Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:21:57 17,00
2 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:22:45 20,32
3 Simon Hector Snättringe SK 00:23:11 22,13
6 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:23:49 24,76
7 Algirdas Bartkevicius Hellas Orientering 00:24:04 25,80
8 Erik Andersson OK Orion 00:24:11 26,29
9 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:20 26,91
10 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:24:30 27,60
11 Jens Rönnols Täby OK 00:24:46 28,71
12 Filip Wadsten OK Landehof 00:24:50 28,99
13 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:24:59 29,61
14 Oscar Nykvist Jönköpings OK 00:25:05 30,03
15 Erik Berzell Attunda OK 00:25:06 30,10
16 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:25:09 30,31
17 Johan Söderlund Leksands OK 00:25:21 31,14
18 Noak Sanderberg Åmåls OK 00:25:33 31,97
19 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:25:36 32,18
20 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:25:50 33,15
21 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:26:33 36,13
22 Anton Nilsson OK Tranan 00:26:34 36,20
23 David Hector Snättringe SK 00:26:35 36,27
24 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:26:37 36,41
25 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:26:40 36,61
25 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:26:40 36,61
27 Emil Andersson Tullinge SK 00:26:45 36,96
28 Isak Langerak Järfälla OK 00:26:47 37,10
29 Arvid Våg Lerums SOK 00:26:53 37,52
31 Joel Pettersson Tullinge SK 00:27:04 38,28
32 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:27:22 39,53
34 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:27:25 39,73
35 Klavs Stiprais OK Klemmingen 00:27:38 40,63
36 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:27:44 41,05
37 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:27:49 41,40
38 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 00:27:51 41,54
39 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:28:03 42,37
41 Erik Persson Eksjö SOK 00:28:16 43,27
42 Per Edvinsson Ronneby OK 00:28:32 44,38
43 Anton Nilsson Umeå OK 00:28:45 45,28
44 Emanuel Urdal Boxholm-Mjölby OL 00:29:02 46,46
45 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 00:29:11 47,08
46 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 00:29:12 47,15
47 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:29:30 48,40
48 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:29:40 49,09
49 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:29:56 50,20
50 Robin Karlsson Tormestorps IF 00:30:02 50,62
51 Erik Nykvist Jönköpings OK 00:30:07 50,96
52 Viktor Nordling Sundsvalls OK 00:30:22 52,00
53 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:30:36 52,97
54 Carl Näslund Västerås SOK 00:30:41 53,32
55 Andreas Sundström Västerås SOK 00:30:48 53,81
56 Martin Ericson OK Tyr 00:31:00 54,64
57 Theodor Wahlbom OK Orion 00:31:05 54,98
58 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:31:06 55,05
60 Henrik Näslund OK Nolaskogsarna 00:31:07 55,12
61 Erik Hagman Lerums SOK 00:31:11 55,40
62 Emil Wikström OK Tyr 00:31:19 55,95
63 Carl Rämmal Lunds OK 00:31:27 56,51
64 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:31:30 56,72
66 Anton Daniels Attunda OK 00:32:07 59,28
67 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:32:14 59,77
68 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:32:24 60,46
69 Per Lindman Finspångs SOK 00:32:27 60,67
71 Daniel Forslund Säffle OK 00:32:33 61,08
72 Robin Larsson FK Göingarna 00:32:39 61,50
72 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:32:39 61,50
74 Leon Jämtin OK Nolaskogsarna 00:32:40 61,57
75 Anton Larsson FK Göingarna 00:32:44 61,85
76 Erik Forsberg OK Ravinen 00:32:46 61,98
77 Henrik Johansson Umeå OK 00:33:06 63,37
77 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:33:06 63,37
79 August Kollberg Eksjö SOK 00:33:14 63,93
80 Oskar Johansson OK Klyftamo 00:33:23 64,55
81 Colin Fransson Lee OK Alehof 00:33:41 65,80
82 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:33:44 66,01
82 Martin Norrbom Sala OK 00:33:44 66,01
84 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:33:46 66,14
85 Daniel Engström Eksjö SOK 00:33:54 66,70
86 Petter Östman Göteborg-Majorna OK 00:34:20 68,50
87 David Svensson FK Boken 00:34:32 69,33
88 Max Sjöberg Njurunda OK 00:34:45 70,23
89 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:35:11 72,04
90 Albert Askengren Visborgs OK 00:35:28 73,21
91 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:36:10 76,13
92 Gabriel Linderson Gamleby OK 00:36:19 76,75
94 Oscar Anderson Kexholms SK 00:36:45 78,55
95 Erik Widmark IF Hagen 00:36:59 79,52
97 Filip Barkestedt OK Kullingshof 00:37:20 80,98
98 Felix Hellgren OK Ravinen 00:38:01 83,82
99 Herman Billing Målilla OK 00:38:10 84,44
100 Felix Persson OK Skogsfalken 00:39:02 88,05
101 Jonatan Bernhed Sävedalens AIK 00:39:12 88,74
102 Erik Holmberg Jönköpings OK 00:39:15 88,95
103 Karl Enges Attunda OK 00:40:05 92,42
104 Karl Modig OK Alehof 00:40:09 92,69
104 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:40:09 92,69
106 Sebastian Nordström Selånger SOK 00:40:34 94,43
107 Emil Johansson OK Kullingshof 00:41:06 96,64
108 Jesper Jansson Kungälvs OK 00:43:05 104,89
109 Anders Kallings Visborgs OK 00:43:19 105,86
110 Alexander Sörqvist Bredareds IF 00:43:43 107,53
111 Oskar Vigren Sävedalens AIK 00:43:49 107,94
112 Johan Liljebjörn Nybro OK 00:44:25 110,44
113 Nils Ingelhag Frölunda OL 00:44:27 110,58
114 Axel Lindberg Svaide Roma SOK 00:45:42 115,78
115 Erik Larsson Lerums SOK 00:46:44 120,08
118 Albert Gustavsson Falkenbergs OK 00:48:59 129,43
120 Oskar Eklund Målilla OK 00:50:11 134,42
121 Martin Scott Mariestads FK 00:51:01 137,89
122 Tobias Bladh Lunds OK 00:53:47 149,40
123 Dennis Karström Frölunda OL 00:55:27 156,33
125 Magnus Östgren OK Kåre 00:59:21 172,55
126 Anton Hagström Falkenbergs OK 01:10:09 217,47
Martin Nilsson Snättringe SK
Oscar Renberg Sävedalens AIK
Eric Brattåsen OK Skogshjortarna
Johannes Knutas Attunda OK
Emil Thellsén OK Roxen
Andreas Hultqvist Tullinge SK
Karl Rydén Sjövalla FK
Johan Löfström Jönköpings OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr