Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup 1 - H17- 18:30-19:00

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Matthias Müller Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:15 2,71
3 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:22 3,39
4 Gustav Bergman OK Ravinen 00:13:26 3,78
5 Scott Fraser Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:28 3,97
6 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:13:46 5,71
7 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:13:47 5,80
8 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:13:57 6,77
9 Ulf Troeng OK Linné 00:14:06 7,64
10 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:14:13 8,31
11 Erik Andersson OK Denseln 00:14:27 9,67
11 Jan Troeng OK Linné 00:14:27 9,67
13 Oskar Sjöberg OK Linné 00:14:28 9,76
14 David Healy Järla Orientering 00:14:32 10,15
15 Niklas Aldén OK Linné 00:14:41 11,02
16 Martin Härberg Järla Orientering 00:14:43 11,21
17 Sven Ruegg Tullinge SK 00:14:46 11,50
18 Assar Hellström OK Ravinen 00:14:48 11,69
19 Lukas Diener Tullinge SK 00:14:50 11,89
20 Rassmus Andersson OK Linné 00:14:56 12,47
21 Tomas Stenström OK Linné 00:14:59 12,76
22 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 00:15:02 13,05
23 Tobias Forsén Tullinge SK 00:15:03 13,14
24 Markus Adolfsson Linköpings OK 00:15:04 13,24
25 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:15:07 13,53
26 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 00:15:09 13,72
27 Daniel Lindgren OK Linné 00:15:13 14,11
28 Björn Normark Tullinge SK 00:15:15 14,30
29 Anders Boström Järfälla OK 00:15:17 14,49
30 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:15:19 14,69
31 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:15:20 14,78
32 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:15:21 14,88
33 Robin Pousette Rånäs OK 00:15:22 14,98
33 Jörgen Ohlin OK Linné 00:15:22 14,98
35 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:15:24 15,17
36 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:15:25 15,27
37 Johan Kärrström Tullinge SK 00:15:26 15,36
38 Krister Kölzow OK Ravinen 00:15:27 15,46
39 Jonas Lindholm Centrum OK 00:15:29 15,65
40 Fredrik Larsson Norbergs OK 00:15:34 16,13
41 Kalle Bergman OK Ravinen 00:15:38 16,52
43 David Bejbom Järla Orientering 00:15:40 16,71
44 Magnus Cederlöf Järfälla OK 00:15:42 16,91
45 Conny Forsberg IF Thor 00:15:45 17,20
45 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:15:45 17,20
47 Casper Giding IFK Lidingös Skid o OK 00:15:48 17,49
47 Christian Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 00:15:48 17,49
49 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:49 17,58
50 Martin Johnsson IFK Lidingös Skid o OK 00:15:51 17,78
50 Albin Olausson Askersunds OK 00:15:51 17,78
52 Anders Axling Södertälje-Nykvarn Orientering 00:15:52 17,87
53 Pontus Bergström OK Österåker 00:15:53 17,97
54 Henrik Persson Tullinge SK 00:15:54 18,07
55 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:15:55 18,16
56 Jakob Jansson Järla Orientering 00:15:56 18,26
57 Håkan Andersson Västerås SOK 00:15:57 18,36
58 Tomas Fagerstedt Södertälje-Nykvarn Orientering 00:15:58 18,45
58 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 00:15:58 18,45
60 Göran Anlind Täby OK 00:16:01 18,74
61 Daniel Pelyhe Söders-Tyresö 00:16:02 18,84
62 Martin Vister Järla Orientering 00:16:04 19,03
63 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:16:05 19,13
64 Simon Fröjd Snättringe SK 00:16:06 19,22
64 Jonas Wallin Vänersborgs SK 00:16:06 19,22
66 Patric de Boussard IFK Enskede 00:16:07 19,32
67 Pierre Nyqvist Centrum OK 00:16:08 19,42
68 Kent Lundvall Vallentuna-Össeby OL 00:16:12 19,80
69 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:16:13 19,90
70 Linus Mood OK Roslagen 00:16:14 20,00
71 Henrik Berg Bromma-Vällingby SOK 00:16:15 20,09
72 Anders Frisk Attunda OK 00:16:17 20,29
72 Adam Ivarsson Haninge SOK 00:16:17 20,29
74 Otto Lundman OK Roslagen 00:16:19 20,48
74 Oskar Nordmark Järfälla OK 00:16:19 20,48
76 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:23 20,87
76 Emil Tallhage Centrum OK 00:16:23 20,87
78 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:16:25 21,06
79 Joakim Byström Järfälla OK 00:16:26 21,16
80 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:16:27 21,25
81 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:28 21,35
82 Anton Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:16:30 21,54
82 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 00:16:30 21,54
84 Lewis Taylor Täby OK 00:16:33 21,83
85 Tiemo Schramm Snättringe SK 00:16:34 21,93
85 Jesper Lund Haninge SOK 00:16:34 21,93
87 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:35 22,02
87 Henrik Sandén IFK Lidingös Skid o OK 00:16:35 22,02
89 Simon Ågren OK Linné 00:16:40 22,51
90 Christer Backman Tullinge SK 00:16:41 22,60
91 Henrik Eriksson Centrum OK 00:16:44 22,89
92 Ola Hultin OK Roslagen 00:16:45 22,99
93 Björn Wistrand OK Hällen 00:16:46 23,09
94 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 00:16:47 23,18
94 David Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:16:47 23,18
94 Mats Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:16:47 23,18
97 Mårten Lundquist Sundbybergs IK 00:16:48 23,28
98 Jörgen Hector Snättringe SK 00:16:50 23,47
98 Martin Gelinder Attunda OK 00:16:50 23,47
98 Robert Elverö Väsby OK 00:16:50 23,47
101 Björn Völcker Sundbybergs IK 00:16:52 23,67
102 Per Kallhauge Snättringe SK 00:16:53 23,76
103 Magnus Ihreskog Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:16:54 23,86
104 Axel Mattsson Järla Orientering 00:16:55 23,96
105 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:16:56 24,05
106 Michael Refors Järla Orientering 00:16:58 24,24
106 Andreas Svensson IF Thor 00:16:58 24,24
108 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:17:01 24,53
109 Harald Henriksson Järla Orientering 00:17:03 24,73
111 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:17:04 24,82
112 Rikard Imark Tullinge SK 00:17:06 25,02
113 Oskar Hektor Järfälla OK 00:17:09 25,31
114 Love Ottosson Haninge SOK 00:17:10 25,40
115 Magnus Sterner Strängnäs-Malmby OL 00:17:12 25,60
116 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 00:17:13 25,69
117 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:17:14 25,79
118 Fredrik Forsberg Tullinge SK 00:17:15 25,89
119 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:17:16 25,98
119 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:17:16 25,98
121 Rasmus Westergren Kalmar OK 00:17:17 26,08
121 Erik Wallin IF Thor 00:17:17 26,08
123 Robert Sandberg OK Roslagen 00:17:18 26,18
123 Axel Wrådhe Attunda OK 00:17:18 26,18
125 Fredrik Elwinger IF Thor 00:17:21 26,47
125 Johan Lundvall Täby OK 00:17:21 26,47
127 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:17:22 26,56
128 Joel Lenell OK Ravinen 00:17:23 26,66
130 Jerk Rönnols Centrum OK 00:17:27 27,04
131 Pierre Schamberger Centrum OK 00:17:28 27,14
132 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:17:32 27,53
133 Andreas Hjertson OK Linné 00:17:33 27,62
133 Håkan Brandberg Långhundra IF 00:17:33 27,62
133 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:17:33 27,62
136 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:17:34 27,72
137 Johannes Falk Sundbybergs IK 00:17:35 27,82
138 David Holmström OK Roslagen 00:17:36 27,91
