Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 2 - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:27:35 -0,82
2 Tanja Ryabkina Hellas Orientering 00:28:19 0,72
3 Helena Jansson Leksands OK 00:28:52 1,88
4 Annika Billstam OK Linné 00:28:58 2,09
5 Maja Alm OK Pan Århus 00:30:04 4,39
6 Eva Jurenikova Domnarvets GOIF 00:30:27 5,20
7 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 00:30:49 5,97
8 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 00:31:01 6,39
9 Nadiya Volynska OK Orion 00:31:15 6,88
10 Annica Gustafsson IFK Lidingös Skid o OK 00:31:41 7,79
11 Maria Magnusson Sävedalens AIK 00:31:59 8,42
11 Signe Klinting OK Pan Århus 00:31:59 8,42
13 Johanna Öberg OK Hällen 00:32:09 8,77
14 Ida Bobach OK Pan Århus 00:32:17 9,05
15 Martina Karlsson Stora Tuna OK 00:32:23 9,26
16 Johanna Sanderi IFK Lidingös Skid o OK 00:32:33 9,61
18 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 00:32:54 10,34
19 Rebecka Olsson OK Skogsfalken 00:32:58 10,48
20 Eva Svensson IFK Moras OK 00:32:59 10,52
21 Malin Leijon-Lind OK Kolmården 00:33:01 10,59
22 Frida Bakkman IFK Lidingös Skid o OK 00:33:05 10,73
23 Sara Eskilsson Haninge SOK 00:33:09 10,87
24 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:33:29 11,57
25 Emma Claesson Stora Tuna OK 00:33:35 11,78
27 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 00:33:40 11,95
28 Sofia Törnqvist IFK Lidingös Skid o OK 00:33:42 12,02
28 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 00:33:42 12,02
30 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 00:33:54 12,44
32 Kristin Löfgren OK Kolmården 00:34:05 12,83
33 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 00:34:13 13,11
34 Therese Klintberg Eksjö SOK 00:34:19 13,32
35 Rasa Ptasekaite OK Linné 00:34:21 13,39
38 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:34:49 14,37
39 Anna Bachman IFK Lidingös Skid o OK 00:35:04 14,89
40 Helena Andersson OK Tisaren 00:35:06 14,96
41 Ida Lindkvist Leksands OK 00:35:07 15,00
42 Kristin Hylander Nyköpings OK 00:35:17 15,35
43 Linda Take OK Tyr 00:35:23 15,56
44 Elisabeth Hansson IFK Lidingös Skid o OK 00:35:24 15,59
45 Magdalena Olsson IFK Moras OK 00:35:28 15,73
45 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:35:28 15,73
47 Josefine Carlsson IFK Göteborg 00:36:10 17,20
47 Emma Andersson Sävedalens AIK 00:36:10 17,20
49 Frida Andersson Falkenbergs OK 00:36:12 17,27
51 Elin Ström IFK Lidingös Skid o OK 00:36:24 17,69
53 Bettina Aebi OK Tisaren 00:36:40 18,25
55 Sanna Linsefors Göteborg-Majorna OK 00:36:49 18,56
56 Elsa Jansson Järla Orientering 00:37:06 19,16
57 Amy Rankka Linköpings OK 00:37:13 19,40
58 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 00:37:49 20,66
59 My Westlund OK Tyr 00:38:04 21,19
61 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 00:39:39 24,51
62 Sofia Adolfsson IFK Lidingös Skid o OK 00:39:55 25,07
64 Petra Baljeu Leksands OK 00:40:43 26,75
65 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 00:41:10 27,70
66 Maria Nordström Gävle OK 00:41:28 28,33
67 Beatrice Gustavsson Eksjö SOK 00:41:41 28,78
68 Sofia Salomonsson Linköpings OK 00:43:05 31,72

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF