Svenska Orienteringsförbundet

JVM och EYOC-test - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:08:37 7,33
2 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:08:50 7,58
3 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:09:18 8,14
4 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:10:52 10,00
5 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 01:11:01 10,18
6 Johan Högstrand Markbygdens OK 01:11:26 10,67
7 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:11:30 10,75
8 Eric Börjeskog OK Tor 01:11:44 11,03
9 Daniel Svensson IFK Moras OK 01:12:10 11,54
10 Mans Sandgren OK Orion 01:12:12 11,58
11 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:12:21 11,76
12 Jonas Nordström Tullinge SK 01:13:14 12,81
13 Göran Winblad Rehns BK 01:14:10 13,92
14 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:14:26 14,23
15 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 01:14:39 14,49
16 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:15:34 15,58
17 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:16:08 16,25
18 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:16:13 16,35
19 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:16:47 17,03
20 Niklas Aldén OK Linné 01:17:28 17,84
21 Assar Hellström OK Ravinen 01:19:13 19,91
22 Martin Larsson Hestra IF 01:19:14 19,93
23 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 01:19:31 20,27
24 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:19:48 20,61
25 Oskar Andersson OK Gynge 01:20:32 21,48
26 Rasmus Palmqvist Aslaken Järfälla OK 01:21:31 22,65
27 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:23:16 24,72
28 Oscar Carlsson Eksjö SOK 01:25:14 27,06
29 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:25:17 27,12
30 Pontus Petersson OK Orion 01:25:59 27,95
31 Jens Sundbüe OK Ravinen 01:26:01 27,99
32 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:26:24 28,44
33 Martin Gelinder Attunda OK 01:26:29 28,54
34 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:26:32 28,60
35 Philip Palsson Skåneslättens OL 01:26:47 28,90
35 Christian Kollberg Järla Orientering 01:26:47 28,90
37 Axel Wradhe Attunda OK 01:27:54 30,23
38 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:31:23 34,36
39 Martin Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 01:32:02 35,13
40 Albin Petrén Kungälvs OK 01:33:34 36,96
41 Markus Hjort OK Ravinen 01:54:01 61,24
Jonatan Aronsson OK Tisaren
Mandus Ridefelt OK Linné
Erik Classon OK Orinto
Felix Palmgren Eksjö SOK
Viktor Antonsson Eksjö SOK
Anton Blom IK Uven
David Arborelius Helsingborgs SOK
Mans Östman Göteborg-Majorna OK
Simon Agren OK Linné
John Persson IFK Göteborg
Love Berzell Attunda OK
Anton Sjökvist Stora Tuna OK
Marcus Berggren Nyköpings OK

Annonser