138 David Mellin Sundbybergs IK 00:17:36 27,91
138 Axel Roos Hansson Täby OK 00:17:36 27,91
141 Peter Nordström Täby OK 00:17:37 28,01
142 Thomas Jansson OK Roslagen 00:17:39 28,20
142 Adam Bäckström Hellas Orientering 00:17:39 28,20
144 Simon Mellin Sundbybergs IK 00:17:40 28,30
145 Mats Edengren Nyköpings OK 00:17:41 28,40
146 Martin Ahlström IFK Enskede 00:17:42 28,49
146 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:42 28,49
148 Peter Ridefelt OK Linné 00:17:45 28,78
148 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:17:45 28,78
150 Andreas Pousette Rånäs OK 00:17:46 28,88
151 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 00:17:47 28,98
153 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:17:51 29,36
154 Lennart Johansson Nyköpings OK 00:17:59 30,13
154 Magnus Grafström Centrum OK 00:17:59 30,13
156 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 00:18:01 30,33
157 Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 00:18:03 30,52
158 Martin Løvald Hellberg Täby OK 00:18:07 30,91
159 Anders Lundh Järfälla OK 00:18:08 31,00
160 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:18:11 31,29
161 Kent Bergman OK Ravinen 00:18:15 31,68
162 Olof Persson Snättringe SK 00:18:16 31,78
163 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:18:17 31,87
164 Magnus Hellgren OK Ravinen 00:18:18 31,97
165 Martin Granqvist FK Göingarna 00:18:21 32,26
167 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:18:22 32,35
168 Jonas Kärrström Tullinge SK 00:18:23 32,45
169 Peter Kolmskog Sundbybergs IK 00:18:24 32,55
170 Jens Sundbüe OK Ravinen 00:18:25 32,64
171 Mikael Nyberg Hellas Orientering 00:18:27 32,84
172 Matts Andersson OK Ravinen 00:18:28 32,93
173 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:18:29 33,03
174 Hans Jonsson Väsby OK 00:18:30 33,13
175 Anders Berntsson Snättringe SK 00:18:32 33,32
176 Raphael Zwiker OK Linné 00:18:33 33,42
177 Joakim Skantze Sundbybergs IK 00:18:37 33,80
178 Nick Barrable OK Ravinen 00:18:38 33,90
178 Antonio Serini IFK Lidingös Skid o OK 00:18:38 33,90
180 Ulf Hylander Nyköpings OK 00:18:39 34,00
181 Arne Jansson OK Klemmingen 00:18:41 34,19
182 Patrik Nilsson Snättringe SK 00:18:44 34,48
182 Adam Eklund Rånäs OK 00:18:44 34,48
185 Tommy Ivarsson Långhundra IF 00:18:45 34,58
185 David Grossman OK Älvsjö-Örby 00:18:45 34,58
187 Peter Granath Snättringe SK 00:18:46 34,67
187 Magnus Karlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:18:46 34,67
189 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:18:48 34,87
189 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:18:48 34,87
192 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:18:53 35,35
193 Tom Hollowell OK Tyr 00:18:54 35,44
194 Stefan Pettersson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:18:56 35,64
195 Anders Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:01 36,12
196 Michael Granqvist OK Ravinen 00:19:03 36,31
196 Patrik Blidefalk OK Södertörn 00:19:03 36,31
198 Roine Andersson Rånäs OK 00:19:05 36,51
199 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:19:06 36,60
200 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:19:08 36,80
201 Kari Eklund Södertälje-Nykvarn Orientering 00:19:09 36,89
202 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:19:10 36,99
202 Henrik Morast Haninge SOK 00:19:10 36,99
202 Kin Wai Lee OK Södertörn 00:19:10 36,99
205 Leif Tynong Tullinge SK 00:19:11 37,09
205 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:19:11 37,09
207 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:19:12 37,18
208 Gunnar Lindberg Bromma-Vällingby SOK 00:19:17 37,67
208 Edvin Nordström Täby OK 00:19:17 37,67
208 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:19:17 37,67
208 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 00:19:17 37,67
212 Anders Nissar Järla Orientering 00:19:20 37,95
213 Anders Platt Järla Orientering 00:19:21 38,05
213 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:19:21 38,05
215 Mats Fryxell Tullinge SK 00:19:22 38,15
216 Johan Lidmar Snättringe SK 00:19:23 38,24
217 Daniel Halvardsson Växjö OK 00:19:26 38,53
217 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:26 38,53
219 Josef Sandén Sundbybergs IK 00:19:27 38,63
220 Jakob Redtzer Attunda OK 00:19:29 38,82
220 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:29 38,82
222 Jonas Eriksson Rånäs OK 00:19:31 39,02
223 Markus Hellström Sundbybergs IK 00:19:37 39,60
224 Leif Mattsson Järla Orientering 00:19:38 39,69
225 Mårten Sundh Sundbybergs IK 00:19:40 39,89
226 Per-Arne Forsberg Tullinge SK 00:19:41 39,98
226 Måns Torbiörnsson Järla Orientering 00:19:41 39,98
228 Peter Händig OK Ravinen 00:19:42 40,08
229 Linus Rispling Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:43 40,18
230 Lars-Erik Norberg Järfälla OK 00:19:45 40,37
231 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:19:51 40,95
231 Tomas Axelsson OK Linné 00:19:51 40,95
233 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:19:52 41,04
234 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:19:53 41,14
236 Tapani Mattus IFK Lidingös Skid o OK 00:19:55 41,33
237 Bo Lauri Snättringe SK 00:19:56 41,43
238 Nore Torbiörnsson Järla Orientering 00:19:58 41,62
239 Sven Giselsson Ronneby OK 00:19:59 41,72
240 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:20:00 41,82
241 Göran Längheim Tullinge SK 00:20:05 42,30
242 Johan Scharp IFK Lidingös Skid o OK 00:20:09 42,69
242 Per Molin Södertälje-Nykvarn Orientering 00:20:09 42,69
242 Ian von Essen OK Linné 00:20:09 42,69
245 Matts Tenland Andrarums IF 00:20:10 42,78
246 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:20:11 42,88
247 Thomas Hjelmblad Mälarö SOK 00:20:12 42,98
248 Pierre Almén IBM-Klubben 00:20:13 43,07
249 Stefan Martelius Attunda OK 00:20:18 43,55
250 Mikael Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:19 43,65
251 Erik Andersson OK Österåker 00:20:23 44,04
252 Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:20:24 44,13
254 Fredrik Brandhorst Järla Orientering 00:20:28 44,52
254 Mattias Henriksson Centrum OK 00:20:28 44,52
256 Ola Henriksson Järla Orientering 00:20:29 44,62
257 Jens Wicksén SOK Viljan 00:20:41 45,78
258 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:20:43 45,97
260 Anton Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 00:20:50 46,64
261 Göran Larsson Sala OK 00:20:51 46,74
261 Jonas Norell Attunda OK 00:20:51 46,74
263 Johan Bengtsson OK Ravinen 00:20:54 47,03
264 Joakim Olsson Väsby OK 00:20:57 47,32
265 Fredrik Sörqvist Sigtuna OK 00:21:00 47,61
266 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:21:02 47,80
267 Martin Lennartsson Nässjö OK 00:21:05 48,09
268 Roger Tinglöf Väsby OK 00:21:06 48,19
269 Örjan Tingström OK Klemmingen 00:21:08 48,38
270 Claes Berglund Sigtuna OK 00:21:10 48,57
271 Thomas Lundberg Mälarö SOK 00:21:12 48,77
271 Nils Eklöw Skogsluffarnas OK 00:21:12 48,77
273 Roland Warenius Dalaportens OL 00:21:13 48,86
274 Fredrik Morast Haninge SOK 00:21:17 49,25
275 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:21:18 49,35
276 Joachim Refors Järla Orientering 00:21:20 49,54
277 Ulf K. Rask Sigtuna OK 00:21:22 49,73
278 Rasmus Rostö Rånäs OK 00:21:24 49,93
279 Tomas Björelind Järla Orientering 00:21:25 50,02
280 Stefan Sundélius Järfälla OK 00:21:27 50,22
281 Erik Daniels Attunda OK 00:21:33 50,80
282 Torbjörn Bergman Tullinge SK 00:21:36 51,09
283 Björn Thorén Täby OK 00:21:41 51,57
284 Roland Hellberg Täby OK 00:21:42 51,66
286 Stefan Nilsson OK Linné 00:21:46 52,05
286 Emil Håsteen Järla Orientering 00:21:46 52,05
288 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:21:50 52,44
289 Fredric Johansson Snättringe SK 00:21:52 52,63
290 Tim Solem Haninge SOK 00:22:02 53,60
291 Eddie Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 00:22:03 53,69
292 Ola Brohman Centrum OK 00:22:04 53,79
293 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:22:11 54,46
294 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:22:20 55,33
295 Niklas Wickander IFK Enskede 00:22:23 55,62
296 Peter Östlund OK Milan 00:22:28 56,11
296 Martin Karlsson Centrum OK 00:22:28 56,11
298 Lars Göransson Järla Orientering 00:22:31 56,40
299 Bengt Lundberg Solna OK 00:22:37 56,97
300 Matts Björke Söders-Tyresö 00:22:40 57,26
300 Henrik Hellborg Centrum OK 00:22:40 57,26
302 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn Orientering 00:22:45 57,75
302 Dan Uggla Bromma-Vällingby SOK 00:22:45 57,75
304 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:22:46 57,84
305 Pär Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 00:22:49 58,13
307 Petter Gallon Mälarö SOK 00:23:03 59,48
308 Mats Lundman OK Roslagen 00:23:04 59,58
309 Pär Dahlström Tullinge SK 00:23:06 59,77
310 Lars-Gunnar Nordström Gammelstads IF 00:23:08 59,97
311 Mats Lundblad Täby OK 00:23:15 60,64
311 Jerker Bergström Täby OK 00:23:15 60,64
311 Lars Markgren Täby OK 00:23:15 60,64
314 Ulf Andersson Haninge SOK 00:23:20 61,13
315 Hugo Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:26 61,71
316 Leif Lundin Järla Orientering 00:23:29 62,00
317 Håkan Svahn OK Ravinen 00:23:31 62,19
319 Curt Rahlén OK Ravinen 00:23:40 63,06
319 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:23:40 63,06
321 Peter Bratt Bromma-Vällingby SOK 00:23:44 63,44
322 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:23:48 63,83
323 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 00:23:52 64,22
324 Anders Kärrström Tullinge SK 00:23:56 64,60
325 Bo Salomonsson Kalmar OK 00:23:59 64,89
326 Stig Thörnvik Centrum OK 00:24:01 65,08
327 Sten Hellström OK Ravinen 00:24:04 65,37
328 Mario Matanovic Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:18 66,73
329 Ulf Carlsson OK Roslagen 00:24:36 68,46
330 Bo Winander Järfälla OK 00:24:37 68,56
331 Dag Svensson OK Ravinen 00:24:54 70,20
332 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 00:24:57 70,49
333 Stefan Norell Attunda OK 00:25:22 72,90
334 Marcel Moritz Skogsluffarnas OK 00:25:23 73,00
335 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 00:25:35 74,16
336 Gösta Forsén Tullinge SK 00:25:59 76,48
338 Karl-Erik Bäckström Hellas Orientering 00:28:25 90,57
339 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 00:29:22 96,08
340 Lars Axling Södertälje IF 00:33:04 117,51
341 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 00:33:54 122,34
343 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:43:55 180,36
Bengt Gruvberger OK Djerf
Jacob Lindstam Sol Tranås
Johnny Rahlén OK Ravinen
Nils Malm IFK Lidingös Skid o OK
Mandus Ridefelt OK Linné
Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL
Anders Önerud OK Ravinen
Peter Wipp Järla Orientering
Erik Berggren Tullinge SK
Simon Martinsson OK Klemmingen
Torbjörn Lännevall OK Roslagen
Benny Pettersson Väsby OK
Jonas Halai Centrum OK
Mats Broberg IFK Lidingös Skid o OK
Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
Stefan Ljungdahl Järla Orientering
Johan Hedman Söders-Tyresö
John Hartley OK Ravinen

Annonser