Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:42:19 17,18
3 David Hector Snättringe SK 00:44:15 21,36
4 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:44:25 21,71
5 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:45:07 23,23
6 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:45:21 23,73
12 Måns Hellgren OK Södertörn 00:47:19 27,97
13 Emil Andersson Tullinge SK 00:47:39 28,69
15 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:47:55 29,27
16 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:48:01 29,48
18 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:48:26 30,38
19 Gustav Boquist IK Uven 00:48:31 30,56
20 Sixten Walheim Robertsfors IK 00:48:33 30,63
21 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:48:50 31,24
23 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:48:53 31,35
24 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:57 31,50
27 Simon Kappel Gotlands Bro OK 00:49:28 32,61
29 Emil Wikström OK Tyr 00:49:58 33,69
31 Kevin Ståhl Järbo OK 00:50:16 34,34
32 Axel Schulz Helsingborgs SOK 00:50:54 35,70
33 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 00:50:57 35,81
34 Erik Persson Eksjö SOK 00:51:00 35,92
35 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 00:51:04 36,06
36 Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:51:09 36,24
37 Martin Ericson OK Tyr 00:51:15 36,46
37 Klavs Stiprais OK Klemmingen 00:51:15 36,46
40 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:51:43 37,47
41 Rasmus Larsson OK Alehof 00:51:45 37,54
41 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:51:45 37,54
44 Jefta Langerak Järfälla OK 00:52:14 38,58
47 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 00:52:22 38,87
48 Simon Lundin Finspångs SOK 00:52:25 38,98
49 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:52:35 39,34
50 Petter Johansson Linköpings OK 00:52:45 39,70
54 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:53:28 41,24
55 Jakob Riis Gamleby OK 00:53:32 41,39
57 Robin Larsson FK Göingarna 00:53:42 41,75
58 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:53:44 41,82
59 Johannes Knutas Attunda OK 00:53:56 42,25
61 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:54:24 43,26
63 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 00:54:30 43,47
65 Joakim Byström Järfälla OK 00:54:41 43,87
66 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:54:48 44,12
68 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:55:11 44,95
69 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:55:20 45,27
70 Karl Modig OK Alehof 00:55:28 45,56
71 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:55:48 46,28
73 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:55:57 46,60
75 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:56:12 47,14
76 Erik Nykvist Jönköpings OK 00:56:37 48,04
77 Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK 00:56:39 48,11
79 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:56:54 48,65
80 Jesper Lund Haninge SOK 00:56:57 48,76
82 Kristoffer Holmström Västerbergslagens OL 00:57:40 50,30
83 Anton Blom Göteborg-Majorna OK 00:57:45 50,48
86 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:57:53 50,77
88 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:57:58 50,95
92 Glen Bales OK Kåre 00:58:50 52,82
94 William Nilsson OK Södertörn 00:59:13 53,65
97 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 00:59:59 55,30
99 Niklas Frisk Markbygdens OK 01:00:13 55,81
100 Viktor Lundén Avesta OK 01:00:25 56,24
100 Einar Nordgren Hestra IF 01:00:25 56,24
102 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 01:00:37 56,67
103 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 01:00:42 56,85
104 Gustav Andersson Avesta OK 01:01:07 57,75
106 Johan Winther Västerbergslagens OL 01:01:28 58,50
108 Colin Fransson Lee OK Alehof 01:01:56 59,51
109 Joakim Svensson OK Älme 01:02:02 59,73
110 Jonathan Berglind OK Södertörn 01:02:03 59,76
111 Harald Ottmer Tormestorps IF 01:02:21 60,41
113 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 01:02:31 60,77
114 Erik Persson Markbygdens OK 01:03:09 62,14
116 David Mellin Sundbybergs IK 01:03:23 62,64
117 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 01:03:38 63,18
119 Alexander Fors Attunda OK 01:04:15 64,51
121 Dag Hultberg OK Kolmården 01:04:32 65,12
123 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 01:04:39 65,37
124 Oskar Karlsson Norbergs OK 01:04:40 65,41
124 Torsten Molitor Katrineholms OK 01:04:40 65,41
124 Victor Henriksson Seskarö IF 01:04:40 65,41
127 Martin Engman OK Denseln 01:05:25 67,03
129 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 01:06:07 68,54
130 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:06:29 69,33
131 Gabriel Linderson Gamleby OK 01:07:37 71,77
132 Simon Engel Hässleholms OK 01:08:02 72,67
133 Oskar Vigren Sävedalens AIK 01:08:03 72,71
135 Anton Persson OK Pan-Kristianstad 01:08:52 74,47
136 Johan Liljebjörn Nybro OK 01:08:53 74,51
137 Vilhelm Kilander Östersunds OK 01:09:08 75,05
139 Håkan Palm OK Klemmingen 01:09:41 76,23
140 Oscar Anderson Kexholms SK 01:09:44 76,34
145 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 01:13:07 83,64
146 Jesper Tibell Långhundra IF 01:13:31 84,50
147 Emil Rankka OK Roxen 01:14:38 86,91
149 Anders Kallings Visborgs OK 01:16:00 89,86
152 Oscar Uggla Bromma-Vällingby SOK 01:18:25 95,08
153 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 01:19:25 97,23
154 Mattias Jacobsson Malmö OK 01:19:27 97,31
155 Daniel Posch Sol Tranås 01:19:51 98,17
157 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 01:21:47 102,34
158 Johan Larsson OK Skogshjortarna 01:21:52 102,52
159 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:22:11 103,20
160 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 01:23:53 106,87
162 Hugo Segerström Nyköpings OK 01:26:49 113,20
163 Jonas Thunberg OK Alehof 01:28:47 117,44
165 David Stigsmark Stora Tuna OK 01:32:26 125,32
171 William Karlsson Norbergs OK 01:48:00 158,91

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF