Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 1 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Malthe Poulsen FIF Hillerød 00:20:58 164,55
2 Erik Hannrup IF Thor 00:21:02 165,31
3 Isac Ericsson Växjö OK 00:21:09 166,63
4 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:21:41 172,71
6 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:18 191,12
7 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:23:39 195,10
8 Rasmus Täck OK Hammaren 00:23:42 195,67
10 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:24:19 202,70
14 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:25:08 212,00
15 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:25:19 214,08
16 Victor Hansson Jönköpings OK 00:25:35 217,12
18 Lukas Olm Kils OK 00:26:00 221,87
20 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:29 227,37
21 Arvid Önsten IK Vista 00:26:30 227,56
22 Algot Najvik FK Göingarna 00:26:35 228,51
25 Oskar Nyman OK Tyr 00:26:43 230,03
26 Simon Harden FK Boken 00:26:53 231,93
27 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:27:00 233,25
28 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:27:02 233,63
30 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:27:19 236,86
31 Erik Lindström OK Tranan 00:27:21 237,24
32 Gustav Runefors Växjö OK 00:27:23 237,62
33 Viktor Berg Leksands OK 00:27:50 242,74
34 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:27:51 242,93
35 Klas Johansson OK Tranan 00:27:55 243,69
36 Joel Plumppu Bredareds IF 00:28:04 245,40
37 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:28:05 245,59
38 Axel Blom Frölunda OL 00:28:11 246,73
39 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:28:46 253,37
40 Axel Prellner Skåneslättens OL 00:28:53 254,70
41 Gustav Olsson Torsås OK 00:28:57 255,46
42 Johan Grahn IK Uven 00:28:59 255,84
43 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:29:00 256,03
44 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:12 258,31
45 Martin Lamm Frölunda OL 00:29:15 258,88
46 Erik Helmersson Vandrarringen 00:29:16 259,07
47 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:29:18 259,45
49 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:29:23 260,40
53 Nils Ottosson Gävle OK 00:30:08 268,94
54 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:30:14 270,08
56 Johan B Nordahl Domnarvets GOIF 00:30:27 272,54
57 Isak Ericsson Nyköpings OK 00:30:34 273,87
58 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:30:36 274,25
60 Jonathan Uller Kils OK 00:30:41 275,20
62 Vincent Nilsson IK Vista 00:30:42 275,39
63 Viktor Carlsson IK Trenne Ullared 00:30:44 275,77
64 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:30:46 276,15
65 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:31:09 280,51
66 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:31:18 282,22
68 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:31:53 288,87
69 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:32:25 294,94
74 Ludvig Lindén Attunda OK 00:33:13 300,00
76 Axel Johansson Finspångs SOK 00:33:23 300,00
77 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:33:28 300,00
78 Erik Lund Stenungsunds OK 00:33:33 300,00
80 Gabriel Aspelin Domnarvets GOIF 00:33:47 300,00
82 Måns Eriksson Östersunds OK 00:33:59 300,00
84 Lucas Granberg OK Kåre 00:34:30 300,00
85 Marcus Carlsson IF Hagen 00:34:47 300,00
87 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:34:50 300,00
89 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:35:35 300,00
89 Rasmus Wallström Nyköpings OK 00:35:35 300,00
91 John Granath Svärdsjö IF 00:35:49 300,00
92 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:36:19 300,00
93 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:36:21 300,00
94 Nils Strand OK Linné 00:36:24 300,00
95 Johan Cahlin IF Marin Väst 00:36:28 300,00
96 Nikita Alekseyonok Sävedalens AIK 00:37:19 300,00
97 Jacob Hördell Söders-Tyresö 00:37:54 300,00
98 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:38:03 300,00
99 Teodor Danielsson Istrums SK 00:38:16 300,00
100 Eric Valjus Hagaby GOIF 00:38:17 300,00
101 Felix Persson Haninge SOK 00:38:20 300,00
102 Martin Skärlén Haninge SOK 00:38:33 300,00
103 Erik Eriksson OK Älgen 00:38:44 300,00
104 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:39:10 300,00
105 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:39:32 300,00
106 Arvid Eriksson Hagaby GOIF 00:39:45 300,00
108 Simon Freyland SOK Aneby 00:40:23 300,00
109 Harald Eklöf IF Hallby SOK 00:40:28 300,00
111 Hugo Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:56 300,00
113 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:41:34 300,00
113 Robert Cole Väsby OK 00:41:34 300,00
115 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:42 300,00
116 Nils Hammar Frölunda OL 00:41:48 300,00
117 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:42:51 300,00
118 Alexander Augustsson OK Bävern 00:43:16 300,00
119 Nial Simes OK Tyr 00:43:35 300,00
121 Oscar Roos SOK Träff 00:44:03 300,00
122 Leo Pruth IK Hakarpspojkarna 00:44:07 300,00
123 Måns Holmgren OK Hammaren 00:44:34 300,00
125 Oliver Fransson Lee OK Alehof 00:44:53 300,00
126 Gustav Johansson-Manlig Vittjärvs IK 00:45:01 300,00
128 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:45:27 300,00
129 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:46:15 300,00
130 Tim Konradsson IK Omega 00:46:54 300,00
131 Lukas Kvist Hässleby SOK 00:46:55 300,00
133 Marcus Kohtamäki Finspångs SOK 00:48:35 300,00
134 Hannes Norrman Göteborg-Majorna OK 00:49:02 300,00
135 Victor Sannicolo Täby OK 00:49:15 300,00
136 Hugo Håkansson IK Ymer 00:49:52 300,00
138 Love Carlsson OK Orion 00:50:03 300,00
139 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:50:07 300,00
141 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:50:20 300,00
142 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:50:28 300,00
143 Alex Tikhomirov OMEGA RUS 00:50:41 300,00
144 Anton Hansson OK Djerf 00:52:21 300,00
145 Adrian Engström OK Silva 00:52:25 300,00
147 Erik Axelsson Gamleby OK 00:53:49 300,00
147 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:53:49 300,00
149 Elias Håland Tullinge SK 00:55:00 300,00
151 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:56:51 300,00
153 Filip Strandmark Halmstad OK 00:57:50 300,00
154 Samuel Jonsson Hallstahammars OK 00:59:04 300,00
155 Viggo Viebke Malmö OK 01:02:01 300,00
156 Johan Kindbom IF Hagen 01:02:05 300,00
157 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 01:02:06 300,00
157 Simon Tynelius Västerbergslagens OL 01:02:06 300,00
159 Martin Danielsson OK Kåre 01:02:25 300,00
160 Richard Mårtensson Köping-Kolsva OK 01:04:42 300,00
161 Daniel Glimtén OK Löftan 01:07:44 300,00
162 Filip Sigrand OK Södertörn 01:07:47 300,00
163 Johan Björck IK Uven 01:16:47 300,00
164 Victor Ring Halmstad OK 01:17:23 300,00
166 Emil Forslund Linköpings OK 01:39:24 300,00
167 Gustav Andersson OK Skogsstjärnan 01:41:12 300,00
168 Emil Berg Garda IK 01:57:43 300,00
Wilhelm Alness Långhundra IF
Samuel Karlsson Långhundra IF
Isak Vidfelt Lindebygdens OK
Axel Junegard Tullinge SK

Annonser