Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:28:55 18,85
2 Lasse Karlsson IFK Moras OK 00:29:28 20,63
3 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:31:22 26,75
4 Göran Andersson OK Tylöskog 00:31:34 27,39
5 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:31:36 27,50
6 Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:31:41 27,77
7 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 00:31:53 28,41
8 Kjell Eriksson OK Djerf 00:32:34 30,61
9 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:32:44 31,15
10 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:33:06 32,33
11 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:33:07 32,38
12 Erik Hallgren Finspångs SOK 00:33:10 32,54
13 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:33:13 32,71
14 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:33:15 32,81
15 Bengt-Göran Månsson OK Pan-Kristianstad 00:33:37 33,99
16 Sven Bergström Forsa OK 00:33:51 34,75
17 Arne Johansson OK Ravinen 00:34:20 36,30
18 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:34:33 37,00
20 Gunnar Enberg Målilla OK 00:35:07 38,83
20 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:35:07 38,83
23 Göran Larsson Sala OK 00:35:49 41,08
24 Sten Olsson OK Klyftamo 00:35:54 41,35
25 Anders Claesson IFK Moras OK 00:35:59 41,62
26 Jörgen Nilsson Ronneby OK 00:36:00 41,67
27 Kent Jogeland IK Ymer 00:36:30 43,28
28 Ingvar Svanberg OK Löftan 00:36:40 43,82
29 Lars Svensson OK Vilse 87 00:37:29 46,45
30 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:37:59 48,06
31 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:38:03 48,28
32 Sven-Erik Sundin Selånger SOK 00:38:27 49,56
33 Kjell Lindblom Järfälla OK 00:38:50 50,80
34 Roland Berg Säterbygdens OK 00:38:54 51,01
35 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 00:39:35 53,22
35 Göran Frisk Attunda OK 00:39:35 53,22
37 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:40:14 55,31
38 Bertil Jonasson Umeå OK 00:40:18 55,52
39 Eric Tenland Stigmännen Karlshamns OK 00:40:22 55,74
40 Göran Svärd OK Klemmingen 00:40:29 56,11
41 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:40:53 57,40
42 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 00:41:07 58,16
43 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:41:18 58,75
44 Christer Håkansson Falkenbergs OK 00:41:29 59,34
45 Bertil Nordin Skogslöparna 00:41:41 59,98
46 Johnny Gustafsson Gamleby OK 00:41:57 60,84
47 Hans Larsson Hässleholms OK 00:42:17 61,91
48 Per Lindskog Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:42:51 63,74
49 Anders Wetterling Stigmännen Karlshamns OK 00:46:27 75,34
50 Anders Kumlin IK Ymer 00:46:31 75,55
50 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 00:46:31 75,55
52 Anders Persson OK Vilse 87 00:46:35 75,77
53 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:46:42 76,14
54 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:46:55 76,84
55 Sören Svensson Sjövalla FK 00:47:20 78,18
56 LarsOwe Ström Täby OK 00:47:59 80,28
57 Olle Arman Nyköpings OK 00:48:55 83,28
58 Sten Olsson OK Alehof 00:50:05 87,04
59 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:50:31 88,44
60 Gunnar Magnusson Lunds OK 00:50:49 89,40
61 Tommy Wåhlin OK Enen 00:51:07 90,37
62 Jon Flordal Ljusdals OK 00:52:43 95,52
63 Kjell Johansson Ankarsrums OK 00:53:11 97,03
64 Bo Winander Järfälla OK 00:53:31 98,10
65 Stig Adolfsson OK Bävern 00:53:57 99,50
65 Dan Thorsell Forsa OK 00:53:57 99,50
67 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:00:34 120,81
Christer Gillenäs Kristinehamns OK
Sten Helmertz Frölunda OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr