Svenska Orienteringsförbundet

SILVA Junior Cup - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 01:13:20 5,19
2 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 01:13:25 5,28
3 Johan Högstrand Markbygdens OK 01:15:25 7,45
4 Albin Ridefelt OK Linné 01:16:23 8,50
5 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:17:16 9,45
7 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:18:28 10,75
8 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:18:59 11,31
9 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:21:19 13,84
10 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:21:45 14,31
11 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:22:50 15,48
12 Daniel Legenden Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:25:27 18,32
13 Love Sintring Hagaby GOIF 01:25:31 18,39
14 Måns Sandgren OK Orion 01:25:43 18,61
16 John Persson IFK Göteborg 01:27:11 20,20
17 HUGO BOSS MattssoN Skåneslättens OL 01:27:46 20,83
18 Jakob Enmark Gävle OK 01:28:05 21,17
19 Linus Rapp IFK Moras OK 01:28:47 21,93
20 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:29:20 22,52
21 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:29:31 22,72
22 Ola Svahn IFK Moras OK 01:29:41 22,90
23 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:29:45 22,98
24 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:30:42 24,00
25 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:33:04 26,57
26 Anton Hallor OK Tisaren 01:33:48 27,36
27 Love Berzell Attunda OK 01:35:21 29,04
28 Albin Andersson Markbygdens OK 01:35:23 29,08
29 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:38:13 32,15
30 Martin Jansson OK Rodhen 01:38:29 32,44
31 Kalle Bergman OK Ravinen 01:38:52 32,85
32 Joel Lenell OK Ravinen 01:40:28 34,58
33 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:40:58 35,13
34 Henrik Hammas Attunda OK 01:42:38 36,93
35 Mattias Engström Skåneslättens OL 01:43:31 37,89
36 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:44:03 38,46
37 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:44:18 38,74
38 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:44:35 39,04
39 André Sahlsten OK Ravinen 01:45:56 40,50
40 Niklas Österlund Ulricehamns OK 01:46:11 40,78
41 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 01:46:29 41,10
42 Fredrik Forsberg Tullinge SK 01:47:32 42,24
43 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 01:51:35 46,62
44 Pontus Petersson OK Orion 01:56:42 52,17
Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna
Andreas Bergqvist Stora Tuna OK
Simon Hedlund Ärla IF
Felix Palmgren Eksjö SOK
Edvard Davidsson OK Klemmingen
Fredrik Edén OK Kåre
Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK
Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF
Erik Jansson KFUM Örebro OK

Annonser