Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 3 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:22:00 31,73
2 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:24:04 41,67
3 Viktor Skoog Kils OK 00:24:16 42,63
4 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:24:33 44,00
5 Simon Imark Tullinge SK 00:25:11 47,05
6 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:25:17 47,53
7 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:25:26 48,25
9 Per Karlsson OK Tylöskog 00:26:07 51,54
11 Anders Magnusson OK Landehof 00:26:51 55,06
12 Adam Persson Eksjö SOK 00:26:56 55,47
13 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:27:06 56,27
14 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:27:10 56,59
15 Rickard Olsson Tibro OK 00:27:23 57,63
16 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:28:18 62,04
16 David Risberg Skattkärrs IF 00:28:18 62,04
18 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:28:30 63,00
22 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:29:05 65,81
24 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:29:26 67,49
25 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:29:27 67,57
26 Lukas Lundgren Växjö OK 00:29:28 67,65
28 henning sjökvist Stora Tuna OK 00:30:04 70,54
29 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:30:19 71,74
30 Robin Salén OK Renen 00:30:20 71,82
32 Victor Imark Tullinge SK 00:30:24 72,14
34 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:30:44 73,75
35 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:30:45 73,83
36 Simon Sjöberg Gävle OK 00:30:48 74,07
39 Joel Leander OK Landehof 00:30:54 74,55
40 Simon Larsson OK Hällen 00:31:03 75,27
41 Martin Mörsell OK Kåre 00:31:19 76,56
42 Andreas Uller Kils OK 00:31:27 77,20
43 Johan Olson IK Uven 00:31:40 78,24
45 Victor Helgesson Hestra IF 00:31:52 79,20
49 Gabriel Lundvall Täby OK 00:32:20 81,45
50 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:32:33 82,49
52 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:32:45 83,45
54 Emil Roos Attunda OK 00:32:57 84,41
55 Mårten Olsson Gävle OK 00:33:27 86,82
56 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:33:32 87,22
59 Melker Johansson OK Orion 00:33:46 88,34
62 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:34:24 91,39
64 Jesper Hedar Eskilstuna OL 00:34:25 91,47
66 Alfred Lönn Västerås SOK 00:34:28 91,71
67 Erik Olsson Gävle OK 00:34:41 92,75
70 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:35:01 94,36
72 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:35:13 95,32
73 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:35:16 95,56
74 Andreas Persson OK Hammaren 00:35:17 95,64
75 Johan Höög OK Kullingshof 00:35:20 95,88
77 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:35:41 97,57
78 Gustav Engman OK Denseln 00:35:45 97,89
79 Douglas Fransson Lee OK Alehof 00:35:49 98,21
80 Pontus Lindblom OK Roxen 00:36:25 101,09
80 Karl Pettersson-Palm Lerums SOK 00:36:25 101,09
82 Gustav Nyholm OK Linné 00:36:26 101,17
83 Albin Andersson OK Ravinen 00:36:27 101,25
84 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:36:31 101,57
86 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:36:52 103,26
88 Viktor Östergren Växjö OK 00:37:07 104,46
88 Johan Lamm Frölunda OL 00:37:07 104,46
91 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:37:21 105,58
92 Måns Olm Kils OK 00:37:25 105,90
93 Rasmus Möller Arboga OK 00:37:28 106,15
95 Emil Enges Leksands OK 00:37:48 107,75
96 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:37:54 108,23
97 Joel Flakberg IFK Göteborg 00:37:58 108,55
98 Erik Liljebjörn Nybro OK 00:38:00 108,71
98 Isac Johansson Sol Tranås 00:38:00 108,71
