Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:22:48 38,05
2 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:22:57 38,79
3 Victor Imark Tullinge SK 00:23:43 42,56
4 Simon Imark Tullinge SK 00:23:56 43,63
5 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:24:35 46,83
6 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:24:54 48,39
7 Viktor Skoog Kils OK 00:24:56 48,56
8 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:25:04 49,21
9 Anders Magnusson OK Landehof 00:25:11 49,79
11 Victor Helgesson Hestra IF 00:25:46 52,66
12 Robin Salén OK Renen 00:25:59 53,73
13 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:26:14 54,96
14 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:26:28 56,11
15 Per Karlsson OK Tylöskog 00:26:51 57,99
16 Lukas Lundgren Växjö OK 00:26:54 58,24
17 Egil Morast Haninge SOK 00:27:23 60,62
19 henning sjökvist Stora Tuna OK 00:27:37 61,77
22 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:28:11 64,56
23 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:28:12 64,64
23 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:28:12 64,64
26 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:28:51 67,84
27 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:28:55 68,17
28 Simon Larsson OK Hällen 00:29:02 68,74
29 Gabriel Lundvall Täby OK 00:29:03 68,83
30 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:29:04 68,91
31 Joel Leander OK Landehof 00:29:06 69,07
32 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:29:07 69,15
33 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:29:19 70,14
34 Tuve Möller OK Linné 00:29:36 71,53
35 Melker Johansson OK Orion 00:30:03 73,75
36 Carl Persson Burseryds IF 00:30:09 74,24
37 Johan Olson IK Uven 00:30:11 74,41
38 David Risberg Skattkärrs IF 00:30:13 74,57
39 Rasmus Möller Arboga OK 00:30:14 74,65
40 Erik Liljebjörn Nybro OK 00:30:19 75,06
41 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:30:24 75,47
42 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:30:28 75,80
43 Andreas Uller Kils OK 00:30:30 75,97
44 Adam Persson Eksjö SOK 00:30:35 76,38
45 Victor Thörnqvist Sol Tranås 00:30:40 76,79
46 Alfred Lönn Västerås SOK 00:30:43 77,03
47 Gustav Engman OK Denseln 00:30:45 77,20
50 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:30:52 77,77
53 Johan Höög OK Kullingshof 00:31:29 80,81
55 Viktor Östergren Växjö OK 00:31:35 81,30
56 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:31:43 81,96
58 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:32:00 83,35
61 Eric Löfkvist OK Njudung 00:32:21 85,08
62 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:32:39 86,55
68 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:33:32 90,90
69 Eric Jansson OK Tranan 00:33:33 90,98
71 Rickard Olsson Tibro OK 00:33:40 91,56
72 Erik Olsson Gävle OK 00:33:50 92,38
73 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:33:55 92,79
74 Mårten Olsson Gävle OK 00:34:04 93,53
75 Simon Sjöberg Gävle OK 00:34:24 95,17
76 Jonas Toftered IF Rigor 00:34:41 96,57
79 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:35:08 98,78
84 Johan Lamm Frölunda OL 00:35:55 102,64
85 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:35:57 102,80
89 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:36:32 105,68
90 Adam Broberg IF Rigor 00:36:37 106,09
92 Oscar Lang Västerviks OK 00:36:52 107,32
94 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:37:06 108,47
95 Simon Lundberg IK Vikings OK 00:37:17 109,37
96 Johannes Äng Hagaby GOIF 00:37:32 110,60
98 Emil Roos Attunda OK 00:37:53 112,32
99 Johan Knutsson Lerums SOK 00:38:17 114,29
100 Alexander Alness Långhundra IF 00:38:20 114,54
101 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:38:27 115,11
102 Adam Kutti Hagaby GOIF 00:38:29 115,28
103 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:38:48 116,84
104 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:38:50 117,00
105 Christian Redtzer Attunda OK 00:38:51 117,08
106 Isac Johansson Sol Tranås 00:38:53 117,25
107 Gustav Nyholm OK Linné 00:38:58 117,66
108 Pontus Thörn Rånäs OK 00:38:59 117,74
109 Johan Edenhamn Länna IF 00:39:02 117,99
111 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:39:38 120,94
112 Albin Lager Nässjö OK 00:40:03 122,99
114 Erik Tuuri Älvsby IF OK 00:40:10 123,57
115 Martin Lund Stenungsunds OK 00:40:13 123,81
116 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:40:24 124,72
117 Johan Persson OK Österåker 00:40:28 125,04
118 Linus Backlund OK Södertörn 00:40:52 127,01
119 Tim Olsson Brattås CK 00:40:56 127,34
120 Karl Pettersson-Palm Lerums SOK 00:40:58 127,51
125 Jesper Hedar Eskilstuna OL 00:41:35 130,54
126 Måns Olm Kils OK 00:41:50 131,77
127 Elias Landfors Lustens OK 00:42:10 133,41
130 Hugo Thunberg OK Alehof 00:43:21 139,24
131 Martin Mörsell OK Kåre 00:43:38 140,64
132 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:44:10 143,26
134 Joakim Eriksen Eds SK 00:44:14 143,59
135 Axel Elmarsson Waxholms OK 00:44:29 144,82
136 Anders Logren Sjövalla FK 00:44:40 145,72
137 Björn Jönsson Halmstad OK 00:44:42 145,89
141 Pontus Lindblom OK Roxen 00:44:59 147,28
142 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 00:45:24 149,34
143 Emil Johansson OK Bävern 00:45:30 149,83
144 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:46:30 154,75
146 Albin Andersson OK Ravinen 00:47:30 159,68
146 Niclas Sparrevik Lerums SOK 00:47:30 159,68
148 Hannes Wegelius Hagaby GOIF 00:47:55 161,73
149 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:48:12 163,12
150 Adam Lilja OK Enen 00:48:13 163,21
151 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:48:15 163,37
153 Albin Henrysson OK Dacke 00:48:53 166,49
156 Oskar Andersson OK Linné 00:49:59 171,90
157 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:50:03 172,23
158 Albin Larsson Katrineholms OK 00:50:12 172,97
159 Nils Orbert Attunda OK 00:50:19 173,55
160 Douglas Fransson Lee OK Alehof 00:51:14 178,06
162 Dan Österlund Västerås SOK 00:52:07 182,41
163 Andreas Persson OK Hammaren 00:52:11 182,74
164 Jakob Alfredsson Attunda OK 00:52:16 183,15
165 Byron Palm HJS-Vansbro OK 00:52:58 186,60
167 Timofej Alekseyonok Sävedalens AIK 00:53:39 189,96
168 Seth Wiman Täby OK 00:53:55 191,27
169 Viktor Strand OK Linné 00:54:03 191,93
173 Erik Blick OK Alehof 00:55:57 201,29
174 Tobias Hamström GOIF Tjalve 00:55:59 201,45
175 Alfred Wennemo Lunds OK 00:57:36 209,41
177 Mattias Fors Attunda OK 00:58:09 212,12
178 Samuel Höjlind IFK Moras OK 01:00:29 223,61
179 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:01:36 229,11
181 Arvid Hägglund OK Ödmården 01:02:56 235,67
183 Elias Langenbach OK Skogshjortarna 01:06:39 253,97
186 Axel Redtzer Attunda OK 01:08:33 263,33
187 Emil Dahlström FK Herkules 01:08:43 264,15
188 Joel Gustavsson Stigsökarna 01:10:55 274,98
189 Marcus Selin Hägglunds IoFK 01:11:14 276,54
190 Simon Ebbestål Halmstad OK 01:12:42 283,76
192 Jakob Peterson Linköpings OK 01:14:13 291,23
193 Jacob Hedlund Gagnefs OK 01:14:44 293,78
198 Joel Sjödin OK Nipan 01:43:31 300,00
196 Arvid Karlsson SOK Träff 01:17:47 300,00
194 Joel Flakberg IFK Göteborg 01:16:05 300,00
199 Carl Agrell Sävedalens AIK 01:44:57 300,00
197 Samuel Ärlig OK Gränsen 01:18:17 300,00
Fredrik Johansson OK Nackhe
Emil Enges Leksands OK
Alexander Graad Ronneby OK
Lukas Persson KFUM Örebro OK

Annonser