O-Ringen Halland Etapp 3 - D11
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Ellen Blennow
|
Falköpings AIK OK |
00:18:58 |
108,73 |
|
2 |
Tilda Östberg
|
Stora Tuna OK |
00:20:08 |
119,03 |
|
4 |
Hanna Johannesson
|
Ronneby OK |
00:20:21 |
120,95 |
|
5 |
Tilde Backlund
|
OK Södertörn |
00:20:51 |
125,36 |
|
6 |
Hilda Axelsson
|
FK Göingarna |
00:21:04 |
127,27 |
|
7 |
Alma Wilhelmsson
|
Falköpings AIK OK |
00:21:20 |
129,63 |
|
8 |
Tove Pettersson
|
OK Roxen |
00:22:03 |
135,96 |
|
8 |
Ebba Lindman
|
Nässjö OK |
00:22:03 |
135,96 |
|
11 |
Ida Roos
|
SOK Träff |
00:22:40 |
141,40 |
|
12 |
Sofie Fröjd
|
Sundsvalls OK |
00:23:58 |
152,88 |
|
13 |
Alva Sonesson
|
Falköpings AIK OK |
00:24:05 |
153,91 |
|
14 |
Magdalena Nilsson
|
Högåkers OK |
00:24:07 |
154,20 |
|
16 |
Elin Berg
|
OK Ravinen |
00:24:28 |
157,29 |
|
17 |
Towa Pettersson
|
OK Denseln |
00:24:46 |
159,94 |
|
18 |
Ella Brandshage
|
IK Jarl Rättvik |
00:24:56 |
161,41 |
|
19 |
Emilia Engel
|
OK Ravinen |
00:24:57 |
161,56 |
|
20 |
Carolin Gradin
|
Andrarums IF |
00:25:00 |
162,00 |
|
22 |
Lovisa Wigertz
|
Långhundra IF |
00:26:02 |
171,12 |
|
23 |
Kajsa Carlsson Wallum
|
Sävedalens AIK |
00:26:29 |
175,10 |
|
24 |
Lovisa Johansson
|
OK Dacke |
00:26:41 |
176,86 |
|
25 |
Elsa Aderstedt Althoff
|
Kungälvs OK |
00:26:43 |
177,16 |
|
26 |
Tilda Henriksson
|
Tormestorps IF |
00:26:51 |
178,34 |
|
27 |
Petrina Costermans
|
Järla Orientering |
00:26:56 |
179,07 |
|
29 |
Julia Rangert
|
IK Hakarpspojkarna |
00:27:09 |
180,98 |
|
30 |
Maja Åkesson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:27:19 |
182,46 |
|
31 |
Maja Porle
|
Växjö OK |
00:27:23 |
183,04 |
|
34 |
Elin Lindblad
|
OK Djerf |
00:27:36 |
184,96 |
|
35 |
Felicia Järsenholt
|
Ulricehamns OK |
00:27:41 |
185,69 |
|
37 |
Moa Hjorth
|
Domnarvets GOIF |
00:27:56 |
187,90 |
|
38 |
Amanda Jansson
|
OK Djerf |
00:28:01 |
188,64 |
|
39 |
Vendela Dannbring
|
Skåneslättens OL |
00:28:16 |
190,84 |
|
40 |
Anna Nordström
|
Sigtuna OK |
00:28:21 |
191,58 |
|
41 |
Klara Wallinder
|
Göteborg-Majorna OK |
00:28:24 |
192,02 |
|
42 |
Linnea Skalberg
|
Bredaryds SOK |
00:28:46 |
195,26 |
|
43 |
Tina Ljungqvist
|
Lunds OK |
00:28:52 |
196,14 |
|
44 |
Lisa Hallgren
|
Bjursås OK |
00:28:59 |
197,17 |
|
45 |
Matilda Rundqvist
|
OK Nackhe |
00:29:01 |
197,46 |
|
47 |
Alma Evertsson
|
Lessebo OK |
00:29:16 |
199,67 |
|
48 |
Wilma Bergander
|
Eksjö SOK |
00:29:18 |
199,97 |
|
50 |
Elsa Wallin
|
Järbo OK |
00:29:42 |
203,50 |
|
52 |
Alma Holmqvist Johansson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:30:17 |
208,65 |
|
53 |
Anna Flakberg
|
IFK Göteborg |
00:30:36 |
211,44 |
|
55 |
Alice Palmgren
|
Sundsvalls OK |
00:30:45 |
212,77 |
|
56 |
Linnéa Samuelsson
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:31:01 |
215,12 |
|
56 |
Frida Björk
|
Örkelljunga FK |
00:31:01 |
215,12 |
|
58 |
Julia Persson
|
Halmstad OK |
00:31:09 |
216,30 |
|
60 |
Hanna Andersson
|
Falköpings AIK OK |
00:31:26 |
218,80 |
|
61 |
Petra Eriksson
|
OK Gynge |
00:31:28 |
219,10 |
|
64 |
Alva Jonsson
|
Långhundra IF |
00:32:14 |
225,86 |
|
65 |
Karolina Holmström
|
Västerbergslagens OL |
00:32:22 |
227,04 |
|
66 |
Alma Leijon
|
Härlövs IF |
00:32:30 |
228,22 |
|
67 |
Lova Brandshage
|
IK Jarl Rättvik |
00:32:39 |
229,54 |
|
68 |
Klara Spik
|
Leksands OK |
00:32:41 |
229,84 |
|
69 |
Agnes Karlsson
|
Älvsby IF OK |
00:32:50 |
231,16 |
|
70 |
Elin Bjessmo
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:33:03 |
233,08 |
|
72 |
Jenna Magnusson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:33:19 |
235,43 |
|
73 |
Ida Johnsson
|
OK Kåre |
00:33:22 |
235,87 |
|
74 |
Saga Widman
|
Lesjöfors SK |
00:33:30 |
237,05 |
|
75 |
Lovisa Lager
|
Halmstad OK |
00:33:35 |
237,78 |
|
76 |
Alma Kappel
|
Gotlands Bro OK |
00:33:42 |
238,81 |
|
77 |
Hannah Larsen
|
Malmö OK |
00:33:43 |
238,96 |
|
78 |
Cecilia Lindgren
|
OK Kåre |
00:34:21 |
244,55 |
|
79 |
Nora Aroneng
|
Bredareds IF |
00:34:23 |
244,85 |
|
80 |
Alexandra Persson
|
OK Österåker |
00:34:26 |
245,29 |
|
81 |
Lisa Hallmén
|
OK Tisaren |
00:34:49 |
248,67 |
|
83 |
Matilda Rylander
|
Skåneslättens OL |
00:35:09 |
251,62 |
|
85 |
Alicia Lundgren
|
Växjö OK |
00:35:24 |
253,82 |
|
86 |
Vanja Bökman
|
Ronneby OK |
00:35:38 |
255,88 |
|
88 |
Elin Carlsson
|
IK Trenne Ullared |
00:36:14 |
261,18 |
|
89 |
Maja Tenghagen
|
Härlövs IF |
00:36:45 |
265,74 |
|
91 |
Ida Helgesson
|
Hestra IF |
00:37:24 |
271,48 |
|
93 |
Ester Freidlitz
|
OK Landehof |
00:37:39 |
273,69 |
|
94 |
Malin Kristiansson
|
Trollhättans SOK |
00:37:56 |
276,19 |
|
95 |
Linda Renner
|
OK Södertörn |
00:38:31 |
281,34 |
|
96 |
Kajsa Homann
|
OK Orinto |
00:38:45 |
283,40 |
|
97 |
Sara Eckerlid
|
OK Kåre |
00:38:54 |
284,73 |
|
98 |
Moa Karlsson
|
Storviks IF |
00:39:13 |
287,52 |
|
99 |
Ottilia Andersson
|
OK Landehof |
00:39:51 |
293,11 |
|
101 |
Jonna Krohn
|
Fältjägarnas IF |
00:40:20 |
297,38 |
|
102 |
Vendela Lönkvist
|
OK Vivill |
00:40:31 |
299,00 |
|
103 |
Julia Gunnarsson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:40:33 |
299,29 |
|
104 |
Wilma Hämäläinen
|
Länna IF |
00:40:37 |
299,88 |
|
131 |
Hedda Persson Vildir
|
Skarpnäcks OL |
00:49:46 |
300,00 |
|
120 |
Wilma Larsson
|
OK Tor |
00:43:58 |
300,00 |
|
134 |
Kajsa Westman
|
FK Friskus-Varberg |
00:52:58 |
300,00 |
|
114 |
Klara Bolin
|
Tullinge SK |
00:41:54 |
300,00 |
|
111 |
Tilda Andersson
|
Tullinge SK |
00:41:38 |
300,00 |
|
115 |
Tove Eriksson
|
Ryda SK |
00:42:12 |
300,00 |
|
106 |
Hanna Karlsson
|
Länna IF |
00:40:59 |
300,00 |
|
137 |
Julia Wanner
|
Avesta OK |
00:53:54 |
300,00 |
|
105 |
Matilda Larsson
|
OK Hällen |
00:40:47 |
300,00 |
|
130 |
Martina Braun
|
Växjö OK |
00:49:27 |
300,00 |
|
109 |
Elisabet Mikkelsen
|
SOK Viljan |
00:41:33 |
300,00 |
|
135 |
Ella Olsson
|
Ronneby OK |
00:53:32 |
300,00 |
|
139 |
Hanna Olsson
|
Brattås CK |
00:56:54 |
300,00 |
|
117 |
Signe Nilsson
|
Nyköpings OK |
00:42:34 |
300,00 |
|
118 |
Ebba Davidsson
|
Bredaryds SOK |
00:43:30 |
300,00 |
|
120 |
Hedvig Severinsson
|
Bredaryds SOK |
00:43:58 |
300,00 |
|
126 |
Anna Johnsson
|
Skogspojkarnas OK |
00:45:59 |
300,00 |
|
125 |
Sara Mouazzen
|
Västerås SOK |
00:45:39 |
300,00 |
|
124 |
Tilda Erixon
|
IFK Göteborg |
00:45:08 |
300,00 |
|
122 |
Elin Dahl
|
Visborgs OK |
00:44:23 |
300,00 |
|
107 |
Lisa Landin-Grubb
|
Malmö OK |
00:41:12 |
300,00 |
|
133 |
Anna Aronsson
|
Hässleholms OK |
00:51:33 |
300,00 |
|
140 |
Maja Strand
|
FK Åsen |
01:06:06 |
300,00 |
|
128 |
Kajsa Ward
|
OK Vivill |
00:47:51 |
300,00 |
|
119 |
Maja Johansson
|
Skattkärrs IF |
00:43:35 |
300,00 |
|
112 |
Vendela Jonsell
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:41:44 |
300,00 |
|
136 |
Ingrid Stake
|
Västvärmlands OK |
00:53:43 |
300,00 |
|
142 |
Sara Borg
|
IF Hagen |
01:49:37 |
300,00 |
|
115 |
Josefin Pettersson
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:42:12 |
300,00 |
|
141 |
Ellen Ekström
|
OK Ravinen |
01:06:59 |
300,00 |
|
123 |
Linnéa Maurin
|
Sundbybergs IK |
00:44:29 |
300,00 |