101 Simon Lundberg IK Vikings OK 00:38:15 109,91
102 Dan Österlund Västerås SOK 00:38:16 109,99
103 Tuve Möller OK Linné 00:38:17 110,07
106 Egil Morast Haninge SOK 00:38:41 112,00
107 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:38:49 112,64
107 Victor Thörnqvist Sol Tranås 00:38:49 112,64
110 Jonas Toftered IF Rigor 00:39:09 114,24
110 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:39:09 114,24
113 Eric Löfkvist OK Njudung 00:39:43 116,97
114 Martin Lund Stenungsunds OK 00:39:50 117,53
115 Albin Henrysson OK Dacke 00:39:55 117,93
116 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:40:00 118,33
117 Christian Redtzer Attunda OK 00:40:08 118,98
121 Anders Logren Sjövalla FK 00:40:57 122,91
122 Linus Backlund OK Södertörn 00:40:58 122,99
123 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:41:14 124,27
124 Eric Jansson OK Tranan 00:41:20 124,75
125 Nils Orbert Attunda OK 00:41:57 127,72
128 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:42:20 129,56
130 Elias Landfors Lustens OK 00:43:17 134,13
131 Erik Tuuri Älvsby IF OK 00:43:19 134,29
132 Tim Olsson Brattås CK 00:43:33 135,42
133 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:43:46 136,46
134 Adam Broberg IF Rigor 00:44:03 137,82
137 Johan Edenhamn Länna IF 00:44:30 139,99
139 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:45:26 144,48
141 Erik Blick OK Alehof 00:46:11 148,09
142 Lukas Persson KFUM Örebro OK 00:46:15 148,41
144 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:46:27 149,37
145 Jakob Alfredsson Attunda OK 00:46:31 149,69
147 Hugo Thunberg OK Alehof 00:46:46 150,89
150 Albin Larsson Katrineholms OK 00:47:35 154,82
151 Johan Persson OK Österåker 00:47:54 156,34
152 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:48:12 157,79
153 Carl Persson Burseryds IF 00:48:17 158,19
154 Björn Jönsson Halmstad OK 00:48:43 160,27
155 Niclas Sparrevik Lerums SOK 00:48:44 160,35
156 Hannes Wegelius Hagaby GOIF 00:48:57 161,40
157 Seth Wiman Täby OK 00:49:19 163,16
158 Byron Palm HJS-Vansbro OK 00:49:37 164,60
158 Arvid Karlsson SOK Träff 00:49:37 164,60
161 Johan Knutsson Lerums SOK 00:50:23 168,29
162 Joel Gustavsson Stigsökarna 00:51:04 171,58
163 Emil Johansson OK Bävern 00:52:05 176,47
165 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:52:47 179,84
166 Oscar Lang Västerviks OK 00:52:50 180,08
167 Samuel Höjlind IFK Moras OK 00:53:34 183,61
168 Pontus Thörn Rånäs OK 00:54:00 185,69
169 Samuel Ärlig OK Gränsen 00:54:01 185,77
172 Joel Sjödin OK Nipan 00:54:50 189,70
173 Axel Elmarsson Waxholms OK 00:55:03 190,75
174 Arvid Hägglund OK Ödmården 00:55:08 191,15
175 Alexander Alness Långhundra IF 00:55:19 192,03
176 Johannes Äng Hagaby GOIF 00:56:08 195,96
177 Adam Kutti Hagaby GOIF 00:57:54 204,46
178 Timofej Alekseyonok Sävedalens AIK 00:58:04 205,26
179 Alfred Wennemo Lunds OK 00:59:00 209,75
180 Jakob Peterson Linköpings OK 00:59:27 211,92
181 Oskar Andersson OK Linné 00:59:45 213,36
182 Elias Langenbach OK Skogshjortarna 01:01:49 223,30
185 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:03:37 231,96
187 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 01:05:23 240,46
189 Joakim Eriksen Eds SK 01:06:10 244,23
190 Axel Redtzer Attunda OK 01:07:56 252,73
191 Tobias Hamström GOIF Tjalve 01:16:09 292,27
192 Emil Dahlström FK Herkules 01:16:44 295,07
195 Alexander Graad Ronneby OK 01:26:47 300,00
196 Adam Lilja OK Enen 01:29:19 300,00
193 Carl Agrell Sävedalens AIK 01:20:08 300,00
199 Jacob Hedlund Gagnefs OK 01:35:53 300,00
194 Marcus Selin Hägglunds IoFK 01:25:03 300,00
Gustav Malmström GOIF Tjalve
Mattias Fors Attunda OK
Viktor Strand OK Linné

Annonser