Swedish Orienteering Federation

SILVA Junior Cup - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 01:05:50 6.93
2 Mandus Ridefelt OK Linné 01:08:23 10.07
3 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:08:29 10.19
4 Thor Nørskov IFK Göteborg 01:08:46 10.54
5 Daniel Wejås Nyköpings OK 01:09:00 10.83
6 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:09:45 11.76
7 Anton Johansson OK Orion 01:10:00 12.06
8 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:10:12 12.31
9 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:10:43 12.95
10 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:11:32 13.96
11 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:11:55 14.43
12 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:12:25 15.04
13 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:13:43 16.65
14 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 01:14:06 17.12
15 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:15:05 18.33
16 Einar Johansson Linköpings OK 01:15:32 18.89
17 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:15:42 19.09
18 Erik Andersson OK Orion 01:16:28 20.04
19 Didrik Hall Nyköpings OK 01:16:43 20.35
20 Michal Hubacek OK Tisaren 01:16:57 20.63
21 Erik Boman Gävle OK 01:17:00 20.69
22 Leif Svensson OK Tisaren 01:17:09 20.88
23 Oskar Andersson OK Gynge 01:17:24 21.19
24 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:18:12 22.17
26 Jens Rönnols Täby OK 01:18:59 23.14
27 Martin Gelinder Attunda OK 01:20:19 24.78
28 Simon Hector Snättringe SK 01:20:58 25.59
29 Elias Öhgren OK Kåre 01:21:07 25.77
30 Erik Lenning Skåneslättens OL 01:21:24 26.12
31 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:21:43 26.51
33 Niklas Aldén OK Linné 01:21:50 26.65
34 Victor Flingmark Uddevalla OK 01:21:53 26.72
35 Simon Skogman Markbygdens OK 01:21:55 26.76
36 Marcus Svensson Skåneslättens OL 01:21:56 26.78
37 Karl Dannbring Skåneslättens OL 01:23:27 28.65
38 Oskar Andrén OK Tisaren 01:24:09 29.51
39 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 01:24:30 29.94
40 Erik Sköld Linköpings OK 01:26:07 31.93
41 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 01:26:19 32.18
42 Janis Sars OK Klemmingen 01:27:05 33.13
43 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 01:27:09 33.21
44 Axel Wrådhe Attunda OK 01:29:55 36.62
45 Simon Fröjd Snättringe SK 01:30:19 37.11
46 Tiemo Schramm Snättringe SK 01:31:58 39.15
47 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 01:33:08 40.59
48 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:34:32 42.31
49 Jesper Lund Haninge SOK 01:35:17 43.24
50 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 01:37:16 45.68
51 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:41:35 51.00
52 Lucas Wändel Lunds OK 01:41:50 51.31
53 Conrad Tingström OK Klemmingen 01:43:19 53.14
54 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:45:36 55.95
Jonas Rinnbäck OK Ravinen
Krister Kölzow OK Ravinen
Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna
Eric Hansson Nässjö OK
Jonas Lundgren Linköpings OK
Måns Östman Göteborg-Majorna OK
Petter Johansson Linköpings OK
Albin Sjöhed Gävle OK

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF