Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:25:36 5,27
3 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:26:14 7,24
4 Måns Sandgren OK Orion 00:26:21 7,60
5 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:26:40 8,59
6 Fredrik Edén OK Kåre 00:26:59 9,57
7 Pontus Petersson OK Orion 00:27:25 10,92
8 Simon Jakob Leksands OK 00:27:28 11,07
9 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:27:46 12,01
10 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:28:03 12,89
11 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:28:17 13,61
12 Erik Fernlund Säterbygdens OK 00:28:20 13,77
13 Jakob Andersson Bredaryds SOK 00:28:21 13,82
14 Karlis Baltacis OK Älvsjö-Örby 00:28:48 15,22
16 Andreas Boesen OK Pan-Kristianstad 00:28:56 15,63
18 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:29:03 15,99
19 Oscar Riis Gamleby OK 00:29:21 16,93
22 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:29:37 17,76
23 Erik Jansson KFUM Örebro OK 00:29:44 18,12
24 Janis Tamuzs OK Älvsjö-Örby 00:29:46 18,22
26 Niklas Österlund Ulricehamns OK 00:29:52 18,53
27 Kalle Bergman OK Ravinen 00:30:23 20,14
28 Andreas Calleberg Rehns BK 00:30:25 20,24
31 Joel Nilsson IFK Göteborg 00:30:28 20,40
32 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:30:32 20,60
33 Isak Lundgren Umeå OK 00:30:52 21,64
34 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:30:54 21,74
35 Johan Norberg Gamleby OK 00:30:55 21,80
36 Johan Ekelöv Skåneslättens OL 00:30:56 21,85
37 Karl-Johan Westberg OK Tranan 00:31:24 23,30
38 Andreas Leandersson OK Tyr 00:31:35 23,87
39 Albin Thunberg OK Alehof 00:32:37 27,08
40 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:33:28 29,72
41 Johan Korsman Umeå OK 00:33:32 29,93
42 Patrik Eickhoff Göteborg-Majorna OK 00:33:33 29,98
43 Mårten Lundquist Sundbybergs IK 00:33:36 30,14
44 Albin Evertsson OK Klyftamo 00:34:07 31,74
45 Martin Blomgren Stora Tuna OK 00:34:17 32,26
46 Anton Wiberg OK Skogsfalken 00:34:30 32,93
47 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 00:34:32 33,04
48 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 00:34:37 33,30
49 Jonathan Anderson Kexholms SK 00:34:46 33,76
50 Johan Blick OK Alehof 00:34:51 34,02
51 Jon Åkesson Forsa OK 00:35:01 34,54
52 Andreas Nilsson Markaryds FK 00:35:44 36,77
53 Niklas Olsson Skåneslättens OL 00:35:53 37,23
54 Johan Gunnars IFK Moras OK 00:36:06 37,91
56 Martin Delin Skåneslättens OL 00:36:58 40,60
57 Emil Karlsson OK Alehof 00:38:28 45,26
59 Anton Hallor OK Tisaren 00:40:07 50,39
60 Johan Bergman OK Renen 00:40:14 50,75
61 Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 00:40:27 51,43
62 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:47:17 72,67
63 Martin Bengtsson Helsingborgs SOK 00:50:51 83,75
Markus Lundholm OK Renen
Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF
Viktor Antonsson Eksjö SOK

Annonser