Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - D21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Carolin Svensson Haninge SOK 01:03:15 8,82
2 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:04:44 10,40
3 Rebecka Lindberg OK Linné 01:05:00 10,68
4 Helene Söderlund IFK Moras OK 01:05:43 11,45
5 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 01:05:59 11,73
6 Johanna Bergman Sundsvalls OK 01:06:06 11,86
8 Katarina Svahn IFK Moras OK 01:06:29 12,27
9 Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK 01:06:43 12,52
13 Josefin Aronsson OK Tisaren 01:10:38 16,70
14 Cecilia Einarsson Västerås SOK 01:10:58 17,06
15 Josefin Bengtsson Långhundra IF 01:11:21 17,46
16 Cajsa Grape IFK Moras OK 01:11:56 18,09
17 Elin Winblad Hagaby GOIF 01:12:24 18,59
18 Kristin Skaar Ryda SK 01:13:51 20,13
20 Johanna Hallberg Umeå OK 01:14:14 20,54
21 Karin Lundberg Järfälla OK 01:14:16 20,58
22 Marit Kahrs Halden SK 01:14:28 20,79
23 Louise Carlsson Boxholm-Mjölby OL 01:14:31 20,85
24 Lovisa Persson OK Tisaren 01:14:41 21,02
25 Anna Thomasdotter Västerås SOK 01:15:45 22,16
26 Elin Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 01:15:52 22,29
27 Josefin Persson Tullinge SK 01:16:21 22,80
28 Sofie Sihver IFK Lidingös Skid o OK 01:16:31 22,98
30 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 01:16:59 23,48
31 Sofia Levin OK Tyr 01:17:20 23,85
32 Anna-Maria Roubert Umeå OK 01:19:14 25,88
33 Kristin Karlsson SOK Aneby 01:19:20 25,99
34 Linnéa Hedlund Köping-Kolsva OK 01:19:22 26,03
35 Ida Forsén Tullinge SK 01:19:23 26,04
36 Linn Pettersson Tullinge SK 01:20:07 26,83
40 Terese Herlin Attunda OK 01:21:13 28,00
41 Elin Hamrefors OK Landehof 01:21:19 28,11
42 Lisa Kalered Hagaby GOIF 01:21:42 28,52
43 Linnéa Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:21:45 28,57
45 Charlotte Lindkvist Leksands OK 01:22:22 29,23
46 Anna Håkansson Linköpings OK 01:22:45 29,64
47 Karin Hedberg OK Linné 01:22:46 29,66
48 Hanna Johansson Skattkärrs IF 01:23:03 29,96
49 Emma Carlsson Skarpnäcks OL 01:23:41 30,63
50 Ida Hyvönen Skattkärrs IF 01:24:02 31,01
51 Louise Markstedt OK Södertörn 01:24:27 31,45
55 Maria Bois Leksands OK 01:25:23 32,45
56 Johanna Karlsson OK Pan-Kristianstad 01:25:26 32,50
57 Malin Eriksson IFK Moras OK 01:25:49 32,91
58 Carin Stenberg Lunds OK 01:26:03 33,16
59 Karin Fägerlind Centrum OK 01:26:09 33,27
60 Maria Brodin OK Tyr 01:26:20 33,46
61 Ida Thuresson OK Pan-Kristianstad 01:26:45 33,91
62 Amanda Mattsson Sundsvalls OK 01:26:55 34,09
64 Natasha Fey Sundbybergs IK 01:28:28 35,74
65 Anna Brodin OK Tyr 01:29:41 37,04
66 Therese Larsson OK Kroppefjäll 01:30:50 38,27
67 Hiromi Iwaya Surahammars SOK 01:30:55 38,36
68 Hanna Sunnerheim Sjöberg OK Linné 01:31:10 38,63
71 Johanna Ragvald OK Linné 01:32:59 40,57
72 Julia Torstensson OK Landehof 01:33:32 41,15
73 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 01:33:59 41,63
74 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 01:34:35 42,27
77 Elisabeth Ahlgren Linköpings OK 01:37:22 45,25
79 Ingela Smedenmark Ronneby OK 01:39:56 47,99
83 Ebba Thuresson OK Pan-Kristianstad 01:45:32 53,97
84 Therese Persson Snättringe SK 01:52:02 60,91
85 Kristina Nilsson IFK Umeå 02:09:17 79,33
Sandra Burén Köping-Kolsva OK
Maria Jonsson Sundsvalls OK
Anna Schmitterlöw Hjobygdens OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF