Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 1 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Daniel Attås OK Tisaren 01:16:13 1,17
2 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 01:17:09 2,09
4 Rikard Claesson Stora Tuna OK 01:21:03 5,95
5 Måns Sandgren OK Orion 01:21:11 6,08
7 Espen Jarvis Hultgren Weltzien Järla Orientering 01:21:30 6,39
8 Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 01:21:52 6,76
9 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 01:21:55 6,81
10 Karl Levin Sävedalens AIK 01:22:20 7,22
11 Per Eklöf KFUM Örebro OK 01:22:50 7,71
12 Mathias Hallmén Attunda OK 01:22:55 7,80
14 Patrik Lind Ärla IF 01:23:51 8,72
15 Lasse Suonpää MS Parma 01:24:12 9,07
16 Henrik Berggren OK Denseln 01:24:14 9,10
17 Erik Engstrand IFK Göteborg 01:24:38 9,49
18 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:24:39 9,51
19 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:24:48 9,66
20 John Persson IFK Göteborg 01:24:56 9,79
21 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:24:58 9,82
22 Erik Modig OK Pan-Kristianstad 01:25:25 10,27
23 Oskar Daniels Attunda OK 01:25:46 10,62
23 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:25:46 10,62
25 Fredrik Persson IFK Göteborg 01:25:51 10,70
26 Samuel Andersson IFK Umeå 01:25:56 10,78
27 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:25:57 10,80
28 Albert Mollén Sävedalens AIK 01:26:10 11,01
29 Erik Martinsson Linköpings OK 01:26:20 11,18
29 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 01:26:20 11,18
33 Tobias Lindell Vänersborgs SK 01:26:36 11,44
34 Göran Winblad Rehns BK 01:26:59 11,82
35 Anders Österlund Västerås SOK 01:27:53 12,71
36 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 01:28:03 12,87
38 Erik Tengvall Vänersborgs SK 01:28:14 13,05
39 Conny Rantzow Hestra IF 01:28:20 13,15
40 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:28:27 13,27
42 Rickard Holmqvist Hestra IF 01:28:59 13,80
43 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 01:29:17 14,09
45 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 01:29:53 14,69
46 Rickard Börjesson Hestra IF 01:30:18 15,10
47 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 01:30:32 15,33
48 Aleksander Bernaciak OK Orion 01:31:15 16,04
49 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:31:26 16,22
50 Niklas Österlund Ulricehamns OK 01:31:35 16,37
52 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:31:52 16,65
53 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:32:03 16,83
54 Matěj Kamenický SK OS Nové Město na Moravě 01:32:09 16,93
55 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:32:30 17,28
56 Johan Kärrström Tullinge SK 01:32:31 17,29
57 Henrik Laas IFK Göteborg 01:32:37 17,39
58 Rikard Pentonen IFK Göteborg 01:33:05 17,85
59 Matthieu Puech IFK Göteborg 01:33:10 17,93
60 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 01:33:15 18,02
61 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 01:33:26 18,20
62 Mikael Andersson Linköpings OK 01:33:40 18,43
64 Jakob Anderson Bredaryds SOK 01:33:52 18,63
66 Johan Norberg OK Orion 01:34:00 18,76
69 Olof Sandgren OK Orion 01:34:40 19,42
70 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 01:35:03 19,80
71 Daniel Netz Vänersborgs SK 01:35:07 19,86
72 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 01:35:18 20,04
73 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 01:35:32 20,28
74 Tommy Söderberg OK Hällen 01:35:46 20,51
75 Albin Pettersson OK Tisaren 01:35:50 20,57
76 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 01:36:02 20,77
78 Magnus Johansson Kristiansand OK 01:36:20 21,07
79 Tomas Landovsky SK Kamenice 01:36:33 21,28
80 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 01:37:00 21,73
81 Simon Eklöv OK Linné 01:37:09 21,87
82 Jan Johansson IFK Umeå 01:37:20 22,06
83 Lukas Gustavsson Linköpings OK 01:37:22 22,09
85 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:38:19 23,03
86 Patrik Johansson Kexholms SK 01:38:31 23,23
87 Kristian Dahlström IFK Moras OK 01:38:54 23,61
88 Johan Persson Hagaby GOIF 01:38:55 23,62
89 Carl Wiking OK Kåre 01:39:08 23,84
90 Thomas Van der Kleij D-Team Belgium 01:39:10 23,87
91 Tobias Johansson Falköpings AIK OK 01:39:25 24,12
92 Oscar Vångell Ärla IF 01:39:29 24,18
93 Markus Fredlund Tullinge SK 01:40:10 24,86
94 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:40:17 24,97
95 Simon Andersson Forsa OK 01:40:33 25,24
97 Victor Silvemark Ärla IF 01:40:48 25,49
98 Thomas Pettersson IF Thor 01:41:00 25,68
99 Alexander Schwab OL Regio Olten 01:41:11 25,86
100 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 01:41:58 26,64
102 Niklas Wrane Söders-Tyresö 01:42:01 26,69
103 Carl Magnusson IFK Moras OK 01:42:03 26,72
104 Christer Backman Tullinge SK 01:42:04 26,74
105 Daniel Gunnarsson OK Orion 01:42:09 26,82
107 Jörgen Ohlin OK Linné 01:42:27 27,12
110 David Modig OK Tyr 01:42:43 27,38
112 Simon Hedlund Ärla IF 01:43:10 27,83
113 Tomas Reibring Nyköpings OK 01:43:58 28,62
114 Emil Kalered OK Denseln 01:44:11 28,83
115 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:44:53 29,52
116 Karl Larsson OK Skogshjortarna 01:45:29 30,12
117 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 01:45:45 30,38
117 Oscar Arman Nyköpings OK 01:45:45 30,38
119 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:46:11 30,81
121 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 01:47:42 32,31
122 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:48:00 32,61
123 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 01:48:10 32,77
124 Magnus U Johansson Linköpings OK 01:48:57 33,55
125 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 01:49:11 33,78
126 Henrik Hammas Attunda OK 01:49:23 33,98
127 Desmond Franssen D-Team Belgium 01:50:32 35,11
128 Pontus Johansson OK Linné 01:51:28 36,04
129 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 01:51:45 36,32
132 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 01:53:27 38,00
134 Mattias Johansson IFK Moras OK 01:53:45 38,29
135 Magnus Björk OK Borgen 01:54:00 38,54
137 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:55:08 39,66
139 Måns Faxén Växjö OK 01:56:06 40,62
140 Oscar Riis Gamleby OK 01:56:13 40,73
141 Anders Karlsson OK Hällen 01:56:27 40,97
142 Björn Normark Tullinge SK 01:57:20 41,84
146 Markus Hansson Östersunds OK 02:01:21 45,81
147 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 02:02:29 46,93
149 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 02:03:48 48,24
152 Magnus Hektor Järla Orientering 02:08:44 53,11
157 Tomas Kobayashi Surahammars SOK 02:12:06 56,44
159 Niklas Reinholdsson IF Thor 02:12:44 57,07
163 Jan Hjort Falköpings AIK OK 02:17:06 61,39
167 Erik Nero Mullsjö SOK 02:24:04 68,28
172 Jacob Westborg Vittjärvs IK 03:00:18 104,12
174 Adam Fredén Falköpings AIK OK 03:03:47 107,57
John Hartley OK Ravinen
Andreas Karlsson Nässjö OK
Joel Käll-Karlsson Linköpings OK
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser