Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 2 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 August Mollén OK Denseln 00:22:19 39,79
2 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:23:25 45,41
3 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:25:05 53,92
7 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:26:26 60,82
11 Albin Andersson Tullinge SK 00:27:02 63,88
11 Emil Pettersson OK Dacke 00:27:02 63,88
13 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:27:31 66,35
14 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:28:01 68,91
15 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:28:05 69,25
16 Edvin Nordström Täby OK 00:28:13 69,93
17 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:28:20 70,52
19 Georg Eklöw OK Södertörn 00:29:01 74,02
21 Albin Björnudd Vännäs OK 00:29:11 74,87
22 Albin Månsson Växjö OK 00:29:24 75,97
23 Olle Hedman IF Hagen 00:30:04 79,38
25 Olle Grywenz OK Linné 00:30:22 80,91
26 Emil Björnlinger IK Vista 00:30:37 82,19
27 Oscar Johansson OK Dacke 00:30:42 82,62
27 Anton Olivestam Vimmerby OK 00:30:42 82,62
29 Emil Karlsson Hestra IF 00:30:51 83,38
30 Josef Johansson OK Kolmården 00:31:09 84,91
31 Hugo Lillieström OK Roxen 00:31:19 85,77
32 Axel Granqvist OK Ravinen 00:31:23 86,11
33 Adam Löfström Jönköpings OK 00:31:48 88,23
34 Isak Hertin Västerviks OK 00:31:50 88,41
36 Oskar Enges Attunda OK 00:32:00 89,26
37 John Larsson Rånäs OK 00:32:04 89,60
38 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:32:18 90,79
38 Johan Lindman Finspångs SOK 00:32:18 90,79
40 Magnus D Johansson OK Löftan 00:32:26 91,47
42 Ludwig Gustavsson OK Bävern 00:32:44 93,00
42 Vidar Persson Täby OK 00:32:44 93,00
44 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:32:49 93,43
45 Carl Ekbring Kexholms SK 00:32:56 94,02
46 Oscar Stomberg IF Hagen 00:33:05 94,79
47 Erik Jönsson Lunds OK 00:33:14 95,56
48 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:33:28 96,75
49 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:33:40 97,77
50 Simon Wiklund Falköpings AIK OK 00:33:44 98,11
51 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:33:49 98,54
52 Jonas Lauri FK Herkules 00:33:51 98,71
53 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:33:55 99,05
54 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:34:00 99,47
55 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:34:11 100,41
56 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:34:21 101,26
58 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:59 104,50
59 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:35:14 105,77
60 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:35:32 107,31
63 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:35:43 108,24
64 Erik Winbladh Lunds OK 00:35:51 108,92
65 Hampus Lindman Nässjö OK 00:36:16 111,05
66 Hugo Ekinge OK Motala 00:36:45 113,52
67 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:36:52 114,12
68 Olof Skoglund Kils OK 00:37:00 114,80
69 Martin Granberg Piteå IF 00:37:01 114,88
70 Hampus Nyström IF Hagen 00:37:06 115,31
71 Lukas Karsbo Alfta-Ösa OK 00:37:31 117,44
74 Viking Freij Snättringe SK 00:37:46 118,72
75 Sebastian Danielsson Västerbergslagens OL 00:37:57 119,65
77 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:38:55 124,59
78 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:39:03 125,27
79 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:39:11 125,95
81 Svante Johansson Täby OK 00:39:49 129,19
83 Emil Alpberg Almby IK 00:39:59 130,04
85 Anton Håkansson Lunds OK 00:40:10 130,98
86 Joel Karnehed OK Roxen 00:40:31 132,77
87 Hugo Thorell OK Ravinen 00:40:34 133,02
88 Albin Wallin Järbo OK 00:40:35 133,11
89 Andreas Jonsson OK Orion 00:40:57 134,98
90 Erik Herne OK Ravinen 00:41:23 137,19
91 Joel Sjödin OK Kolmården 00:41:38 138,47
94 Carl Wärnsberg Eksjö SOK 00:42:22 142,22
95 Carl Johansson Bredaryds SOK 00:42:24 142,39
97 Elias Andersson Värend GN OL 00:42:37 143,49
98 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:42:42 143,92
99 Hannes Svahn OK Ravinen 00:42:56 145,11
99 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:42:56 145,11
102 Petter Boding IFK Lidingös Skid o OK 00:43:19 147,07
103 David Johansson Bredaryds SOK 00:43:21 147,24
104 Olle Berggren Tullinge SK 00:43:22 147,32
105 Gustav Johnsson OK Tor 00:43:30 148,01
108 Ville Grahn IK Uven 00:44:13 151,67
110 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:44:45 154,39
111 Kasper Fransson OK Ravinen 00:45:02 155,84
112 Emil Larsson Tibro OK 00:45:04 156,01
115 Dennis Hallmén Järfälla OK 00:45:46 159,59
116 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 00:45:47 159,67
118 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:46:07 161,37
119 Eric Campbell Lustens OK 00:46:10 161,63
121 Oliver Angelsiöö OK Linné 00:46:45 164,61
122 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:46:58 165,72
123 Carl Holmberg IF Hagen 00:47:50 170,14
125 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:48:37 174,15
126 Pontus Mattsson OK Kullingshof 00:49:07 176,70
130 Lukas Wadsten OK Landehof 00:50:37 184,36
131 Adam Hedberg OK Södertörn 00:51:15 187,60
132 Wilmer Forsgren Tidaholm SOK Sisu 00:51:23 188,28
133 Jonatan Österblad FK Boken 00:51:25 188,45
134 Patrik Gustafsson OK Kullingshof 00:51:31 188,96
135 Samuel Ekman OK Kullingshof 00:51:52 190,75
136 Edvin Eriksson Hagaby GOIF 00:52:12 192,45
137 Marcus Eriksson OK Grip 00:52:21 193,22
139 Oscar Widenfalk OK Kåre 00:52:48 195,52
141 Jacob Lundblad OK Linné 00:53:14 197,73
142 Johan Herbert Täby OK 00:53:38 199,77
143 Hjalmar Niemi Emmaboda Verda OK 00:53:46 200,45
146 Emil Andersson Haninge SOK 00:55:10 207,61
148 Jonathan Magnusson Rehns BK 00:56:30 214,42
149 Laban Thim Haninge SOK 00:57:08 217,65
157 Lukas Torbiörnsson Järla Orientering 01:01:11 238,34
158 Walter Lagerhäll Rehns BK 01:01:35 240,39
160 Kasper Höglund Järla Orientering 01:04:41 256,22
162 Adrian Lundberg IK Vikings OK 01:07:24 270,10
163 Rasmus Persson Halmstad OK 01:07:52 272,49
164 Mathias Blomster Ronneby OK 01:08:34 276,06
165 Fritjof Andersson OK Landehof 01:08:40 276,57
169 Joel Rudander Sundbybergs IK 01:12:52 298,03
176 Axel Forsman FK Herkules 01:23:50 300,00
181 Jakob Albinsson Tormestorps IF 01:45:49 300,00
175 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 01:23:13 300,00
Lukas Hellgren OK Ravinen
John Norrbom Sala OK
Erik Olsson OK Kåre
Hugo Dalhammer OK Roxen
Albin Emlén Vittjärvs IK
Axel Strid KFUM Örebro OK
Martin Johansson Hjärnarps GH OL
Gustav Andreasson Halmstad OK

Annonser

OOCup 2022