Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 1 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:14:50 2,36
3 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 01:15:55 3,47
4 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:17:30 5,09
5 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:17:36 5,19
6 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 01:18:46 6,39
7 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:18:55 6,54
10 Andreas Holmberg IFK Moras OK 01:20:21 8,01
12 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 01:20:39 8,31
13 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:20:53 8,55
17 Albin Andersson Markbygdens OK 01:21:37 9,30
19 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 01:22:46 10,48
20 Love Sintring Hagaby GOIF 01:22:47 10,50
22 Love Berzell Attunda OK 01:23:14 10,96
23 Linus Rapp IFK Moras OK 01:23:36 11,33
25 Karlis Baltacis OK Älvsjö-Örby 01:23:48 11,54
26 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:24:18 12,05
27 Jonathan Crickmore OK Ravinen 01:24:29 12,24
27 Ian Lawford Malungs OK Skogsmårdarna 01:24:29 12,24
29 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:24:51 12,61
33 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:26:25 14,22
35 Gleb Tikhonov Rehns BK 01:26:46 14,57
36 Daniel Svensson IFK Moras OK 01:26:53 14,69
38 Martin Larsson Hestra IF 01:27:01 14,83
41 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:28:08 15,97
42 William Gardner OK Ravinen 01:28:25 16,26
43 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:28:26 16,28
44 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:29:19 17,18
45 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:29:27 17,32
46 Oskar Andersson IK Hakarpspojkarna 01:29:34 17,44
47 Janis Sars OK Klemmingen 01:29:50 17,71
52 Kalle Bergman OK Ravinen 01:31:43 19,64
53 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 01:31:54 19,83
54 Erik Sköld Linköpings OK 01:32:05 20,02
55 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:32:33 20,49
56 Anton Hallor OK Tisaren 01:33:05 21,04
57 Erik Boman Gävle OK 01:33:14 21,19
60 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 01:34:12 22,18
61 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:34:16 22,25
64 Sebastian Inderst Eksjö SOK 01:35:40 23,68
65 Pontus Petersson OK Orion 01:35:49 23,84
66 Niklas Aldén OK Linné 01:36:58 25,01
67 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:37:01 25,06
68 Oscar Björck OK Älme 01:37:39 25,71
69 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:37:45 25,81
72 Lukas Scharnagl IFK Göteborg 01:37:54 25,97
74 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:38:50 26,92
76 Conor Short OK Tisaren 01:39:39 27,76
77 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:39:57 28,07
78 Philipp Schiel ASVÖ Österrike 01:40:02 28,15
79 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:40:40 28,80
80 Martin Ahlberger Hestra IF 01:40:49 28,95
85 Joar Svartholm Gammelstads IF 01:43:20 31,53
89 Samuel Keller bussola ok 01:43:59 32,19
90 Fredrik Edén OK Kåre 01:44:03 32,26
93 Lukas Diener OLG Bern 01:45:51 34,10
96 Karl Dannbring Skåneslättens OL 01:48:39 36,97
99 Colm Moran OK Tisaren 01:52:47 41,20
101 Axel Wrådhe Attunda OK 01:56:51 45,36

Annonser