Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 2 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Forsberg Långhundra IF 00:22:20 12,16
2 Simon Hector Snättringe SK 00:23:48 17,83
3 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:24:24 20,15
4 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:24:55 22,15
6 Simon Wikström Halmstad OK 00:25:34 24,66
7 Ville Johansson OK Kolmården 00:25:42 25,18
9 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:25:58 26,21
10 Johannes Ridefelt OK Linné 00:26:01 26,40
14 Tom Campbell Lustens OK 00:26:49 29,50
15 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:26:55 29,88
16 Oskar Lind SOK Viljan 00:27:07 30,66
17 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:27:11 30,92
18 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:27:25 31,82
20 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:27:48 33,30
22 Olle Andersson Tullinge SK 00:27:53 33,62
23 Filip Karlsson IF Hagen 00:27:54 33,69
24 Albin Lillieström OK Roxen 00:28:11 34,78
25 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 00:28:13 34,91
26 Alexander Hörnquist Hägglunds IoFK 00:28:29 35,94
27 Johan Gustafsson OK Tyr 00:28:36 36,39
28 Johan Lenning Skåneslättens OL 00:28:37 36,46
29 Jakob Fransson OK Milan 00:28:47 37,10
32 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:29:22 39,36
33 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:29:32 40,00
35 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:30:19 43,03
36 Olle Skog Tullinge SK 00:30:23 43,29
37 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:30:35 44,07
38 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:30:42 44,52
39 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:30:45 44,71
40 Felix Hellgren OK Ravinen 00:30:46 44,77
41 Lukas Eveborn OK Roxen 00:30:47 44,84
42 Olle Hansson OK Roxen 00:30:49 44,97
44 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:30:58 45,55
45 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:31:11 46,39
46 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:31:19 46,90
49 Arvid Nord Sol Tranås 00:31:41 48,32
50 Fabian Steen OK Enen 00:31:51 48,96
53 Daniel Andersson OK Löftan 00:32:32 51,61
54 Joakim Ståhl Järbo OK 00:32:33 51,67
55 Simon Olausson OK Tranan 00:32:35 51,80
57 Emil Johansson Bredareds IF 00:32:49 52,70
58 Tim Lundberg Mullsjö SOK 00:32:53 52,96
61 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:33:18 54,57
61 Douglas Persson Eskilstuna OL 00:33:18 54,57
63 Edvin Alstéus OK Tranan 00:33:28 55,22
64 Albin Pålsson Kungälvs OK 00:33:40 55,99
65 Arvid Persson Täby OK 00:33:41 56,05
66 Pontus Kullin Alfredsson OK Tyr 00:33:52 56,76
67 Edvin Andersson Värend GN OL 00:34:06 57,67
68 Jonathan Envall Tullinge SK 00:34:09 57,86
70 Erik Hansson Härnösands OK 00:34:33 59,41
71 Felix Luks GOIF Tjalve 00:34:41 59,92
74 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o OK 00:34:49 60,44
77 Simon Österlund Västerås SOK 00:35:48 64,24
81 Nils-Joel Persson Tormestorps IF 00:36:11 65,72
82 Tobias Bjernulf Sundbybergs IK 00:36:13 65,85
84 Hampus Larsson FK Göingarna 00:36:34 67,21
85 Sagar Joon Snättringe SK 00:36:36 67,34
87 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:36:44 67,85
88 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:36:48 68,11
89 Loke Agmarken Halmstad OK 00:36:49 68,17
90 Oscar Wiberg Järla Orientering 00:36:50 68,24
91 William Johnsson OK Skogshjortarna 00:36:51 68,30
93 Jesper Lindström IK Gandvik 00:37:01 68,95
95 Isak Söderström Sala OK 00:37:26 70,56
96 Olle Nilsson OK Linné 00:37:28 70,69
98 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:37:48 71,98
99 Markus Pettersson Vänersborgs SK 00:37:56 72,49
102 Simon Runefors Växjö OK 00:38:30 74,68
104 Gustav Aflodal Täby OK 00:38:42 75,46
105 Elias Möller Skåneslättens OL 00:38:55 76,30
106 Samuel Henningsson OK Löftan 00:38:58 76,49
111 Oscar Björneklett Västerås SOK 00:39:09 77,20
112 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:39:23 78,10
113 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:39:27 78,36
114 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 00:39:32 78,68
115 August Bengtsson OK Nackhe 00:39:44 79,45
116 Johan Ryding Eskilstuna OL 00:40:01 80,55
117 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:40:22 81,90
118 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:40:58 84,22
121 Adam Thellsén OK Roxen 00:41:26 86,03
122 Albin Selerud OK Kolmården 00:41:37 86,74
122 Henrik Nordström Sigtuna OK 00:41:37 86,74
122 Anton Hansson Lunds OK 00:41:37 86,74
127 Oliver Klingefjord IFK Lidingös Skid o OK 00:42:42 90,93
128 Martin Stafstedt GOIF Tjalve 00:43:27 93,83
129 Simon Bernerson OK Enen 00:43:40 94,67
130 Egil Simes OK Tyr 00:43:45 94,99
133 Jacob Torstensson Västerås SOK 00:44:04 96,21
134 Eric Ekström Linköpings OK 00:44:05 96,28
135 Oscar Öqvist Bergnäsets AIK 00:44:26 97,63
136 Ludwig Johansson Ulricehamns OK 00:44:28 97,76
138 Lars Olovsson Rehns BK 00:44:35 98,21
140 Robin Svennberg Degerfors OK 00:44:48 99,05
143 Valdemar Askeljung OK Klemmingen 00:45:08 100,34
144 Henning Bollmark IF Hallby SOK 00:45:23 101,31
145 Alexander Uggla Bromma-Vällingby SOK 00:45:43 102,60
146 Nils Henriksson Seskarö IF 00:45:45 102,72
147 Carl Strandby SOK Träff 00:45:49 102,98
148 Eric Danielsson OK Kåre 00:46:00 103,69
149 Erik Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:46:15 104,66
151 Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 00:46:19 104,92
152 Karl-Oskar Plahn OK Enen 00:46:51 106,98
153 Simon Andersson Tholin OK Enen 00:46:53 107,11
155 John Gordon Stigsökarna 00:47:06 107,95
156 Oscar Philipsson Markaryds FK 00:47:37 109,94
157 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:47:55 111,10
158 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:48:20 112,72
159 Jonatan Porle Växjö OK 00:48:56 115,04
159 David Dahl Visborgs OK 00:48:56 115,04
161 Alfred Henriksson Lunds OK 00:49:03 115,49
162 Jonathan Moen IK Vikings OK 00:49:04 115,55
163 Erik Berglund OK Kåre 00:49:38 117,74
164 Axel Martin Njurunda OK 00:49:58 119,03
165 Anton Hördell Söders-Tyresö 00:50:12 119,93
166 Simon Elverö Väsby OK 00:50:29 121,03
169 Elias Englund OK Södertörn 00:51:42 125,74
170 Erik Andersson Ryda SK 00:51:47 126,06
171 Gustav Johansson Ulricehamns OK 00:52:20 128,19
174 Rikard Andersson Bjursås OK 00:53:41 133,41
175 Nils Patriksson OK Klyftamo 00:54:23 136,11
177 Erik Björklund Sjövalla FK 00:54:40 137,21
178 Joel Karlsson Kvillebyns SK 00:54:42 137,34
179 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 00:55:49 141,66
181 Ludvig Sandahl IFK Enskede 00:56:46 145,33
182 Aron Hugoson Kvillebyns SK 00:56:57 146,04
183 Nicklas DeWitt Länna IF 00:57:34 148,43
184 Emil Karlsson Kvillebyns SK 00:59:20 155,26
185 Johannes Björklund Njurunda OK 01:01:18 162,87
186 Mårten Rostö Rånäs OK 01:01:36 164,03
190 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 01:12:53 207,67
191 Eric Carlsson Kvillebyns SK 01:14:03 212,18
192 Måns Söder Skarpnäcks OL 01:15:36 218,17
194 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 01:43:22 300,00
Filip Zachrisson Kungälvs OK
Anton Strandberg Skogslöparna
Benjamin Sahlin Arboga OK
Oscar Sundlöf Sundsvalls OK
Hugo Dahlberg Haninge SOK
Edvin Carlsson Markbygdens OK

Annonser

OOCup 2022