Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:26:19 18,23
2 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:26:59 20,58
3 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:27:45 23,27
4 Kennet Ivehag Främmestads IK 00:27:48 23,45
5 Anders Björnberg Frölunda OL 00:27:51 23,63
6 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:28:14 24,97
7 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:28:23 25,50
8 Björn Linnersjö OK Orion 00:28:42 26,61
9 Roland Alsén OK Roxen 00:29:28 29,31
10 Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK 00:30:10 31,77
12 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:30:55 34,41
13 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:31:29 36,40
14 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:31:40 37,05
15 Jan Bojling Solna OK 00:32:01 38,28
16 Roland Nilsson SOK Viljan 00:32:19 39,33
17 Hans Johansson IFK Moras OK 00:32:21 39,45
18 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:33:19 42,85
19 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:33:36 43,84
20 Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 00:33:48 44,55
21 Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 00:34:36 47,36
22 Leif Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 00:35:31 50,58
23 Leif Eriksson Heby AIF 00:35:41 51,17
24 Bertil Holmgren Gävle OK 00:35:44 51,34
25 Jack Grönroos OK Alehof 00:36:07 52,69
26 Jörgen Bergström Norbergs OK 00:36:09 52,81
27 Gunnar Andersson IK Vista 00:36:10 52,87
28 Börje Pahlén Söders SOL Tyresö 00:36:32 54,16
29 Ronny Hedlund OK Södertörn 00:36:50 55,21
30 Stig Törnkvist Köping-Kolsva OK 00:36:57 55,62
31 Anders Nilsson Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:37:26 57,32
32 Erling Larsson Hässleholms OK 00:37:42 58,26
33 Ingemar Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:48 58,61
34 Göran Larbo Attunda OK 00:38:07 59,72
35 Lars Nordin Solna OK 00:38:16 60,25
36 Åke Borger Ankarsrums OK 00:38:50 62,24
37 Lars Lindén OK Gynge 00:39:45 65,47
38 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 00:39:55 66,05
39 Lars Wahlström Istrums SK 00:40:52 69,39
41 Rolf Lindberg Söderhamns OK 00:41:13 70,62
42 Lennart Höije OK Ravinen 00:42:15 74,26
43 Bror Palgrim Vänersborgs SK 00:42:28 75,02
44 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:42:31 75,19
46 Conny Husén OK Roslagen 00:42:53 76,48
47 Jan Dahlgren Gustavsbergs OK 00:42:54 76,54
48 John Östlund Sundbybergs IK 00:43:22 78,18
49 Göran Hällström Lugnviks IF 00:44:20 81,58
50 Ulf Skogtjärn OK Linné 00:44:37 82,58
51 Sigvard Oscarsson Istrums SK 00:44:42 82,87
52 Christer Solbreck Långhundra IF 00:45:09 84,45
53 Leif Lindström Nybro OK 00:45:25 85,39
54 Styrbjörn Jansson IF Hagen 00:45:38 86,15
55 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:45:46 86,62
56 Lars Henriksson OK Älme 00:49:20 99,16
57 Leif Persson Ljusdals OK 00:50:35 103,56
58 Sven-Erik Forsell Lunds OK 00:51:23 106,37
59 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 00:53:03 112,23
60 Lars Johnsson OK Måsen 00:55:08 119,56
61 Jan Gustavsson IK Vista 00:55:23 120,44
62 Göran Andersson Täby OK 00:57:17 127,12
63 Lars Karlsson Gamleby OK 01:00:48 139,48
64 Christer Ljungquist Lunds OK 01:02:16 144,64
65 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:12:13 179,62
66 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 01:16:02 193,04
Anders Johansson IFK Moras OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr