4 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 00:30:54 5,69
5 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:32:57 10,98
6 Olle Kalered OK Denseln 00:33:01 11,15
7 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:03 11,24
8 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 00:33:42 12,92
9 Johan Kärrström Tullinge SK 00:34:37 15,28
10 Markus Adolfsson Linköpings OK 00:34:52 15,93
11 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:34:53 15,97
12 Rassmus Andersson OK Linné 00:34:54 16,01
13 Måns Sandgren OK Orion 00:35:22 17,22
14 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 00:35:56 18,68
15 Johan Hamelius OK Linné 00:36:47 20,87
17 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:36:59 21,39
18 Anders Boström Järfälla OK 00:37:01 21,47
19 Magnus Cederlöf Järfälla OK 00:37:09 21,82
20 Simon Smedberg OK Skogsfalken 00:37:25 22,51
21 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:37:33 22,85
22 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:37:48 23,49
23 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 00:37:55 23,80
24 Emil Kalered Skogspojkarnas OK 00:38:02 24,10
25 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 00:38:37 25,60
26 Lukas Diener Tullinge SK 00:38:46 25,99
27 Erik Sisell Gävle OK 00:38:47 26,03
28 Markus Fredlund Tullinge SK 00:39:03 26,72
29 Pontus Petersson OK Orion 00:39:29 27,84
30 Björn Wistrand OK Hällen 00:40:17 29,90
31 Axel Mattsson Järla Orientering 00:40:22 30,12
32 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:40:39 30,85
33 Jon Åkesson Forsa OK 00:40:59 31,71
34 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:41:14 32,35
35 Simon Andersson Forsa OK 00:41:16 32,44
36 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:42:12 34,85
37 Gustav Kvick Forsa OK 00:42:32 35,71
38 Oskar Hektor Järfälla OK 00:42:44 36,22
39 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:42:57 36,78
40 Sven Ruegg Tullinge SK 00:44:34 40,95
41 Pontus Johansson Växjö OK 00:46:43 46,50
42 Johan Lundqvist OK Gynge 00:49:46 54,37
43 Nick Barrable OK Ravinen 01:28:33 154,44
Jakob Jansson Järla Orientering
Henrik Lundqvist OK Gynge
Erik Mattsson Järla Orientering
Mathias Hallmén Attunda OK
Niclas Sjögren Södertälje-Nykvarn OF

Annonser