Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Johan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:37 25,28
3 Anders Sjöbom Njurunda OK 00:24:49 30,34
4 Jonas Axén Motala AIF OL 00:24:52 30,55
5 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 00:24:58 30,97
5 Josef Svalbring Målilla OK 00:24:58 30,97
9 Michael Siemmeister Eksjö SOK 00:25:40 33,92
10 Emil Vejlens Visborgs OK 00:25:48 34,48
11 Joakim Nordling Sundsvalls OK 00:25:49 34,55
12 Gabriel Andersson Ulricehamns OK 00:26:01 35,39
14 Axel Barkestedt OK Kullingshof 00:26:21 36,80
15 Viktor Tovesson OK Orion 00:26:24 37,01
16 Gustav Magnusson IF Hagen 00:26:35 37,78
17 Pontus Jansson Kungälvs OK 00:26:49 38,77
18 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:27:03 39,75
19 Henrik Pettersson Västerviks OK 00:27:36 42,07
20 Martin Lindström SOK Viljan 00:27:52 43,20
21 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 00:27:54 43,34
22 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:28:19 45,09
23 David Byrén KFUM Örebro OK 00:28:50 47,27
24 Joel Kristiansson Hässleholms OK 00:28:53 47,48
26 Karl Elisson Domnarvets GOIF 00:30:03 52,40
27 Sebastian Dahlström Åmåls OK 00:30:17 53,38
28 Lucas Wändel Lunds OK 00:30:32 54,44
29 Niclas Delin OK Pan-Kristianstad 00:30:35 54,65
30 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 00:31:46 59,64
30 Linus Lindberg Skogslöparna 00:31:46 59,64
32 Bjarne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:47 63,93
33 Kristian Narbro-Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:18 66,10
34 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 00:33:21 66,31
35 Emil Hallsten OK Skärmen 00:33:30 66,95
36 Pontus Johansson OK Kullingshof 00:34:52 72,71
37 Truls Svenningsson Umeå OK 00:35:03 73,48
38 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:35:05 73,62
39 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:19 78,82
40 Henning Gustavsson Falkenbergs OK 00:36:24 79,17
41 Hampus Billing Målilla OK 00:37:11 82,48
42 Anton Tikhomirov Hellas Orientering 00:39:33 92,46
43 Rasmus Bäck OK Kullingshof 00:42:23 104,40
45 Mattias Dahlberg Istrums SK 00:51:01 140,80
46 Erik Gunnarsson Eksjö SOK 00:54:44 156,47
47 Hampus Hammersberg Frölunda OL 01:01:51 186,48
48 Martin Evertsson Stenungsunds OK 01:25:31 286,26

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF