Svenska Orienteringsförbundet

O-event 2011 - Sprint by Night - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Markus Larsson Hestra IF 00:11:45 16,07
2 Anton Nilsson OK Tranan 00:12:03 18,39
3 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:12:04 18,52
4 Emil Granqvist OK Ravinen 00:12:19 20,45
5 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:12:22 20,83
6 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:12:24 21,09
7 Johan Söderlund Leksands OK 00:12:39 23,02
8 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:12:42 23,41
9 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 00:12:51 24,56
10 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:13:07 26,62
11 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:13:09 26,88
12 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:13:19 28,17
13 Filip Wadsten OK Landehof 00:13:22 28,55
14 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:13:26 29,07
15 Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK 00:13:29 29,45
16 Klas Udd Markbygdens OK 00:13:30 29,58
17 David Stigsmark Stora Tuna OK 00:13:39 30,74
18 Richard Norlin Kungälvs OK 00:13:45 31,51
19 Linus Landergren Hestra IF 00:13:50 32,16
20 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:13:54 32,67
21 Andreas Petersson Burseryds IF 00:13:57 33,06
22 Henrik Eklund Växjö OK 00:13:59 33,31
23 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 00:14:02 33,70
24 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:14:08 34,47
25 Einar Nordgren Hestra IF 00:14:12 34,99
26 Filip Södervall IK Gandvik 00:14:13 35,12
26 Joakim Svensson OK Älme 00:14:13 35,12
28 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:14:25 36,66
29 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:14:31 37,43
30 Oskar Johansson OK Klyftamo 00:14:32 37,56
31 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:14:34 37,82
31 Erik Widmark IF Hagen 00:14:34 37,82
33 Martin Olsson Tibro OK 00:14:37 38,20
34 Linus Rantanen Södertälje-Nykvarn Orientering 00:14:54 40,39
35 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:14:57 40,78
36 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:14:59 41,03
37 Erik Persson Markbygdens OK 00:15:01 41,29
38 Erik Hagman Lerums SOK 00:15:05 41,81
39 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:15:26 44,51
40 Filip Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 00:15:27 44,64
41 Tobias Pentonen Hestra IF 00:15:30 45,02
42 Robin Karlsson Tormestorps IF 00:15:32 45,28
43 Andreas Sundström Västerås SOK 00:15:39 46,18
44 Joel Einarsson Tormestorps IF 00:15:47 47,21
45 Erik Fors Hestra IF 00:15:49 47,47
46 Oscar Renberg Sävedalens AIK 00:15:52 47,85
47 Martin Karlsson Växjö OK 00:15:57 48,50
48 Jacob Ahlström Västerås SOK 00:16:01 49,01
49 Anton Hagström Falkenbergs OK 00:16:02 49,14
50 Johan Eklund Växjö OK 00:16:31 52,87
51 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:16:37 53,65
52 Jonatan Höst Hjärnarps GH OL 00:16:55 55,96
53 Morgan Olsson Andrarums IF 00:17:30 60,47
54 Eric Brattåsen OK Skogshjortarna 00:17:38 61,50
55 Magnus Östgren OK Kåre 00:17:56 63,81
56 Axel Ek Markbygdens OK 00:18:11 65,74
57 Rasmus Steen OK Enen 00:18:21 67,03
58 Robert Billing Hultsfreds OK 00:18:23 67,29
59 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 00:18:28 67,93
60 Johan Sköld Linköpings OK 00:18:31 68,32
61 Alexander Sörqvist Bredareds IF 00:19:47 78,10
62 Rasmus Löfgren Stora Tuna OK 00:19:57 79,38
63 Axel Matsson Hjärnarps GH OL 00:20:04 80,28
64 Adam Wesselhoff OK Skogshjortarna 00:23:15 104,86
65 Joel Johansson OK Skogshjortarna 00:25:07 119,27
66 Alfred Jansson Vänersborgs SK 00:25:24 121,46
Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering
David Svensson FK Boken
Erik Andersson OK Orion
Arvid Våg Lerums SOK
Arvid Henriksson Järla Orientering
Carl Boman Västerås SOK
Gabriel Höjlind IFK Moras OK
Heino Ollin Sävedalens AIK
Jan Dalheimer IK Vikings OK

Annonser

Bagheera