Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andreas Hjertson OK Linné 00:27:04 15,72
2 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:27:48 18,15
3 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 00:27:57 18,65
4 Lars Persson Hagaby GOIF 00:28:00 18,82
5 Anders Löfgren Järfälla OK 00:28:27 20,32
7 Yngve Norell Frölunda OL 00:31:02 28,91
8 Per Ove Wallén Täby OK 00:31:12 29,46
9 Göran Hansson Täby OK 00:31:22 30,02
10 Arne Back IFK Hedemora OK 00:31:42 31,12
11 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:31:51 31,62
12 Håkan Forsman Ronneby OK 00:32:00 32,12
14 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 00:32:17 33,06
15 Anders Fries Umeå OK 00:32:19 33,17
17 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:32:31 33,84
18 Kjell Nero Nässjö OK 00:32:33 33,95
19 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 00:32:43 34,50
20 Roland Warenius Dalaportens OL 00:32:55 35,17
21 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:32:58 35,34
22 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:33:08 35,89
23 Peter Olsson Täby OK 00:33:17 36,39
24 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:33:18 36,44
25 Urban Arnesson OK Torfinn 00:33:26 36,89
26 Thore Jansson Kungälvs OK 00:34:21 39,94
27 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:34:31 40,49
28 Ulf Petersson Kungälvs OK 00:34:34 40,66
29 Pierre Karlsson OK Alehof 00:34:47 41,38
30 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 00:34:52 41,65
31 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 00:35:10 42,65
32 Sven-Inge Svensson Hässleholms OK 00:35:12 42,76
33 Carl Bachman Täby OK 00:35:52 44,98
34 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:36:06 45,76
35 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:36:17 46,37
37 Anders Hallmén Attunda OK 00:36:26 46,86
38 Rainer Scholz IK Vista 00:36:34 47,31
39 Mats Sandewall Umeå OK 00:36:35 47,36
40 Karl Mollén OK Denseln 00:36:37 47,47
41 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:36:54 48,42
42 Jonny Nilsson Snättringe SK 00:37:05 49,03
43 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 00:37:26 50,19
44 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 00:37:30 50,41
44 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:37:30 50,41
46 Henrik Johansson Bromma-Vällingby SOK 00:37:34 50,63
47 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:37:36 50,74
48 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:37:39 50,91
49 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:38:00 52,08
52 Lars Strand OK Älme 00:38:14 52,85
53 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:38:15 52,91
54 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 00:38:48 54,74
56 Ingemar Persson Gamleby OK 00:39:12 56,07
58 Kjell olof Ehrencrona IFK Göteborg 00:39:25 56,79
59 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:39:34 57,29
60 Göran Andersson Attunda OK 00:39:44 57,84
61 Ove Ericsson Nyköpings OK 00:40:09 59,23
62 Sven Hedman Attunda OK 00:40:12 59,39
63 Leif Selling Härnösands OK 00:40:16 59,61
64 Leif Svangren Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:40:28 60,28
64 Clyde Persson Ljungskile FK 00:40:28 60,28
66 Anders Svensson Selånger SOK 00:40:37 60,78
67 Leif Sundling Njurunda OK 00:41:06 62,38
68 Jonny Svensson OK Vilse 87 00:41:33 63,88
70 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:42:03 65,54
71 Göran Berggren Ljungskile FK 00:42:59 68,65
72 Reine Spetz Stenungsunds OK 00:43:10 69,26
73 Bo-Göran Karlsson Avesta OK 00:43:17 69,65
74 Johan Karlsten Solna OK 00:43:20 69,81
75 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:43:24 70,03
76 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:43:29 70,31
77 Odd Ohlsson Uddevalla OK 00:43:47 71,31
78 Thor-Björn Lund IK Vista 00:43:56 71,81
79 Hans Andersson Strinning Attunda OK 00:43:58 71,92
80 Sven-Erik Brodin OK Tyr 00:44:29 73,64
81 Bengt Bivrin Idefjordens SK 00:44:34 73,91
82 Bo Andersson Falköpings AIK OK 00:44:58 75,24
83 Per-Ola Johnsson OK Kullingshof 00:46:01 78,74
84 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:46:25 80,07
85 Per Sture Wennerberg OK Klyftamo 00:46:38 80,79
86 Christer Engman Forsa OK 00:47:06 82,34
87 Benny Hoffman Gudhems IF 00:47:12 82,67
88 Alf Siewertz Gudhems IF 00:47:15 82,84
89 Thomas Petersson Vaggeryds SOK 00:49:39 90,82
90 Arne Olsson Hudiksvalls OK 00:50:04 92,20
91 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 00:52:02 98,74
92 Bengt Hansson Säterbygdens OK 00:52:46 101,18
93 Bo Månsson OK Löftan 00:52:58 101,85
94 Stefan Hellström Visborgs OK 00:52:59 101,90
95 Inge Andersson OK Skogsstjärnan 00:53:59 105,23
96 Mats Larsson Skogslöparna 00:55:14 109,39
97 Roland Mattsson OK Skärmen 00:55:33 110,44
98 Bo Magnusson Visborgs OK 00:56:11 112,55
99 Lennart Eklund Målilla OK 01:01:02 128,67
100 Bengt Arvidsson OK Vivill 01:04:57 141,70
101 Peter Sundh Sundbybergs IK 01:05:10 142,42
102 Tommy Roos Falköpings AIK OK 01:06:53 148,13
104 Ove Jansson Sundsvalls OK 01:25:41 210,65
Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK
Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
Leif Strandberg Skogslöparna
Per Arne Evaldsson OK Gynge
Mats Sunesson OK Skogsstjärnan

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF