Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Simon Andersson OK Kullingshof 00:50:03 9,17
2 Markus Johansson IFK Göteborg 00:50:03 9,17
4 Hans Persson Gävle OK 00:51:42 11,92
5 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:52:32 13,30
7 Andréas Thern IFK Göteborg 00:52:55 13,94
10 Marcus A Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:54:06 15,91
14 Atte Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:55:08 17,63
15 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 00:55:13 17,77
16 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 00:55:27 18,16
16 Anders Lindberg Motala AIF OL 00:55:27 18,16
18 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:55:34 18,35
19 Joel Lännevall OK Roslagen 00:55:44 18,63
20 Anders Boström Järfälla OK 00:56:03 19,16
21 John Oskarsson Hagaby GOIF 00:56:09 19,32
23 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:56:45 20,32
24 Mattias Killander Hästveda OK 00:56:50 20,46
27 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:57:08 20,96
28 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:57:23 21,37
29 Olof Nilsson OK Skogsfalken 00:57:25 21,43
30 Simon Larsson Markbygdens OK 00:57:28 21,51
31 Johan Gull OK Vilse 87 00:57:29 21,54
33 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:57:54 22,23
34 Per Rosén IK Uven 00:58:02 22,46
37 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:58:22 23,01
38 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:58:23 23,04
41 Benjamin Edlund IK Ymer 00:58:34 23,34
43 Jonathan Svensson Skåneslättens OL 00:58:48 23,73
44 Tobias Wahlgren Centrum OK 00:59:11 24,37
46 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:59:38 25,12
47 Simon Sjöhed Gävle OK 00:59:42 25,23
48 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 00:59:46 25,34
49 Josh Beech OK Södertörn 01:00:02 25,78
52 Jakob Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:00:04 25,84
53 Mikael Nordh IK Ymer 01:00:05 25,87
54 Johan Sisell OK Södertörn 01:00:08 25,95
57 Robert Sandberg OK Roslagen 01:00:39 26,81
58 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 01:00:46 27,00
59 Martin Andersson FK Finn 01:01:18 27,89
61 John Kumlin IK Ymer 01:01:20 27,95
62 Martin Henricson IK Uven 01:01:41 28,53
63 Erik Hansson Bredareds IF 01:01:47 28,70
64 Gustav Åhrén Motala AIF OL 01:02:01 29,08
65 Ola Willstrand OK Gisle 01:02:03 29,14
67 Per Aspegren OK Kontinent 01:02:25 29,75
70 Tomas Holmberg OK Södertörn 01:02:48 30,39
71 John Svanberg OK Södertörn 01:02:58 30,67
71 Rickard Ericsson OK Tyr 01:02:58 30,67
73 Håkan Pettersson OK Djerf 01:03:14 31,11
73 Patrik Brorsson Frösö IF 01:03:14 31,11
77 Simon Lennermo Nässjö OK 01:04:20 32,94
78 Henrik Lidhage IK Ymer 01:04:33 33,30
80 Viktor Lindberg OK Roslagen 01:04:36 33,38
82 Edvard Davidsson OK Klemmingen 01:04:42 33,55
83 Johan Schagerlind OK Bävern 01:04:48 33,72
84 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:04:51 33,80
85 Otto Lundman OK Roslagen 01:05:02 34,10
86 Tobias Karlsson Hagaby GOIF 01:05:06 34,22
87 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:05:08 34,27
87 Niels-Peter Foppen IFK Lidingös Skid o OK 01:05:08 34,27
89 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:05:16 34,49
90 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:05:47 35,35
91 Daniel Axelsson Vänersborgs SK 01:05:48 35,38
92 Stefan Roos Göteborg-Majorna OK 01:05:51 35,46
97 Matthew Jones Bredaryds SOK 01:05:59 35,69
98 Niclas Sjögren Södertälje-Nykvarn OF 01:06:05 35,85
99 Victor Axbom OK Landehof 01:06:20 36,27
101 Pontus Bergström OK Österåker 01:06:39 36,80
102 Magnus Svensson Umeå OK 01:06:44 36,93
