Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Halland Etapp 3 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 00:34:18 2.42
2 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:22 2.57
3 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:34:58 3.91
4 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:45 5.65
6 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:46 7.92
7 Måns Sandgren OK Orion 00:36:53 8.18
8 Samuel Andersson IFK Umeå 00:36:58 8.37
10 Mathias Hallmén Attunda OK 00:37:23 9.30
11 Erik Modig OK Pan-Kristianstad 00:37:24 9.34
12 Henrik Laas IFK Göteborg 00:37:34 9.71
13 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:37:39 9.89
14 Erik Martinsson Linköpings OK 00:37:47 10.19
15 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:37:56 10.53
16 Erik Tengvall Vänersborgs SK 00:38:04 10.82
17 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:38:06 10.90
20 Henrik Berggren OK Denseln 00:38:38 12.09
21 Daniel Attås OK Tisaren 00:38:41 12.20
22 Oscar Vångell Ärla IF 00:38:43 12.27
23 Espen Jarvis Hultgren Weltzien Järla Orientering 00:38:49 12.50
24 Conny Rantzow Hestra IF 00:38:53 12.65
24 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:38:53 12.65
26 Tobias Lindell Vänersborgs SK 00:39:07 13.17
26 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:39:07 13.17
28 Lasse Suonpää MS Parma 00:39:10 13.28
29 Göran Winblad Rehns BK 00:39:23 13.76
30 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:39:29 13.98
31 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:39:32 14.10
32 Karl Levin Sävedalens AIK 00:39:34 14.17
33 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:42 14.47
35 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 00:39:45 14.58
37 Victor Silvemark Ärla IF 00:39:54 14.91
38 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:57 15.03
39 Albert Mollén Sävedalens AIK 00:39:59 15.10
40 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:40:00 15.14
41 Matěj Kamenický SK OS Nové Město na Moravě 00:40:02 15.21
43 Anders Österlund Västerås SOK 00:40:04 15.29
44 Daniel Netz Vänersborgs SK 00:40:26 16.10
45 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:40:31 16.29
46 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:40:38 16.55
46 Thomas Van der Kleij D-Team Belgium 00:40:38 16.55
49 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:57 17.26
50 Mikael Andersson Linköpings OK 00:40:58 17.29
51 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:41:01 17.41
52 Olof Sandgren OK Orion 00:41:03 17.48
53 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:41:06 17.59
54 Johan Kärrström Tullinge SK 00:41:15 17.93
54 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:41:15 17.93
56 Rickard Börjesson Hestra IF 00:41:16 17.96
57 Tomas Landovsky SK Kamenice 00:41:21 18.15
58 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 00:41:24 18.26
59 Carl Magnusson IFK Moras OK 00:41:33 18.60
60 Oskar Daniels Attunda OK 00:41:45 19.04
61 Matthieu Puech IFK Göteborg 00:41:46 19.08
62 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:41:55 19.41
63 Niklas Österlund Ulricehamns OK 00:41:56 19.45
65 John Persson IFK Göteborg 00:41:57 19.49
65 Magnus Johansson Kristiansand OK 00:41:57 19.49
68 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:42:06 19.82
71 Alexander Schwab OL Regio Olten 00:42:39 21.05
72 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:42:41 21.13
74 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:43:06 22.06
75 Per Eklöf KFUM Örebro OK 00:43:07 22.09
76 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:43:11 22.24
77 Fredrik Persson IFK Göteborg 00:43:16 22.43
79 Daniel Gunnarsson OK Orion 00:43:44 23.47
80 Jan Johansson IFK Umeå 00:43:49 23.65
81 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:43:52 23.77
83 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:43:55 23.88
85 Tommy Söderberg OK Hällen 00:44:05 24.25
86 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:44:29 25.14
87 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:44:31 25.22
88 Simon Andersson Forsa OK 00:44:40 25.55
89 Niklas Olsson Skåneslättens OL 00:44:55 26.11
90 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:44:59 26.26
91 Desmond Franssen D-Team Belgium 00:45:05 26.48
92 Patrik Johansson Kexholms SK 00:45:07 26.56
93 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:45:21 27.08
94 Albin Pettersson OK Tisaren 00:45:23 27.15
96 Jakob Anderson Bredaryds SOK 00:45:32 27.49
98 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:45:44 27.93
100 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 00:46:01 28.56
101 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:46:06 28.75
102 Thomas Pettersson IF Thor 00:46:38 29.94
103 Patrik Lind Ärla IF 00:46:56 30.61
104 Anders Karlsson OK Hällen 00:47:03 30.87
105 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:47:08 31.06
106 Pontus Johansson OK Linné 00:47:13 31.24
107 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:47:16 31.35
108 Magnus U Johansson Linköpings OK 00:47:21 31.54
109 Simon Hedlund Ärla IF 00:47:38 32.17
110 Magnus Björk OK Borgen 00:47:42 32.32
111 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:47:50 32.62
113 Emil Kalered OK Denseln 00:48:01 33.03
114 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:48:07 33.25
115 Christer Backman Tullinge SK 00:48:20 33.73
116 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:48:22 33.81
118 Johan Norberg OK Orion 00:48:52 34.92
119 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:48:55 35.04
120 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:49:01 35.26
123 Henrik Hammas Attunda OK 00:49:13 35.70
125 Jörgen Ohlin OK Linné 00:49:22 36.04
131 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:50:19 38.16
132 Simon Eklöv OK Linné 00:50:20 38.20
133 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:50:25 38.38
134 Oscar Riis Gamleby OK 00:50:30 38.57
135 Johan Persson Hagaby GOIF 00:50:31 38.61
137 John Hartley OK Ravinen 00:50:38 38.87
139 Carl Wiking OK Kåre 00:51:02 39.76
140 Björn Normark Tullinge SK 00:51:21 40.47
140 Oscar Arman Nyköpings OK 00:51:21 40.47
142 Erik Nero Mullsjö SOK 00:51:27 40.69
144 Måns Faxén Växjö OK 00:51:46 41.39
146 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:52:05 42.10
149 David Modig OK Tyr 00:52:36 43.25
151 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 00:54:59 48.57
152 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:55:33 49.84
155 Tomas Kobayashi Surahammars SOK 00:57:31 54.23
157 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 00:58:02 55.38
159 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:58:40 56.79
162 Magnus Hektor Järla Orientering 01:00:10 60.14
163 Niklas Reinholdsson IF Thor 01:01:00 62.00
165 Jan Hjort Falköpings AIK OK 01:01:31 63.15
171 Markus Hansson Östersunds OK 01:05:21 71.71
172 Jacob Westborg Vittjärvs IK 01:07:25 76.32
173 Björn Wistrand OK Hällen 01:09:42 81.41
176 Andreas Karlsson Nässjö OK 02:00:00 193.66
Ivan Forsgren OK Tisaren
Adam Fredén Falköpings AIK OK

Advertisements