Svenska Orienteringsförbundet

Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior Cup - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kasper Westman Västerås SOK 00:56:46 23,01
2 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:59:25 27,54
3 Simon Hector Snättringe SK 01:00:26 29,28
4 Gustav Kvick Forsa OK 01:01:32 31,16
5 Petter Johansson Linköpings OK 01:01:34 31,22
6 Johan Forsgren OK Kåre 01:02:25 32,67
7 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:02:34 32,93
7 Albin Detterfelt Linköpings OK 01:02:34 32,93
9 David Mellin Sundbybergs IK 01:03:50 35,09
10 Anton Helgman OK Tyr 01:05:10 37,37
11 Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:05:57 38,71
12 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 01:06:57 40,42
13 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 01:08:19 42,76
14 Harald Henriksson Järla Orientering 01:08:31 43,10
15 Markus Wallin Stora Tuna OK 01:08:53 43,73
16 Jens Sundbüe OK Ravinen 01:10:53 47,15
17 Johan Sandlund OK Njudung 01:11:18 47,86
18 Matthias Reiner OK Hammaren 01:11:30 48,20
19 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 01:11:55 48,91
20 Glen Bales OK Kåre 01:12:16 49,51
21 Simon Fors Kvarnsvedens GOIF OK 01:14:51 53,93
22 Kristoffer Holmström Västerbergslagens OL 01:15:09 54,44
23 David Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 01:15:15 54,61
24 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:15:24 54,87
25 Simon Ågren OK Linné 01:16:54 57,43
26 Viktor Lundén Avesta OK 01:17:18 58,12
27 Torsten Molitor Katrineholms OK 01:17:46 58,92
28 Olle Llöfstedt Stora Tuna OK 01:18:09 59,57
29 Jonas Ehn Södertälje-Nykvarn OF 01:20:20 63,30
30 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 01:20:29 63,56
31 Oskar Svensson OK Tyr 01:20:31 63,62
32 Jakob Redtzer Attunda OK 01:20:47 64,07
33 Olle Forsberg OK Ravinen 01:22:22 66,78
34 Gustav Andersson Avesta OK 01:24:03 69,66
35 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 01:27:52 76,18
36 Love Ottosson Haninge SOK 01:28:29 77,24
37 Axel Christoffersson OK Renen 01:30:04 79,94
38 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:32:20 83,82
39 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 01:34:55 88,24
40 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 01:35:38 89,46
Erik Björklund Bjursås OK
Joakim Wigertz Långhundra IF
Mikael Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF