Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 2 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:27:23 2,22
2 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:27:24 2,27
3 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:28:51 6,32
4 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 00:28:52 6,36
5 Daniel Svensson IFK Moras OK 00:29:20 7,66
6 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:29:24 7,85
9 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:30:06 9,80
11 Jonas Lundgren Linköpings OK 00:30:23 10,60
12 Erik Classon OK Orinto 00:31:01 12,36
13 Gleb Tikhonov Rehns BK 00:31:07 12,64
14 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:31:13 12,92
16 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:31:17 13,11
17 Andreas Holmberg IFK Moras OK 00:31:20 13,25
20 Niklas Aldén OK Linné 00:31:46 14,46
22 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:31:53 14,78
24 Love Sintring Hagaby GOIF 00:31:57 14,97
29 Anton Hallor OK Tisaren 00:32:30 16,50
30 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:32:35 16,74
32 Conor Short OK Tisaren 00:32:50 17,43
35 Karlis Baltacis OK Älvsjö-Örby 00:33:08 18,27
36 Jonathan Crickmore OK Ravinen 00:33:23 18,97
37 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:33:24 19,02
39 Lukas Diener OLG Bern 00:33:27 19,16
40 Kalle Bergman OK Ravinen 00:33:49 20,18
41 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:33:54 20,41
43 Linus Rapp IFK Moras OK 00:33:56 20,51
45 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:34:09 21,11
46 Martin Larsson Hestra IF 00:34:10 21,16
47 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:34:11 21,20
48 Philipp Schiel ASVÖ Österrike 00:34:15 21,39
49 Joar Svartholm Gammelstads IF 00:34:16 21,44
51 Erik Sköld Linköpings OK 00:34:25 21,85
52 Simon Smedberg OK Skogsfalken 00:34:31 22,13
53 Erik Boman Gävle OK 00:34:36 22,37
54 Ian Lawford Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:48 22,92
55 Martin Ahlberger Hestra IF 00:34:52 23,11
56 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:35:04 23,67
57 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:35:08 23,86
58 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:35:15 24,18
59 Oscar Björck OK Älme 00:35:16 24,23
60 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 00:35:19 24,37
61 Lukas Scharnagl IFK Göteborg 00:35:20 24,41
62 Love Berzell Attunda OK 00:35:35 25,11
64 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:35:40 25,34
65 Janis Sars OK Klemmingen 00:35:42 25,44
68 Oskar Andersson IK Hakarpspojkarna 00:36:09 26,69
72 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 00:37:01 29,11
74 Albin Andersson Markbygdens OK 00:37:27 30,32
75 Pontus Petersson OK Orion 00:37:41 30,97
78 Sebastian Inderst Eksjö SOK 00:38:20 32,79
80 Samuel Keller bussola ok 00:38:30 33,25
83 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:39:10 35,11
84 Colm Moran OK Tisaren 00:39:12 35,21
87 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:39:35 36,28
89 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:39:49 36,93
90 William Gardner OK Ravinen 00:40:16 38,18
93 Axel Wrådhe Attunda OK 00:42:19 43,91
105 Karl Dannbring Skåneslättens OL 00:49:33 64,10
106 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 00:51:17 68,94

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr