Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävling - H21 ELIT 3

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:41:59 10,41
2 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:44:13 12,26
3 Henrik Berggren OK Denseln 01:44:24 12,42
4 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 01:45:53 13,64
5 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:46:19 14,00
6 Harri Karlsson OK Pan-Kristianstad 01:46:23 14,06
7 Conny Rantzow Hestra IF 01:46:28 14,13
8 Maciej Hewelt Täby OK 01:47:05 14,64
9 Rickard Börjesson Hestra IF 01:47:35 15,05
10 Kasper Hägler Järla Orientering 01:48:04 15,45
11 Albert Mollén Sävedalens AIK 01:49:19 16,49
12 Mathias Hallmén Attunda OK 01:49:21 16,52
13 Anders Bäckström Södertälje-Nykvarn OF 01:49:28 16,61
14 Mattias Andersson OK Tisaren 01:49:32 16,67
15 Jacob Westerberg Finspångs SOK 01:49:55 16,98
16 Emil Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 01:50:41 17,62
17 Magnus Johansson Kristiansand OK 01:51:36 18,38
18 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 01:52:10 18,85
19 Anders Hultgren OK Pan-Kristianstad 01:52:26 19,07
20 Benjamin Lepoutre OK Hällen 01:52:35 19,19
21 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 01:52:36 19,21
22 Hans Persson Gävle OK 01:52:54 19,46
23 Oscar Vångell Ärla IF 01:53:48 20,20
24 Jegor Kostylev IFK Moras OK 01:53:55 20,30
25 Johan Hamelius OK Linné 01:54:30 20,78
26 Oskar Daniels Attunda OK 01:55:11 21,35
27 Emil Tengvall Vänersborgs SK 01:55:15 21,40
28 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 01:56:10 22,16
29 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:56:14 22,22
30 Mikael Andersson Linköpings OK 01:58:13 23,86
31 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 01:59:20 24,78
32 Johan Kärrström Tullinge SK 02:01:17 26,40
33 Christian Arnesson Ulricehamns OK 02:01:55 26,92
34 Lucian Semeniuc FK Finn 02:02:50 27,68
35 Kuba Dragowski Järla Orientering 02:06:25 30,65
36 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 02:11:46 35,08
Emil Jönsson Halmstad OK
Niklas Wrane Söders SOL Tyresö
Erik Lind IFK Umeå
Clément Fumey Tullinge SK
Fredrik Johansson Bredaryds SOK
Marcus Kvarndal Ulricehamns OK

Annonser