104 Kristoffer Edshage Centrum OK 01:06:49 37,07
105 Rikard Weiler Tolered-Utby Ol-klubb 01:07:11 37,68
106 Johan Nyman IF Hagen 01:07:16 37,82
107 Olle Algotson OK Tylöskog 01:07:18 37,88
111 Per Hult Bredaryds SOK 01:07:27 38,13
114 Love Lindström Attunda OK 01:08:37 40,07
115 Søren Schwartz IFK Göteborg 01:08:44 40,26
116 Matthias Kjell Främmestads IK 01:08:55 40,57
123 Jacob Svensson OK Linné 01:09:36 41,70
124 Erik Jonsson Hestra IF 01:09:44 41,93
125 Mikael Bogren OK Vivill 01:09:52 42,15
126 Johan Fröberg GOIF Tjalve 01:09:57 42,29
128 Marcus Wetter Kungälvs OK 01:10:14 42,76
129 Viktor Öhlén Surahammars SOK 01:10:23 43,01
130 Stefan Larsson Bredaryds SOK 01:10:31 43,23
131 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 01:10:48 43,70
132 Erik Andersson OK Södertörn 01:10:50 43,76
134 Magnus Jönsson OK Kontinent 01:11:12 44,37
135 Anton Marmelid Helsingborgs SOK 01:11:17 44,51
136 Simon Hannus VK Uvarna 01:11:19 44,56
137 Daniel Evaldsson Växjö OK 01:11:23 44,67
138 Jens Wicksén Centrum OK 01:11:37 45,06
139 Willy Gahlin Härnösands OK 01:11:51 45,45
140 Olof Persson Svaide Roma SOK 01:11:55 45,56
141 Andreas Berg Linköpings OK 01:12:23 46,34
141 Lars Strömqvist OK Skogshjortarna 01:12:23 46,34
146 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:12:45 46,95
147 Anders Rosén Stigmännen Karlshamns OK 01:13:32 48,25
148 Emil Ericsson Bredaryds SOK 01:13:33 48,28
149 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:14:05 49,17
150 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:14:22 49,64
152 Mattias Karlsson OK Alehof 01:14:41 50,16
156 Winston Franssen D-Team Belgium 01:15:34 51,63
157 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 01:15:48 52,02
158 Jonas Nilsson Järla Orientering 01:16:01 52,38
159 Johan Lidström OK Landehof 01:16:54 53,85
160 Emanuel Gahlin Härnösands OK 01:17:02 54,08
163 John Gahlin Härnösands OK 01:17:30 54,85
164 Simon Månsson Örkelljunga FK 01:18:50 57,07
165 Magnus Jonsson Selånger SOK 01:18:56 57,24
166 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:18:57 57,26
168 Johan Jonsson Sidensjö IK 01:19:22 57,96
171 Dag Stridh Umeå OK 01:20:13 59,37
174 Marcus Trulsson Härlövs IF 01:21:14 61,06
175 Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 01:21:18 61,18
176 Alexander Lindblom Stigmännen Karlshamns OK 01:21:46 61,95
177 Marcus Ullman OK Alehof 01:23:17 64,48
178 Svante Persson Söderhamns OK 01:23:28 64,78
180 Jesper Djärv Avesta OK 01:24:15 66,08
181 Mattias Henriksson Centrum OK 01:24:52 67,11
182 Björn Pehrsson OK Alehof 01:24:53 67,14
183 Linus Persson OK Kolmården 01:25:47 68,64
184 Karl Holmquist IF Hallby SOK 01:26:10 69,27
185 Axel Lindén Ronneby OK 01:26:15 69,41
187 David Spetz Järfälla OK 01:26:48 70,33
189 Niclas Westerberg IF Hagen 01:28:06 72,49
191 Mats Karlström Frösö IF 01:28:54 73,82
192 Martin Strömgren OK Linné 01:29:18 74,49
194 Per Sandahl Gamleby OK 01:30:25 76,35
195 Robin Erneby Surahammars SOK 01:30:58 77,26
195 Marcus Andersson K 3 IF 01:30:58 77,26
199 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:33:57 82,23
200 Nore Torbiörnsson Järla Orientering 01:34:53 83,78
201 Mattias Johansson IK Ymer 01:35:35 84,95
204 Martin Lerjen Centrum OK 01:37:25 88,00
205 Erik Rönnestrand Frösö IF 01:38:08 89,19
206 Jakob Lindeborg Täby OK 01:38:44 90,19
207 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 01:40:29 93,10
212 Anton Dahlberg Haninge SOK 01:52:14 112,65
Joel Francén Tjällmo-Godegårds OK
Nils Robertsson Markbygdens OK
Jonas Sundell Umeå OK
Johan Aspegren OK Kontinent
Peter Kolmskog Sundbybergs IK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr