Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Johansson OK Orion 00:32:54 11,54
2 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 00:33:29 12,79
2 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 00:33:29 12,79
4 Johanna Öberg Ryda SK 00:34:40 15,32
5 Elina Rönnlund IFK Umeå 00:35:27 16,99
6 Andrea Svensson Finspångs SOK 00:35:29 17,06
7 Louise Lundgren Växjö OK 00:35:58 18,09
9 Fredrika von Essen OK Linné 00:36:27 19,13
10 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:37:07 20,55
12 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 00:38:15 22,97
13 Pim Hedberg Lunds OK 00:38:19 23,11
14 Fanny Asketun OK Roxen 00:38:27 23,40
15 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:38:29 23,47
17 Karin Björnlinger IK Vista 00:38:42 23,93
19 Rebecka Hoppe IF Thor 00:38:51 24,25
20 Sanna Stenholm Kils OK 00:39:12 25,00
21 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 00:39:15 25,11
22 Ebba Ekman OK Tyr 00:39:21 25,32
24 Ellen Sarenmark Leksands OK 00:40:10 27,06
26 Moa Gustafsson Uddevalla OK 00:40:19 27,38
27 Ebba Pegestam OK Ravinen 00:40:24 27,56
28 Hanna Korhonen Haninge SOK 00:40:28 27,70
29 Elin Lindberg OK Djerf 00:40:52 28,56
30 Malin Helgman OK Tyr 00:40:55 28,67
34 Gerda Rankka OK Roxen 00:41:58 30,91
35 Hanna Gustavsson OK Tyr 00:42:14 31,48
36 Isabel Salén OK Renen 00:42:18 31,62
37 Elin Carlsson Tormestorps IF 00:42:33 32,15
39 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:42:35 32,23
42 Melina Carlsson Stora Tuna OK 00:43:11 33,51
43 Sara Tynong Tullinge SK 00:43:12 33,54
44 Anna Skoglund Kils OK 00:43:22 33,90
45 Ida Nordlund Piteå IF 00:43:36 34,40
47 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 00:43:37 34,43
50 Patricia Edgarsson Andrarums IF 00:43:57 35,14
51 Sofia Johansson OK Nackhe 00:44:07 35,50
53 Linnea Wejås Nyköpings OK 00:44:09 35,57
58 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 00:44:41 36,71
61 Kristin Boman Gävle OK 00:45:00 37,39
62 Lisa Wassén Vänersborgs SK 00:45:05 37,56
63 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 00:45:24 38,24
65 Tyra Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:45:38 38,74
66 Agnes Carlsson Visborgs OK 00:46:07 39,77
68 Clara Berlin Trollhättans SOK 00:46:21 40,27
71 Ellen Sjögren Sundsvalls OK 00:46:37 40,84
74 Sigrid Holmgren OK Renen 00:46:59 41,62
74 Märta Berggren OK Kolmården 00:46:59 41,62
78 Mathilda Björn Norbergs OK 00:47:16 42,23
81 Clara Wallin Sjövalla FK 00:47:29 42,69
82 Susanne Nilsson OK Renen 00:47:40 43,08
85 Isabel Redtzer Attunda OK 00:47:52 43,51
87 Elin Peterson Älvdalens IF OK 00:48:13 44,26
88 Sara Hamrefors Västerås SOK 00:48:14 44,29
92 Ellinor Vejlens Visborgs OK 00:49:00 45,93
93 Matilda Dammvik Stora Tuna OK 00:49:19 46,61
94 Eirin Andersson Vimmerby OK 00:49:22 46,71
96 Jenny Edgren Trollhättans SOK 00:49:29 46,96
97 Klara Holmgård Kils OK 00:49:38 47,28
100 Åse Dannbring Skåneslättens OL 00:50:02 48,14
101 Josefine Höög Hagaby GOIF 00:50:08 48,35
105 Karin Håll HJS-Vansbro OK 00:51:25 51,09
106 Kajsa Adolfsson Vimmerby OK 00:51:27 51,16
109 Stina Larsson IF Hagen 00:51:41 51,66
110 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:51:48 51,91
111 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 00:51:50 51,98
112 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 00:52:11 52,73
114 Ellen Forsgren Forsa OK 00:52:19 53,01
116 Emelie Andersson Vänersborgs SK 00:52:29 53,37
118 Malin Robertsson Sundbybergs IK 00:52:41 53,80
119 Klara Andrén Tibro OK 00:52:43 53,87
122 Ida Johansson Hjärnarps GH OL 00:53:48 56,18
123 Alice Törnlund OK Södertörn 00:53:50 56,25
124 Maja Enges Leksands OK 00:54:16 57,18
125 Linn Eriksson Ryda SK 00:54:28 57,61
126 Sara Magnusson OK Måsen 00:54:36 57,89
127 Evelina Päiväniemi Laxå OK 00:54:46 58,25
129 Nelly Carlsson Tormestorps IF 00:54:49 58,35
131 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 00:55:20 59,46
134 Amanda Delvén Nyköpings OK 00:55:55 60,70
135 Sofia Löseth Falköpings AIK OK 00:56:09 61,20
137 Amy Lundberg Ulricehamns OK 00:56:21 61,63
141 Fanny Rostö Rånäs OK 00:57:30 64,08
142 Lisa Johansson OK Rodhen 00:57:44 64,58
144 Esmeralda Svenningsson Umeå OK 00:58:01 65,19
145 Amanda Scherlin Nyköpings OK 00:59:23 68,11
146 Carolina Nealis Länna IF 01:00:05 69,60
147 Elin Fjellström KFUM Örebro OK 01:00:20 70,14
148 Elina Arvidsson Säterbygdens OK 01:00:30 70,49
150 Béatrice Falga OK Denseln 01:00:48 71,13
151 Petra Olejnik SOK Viljan 01:01:07 71,81
151 Klara Alvelid Kalmar OK 01:01:07 71,81
157 Emelie Granberg Piteå IF 01:01:48 73,27
160 Matilda Renlund OK Södertörn 01:03:18 76,47
161 Julia Ladefoged Falkenbergs OK 01:03:45 77,43
162 Anna Björklund Bjursås OK 01:04:38 79,32
163 Ida Svenningsson Lunds OK 01:04:50 79,75
164 Jenny Karlsson GOIF Tjalve 01:05:17 80,71
166 Anna Berntsson Snättringe SK 01:05:37 81,42
169 Elin Mokvist Länna IF 01:06:29 83,27
170 Klara Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:07:03 84,48
171 Lovisa Härold Sol Tranås 01:08:24 87,36
172 Alva Karlsson Snättringe SK 01:09:23 89,47
173 Elin Wahlgren Sjövalla FK 01:09:25 89,54
174 Ida Rydberg Gamleby OK 01:09:44 90,21
175 Julia Svensson Bredaryds SOK 01:10:52 92,63
176 Cecilia Boman Lustens OK 01:11:12 93,35
177 Linda Carlberg OK Tisaren 01:12:04 95,20
178 Olivia Kvarnlöf OK Roslagen 01:13:33 98,36
179 Ylva Sahl Paavo OK Klemmingen 01:14:41 100,78
180 Linnéa Granlund Täby OK 01:14:44 100,89
181 Elsa Saikoff Almby IK 01:15:19 102,14
182 Julia Angelsiöö OK Linné 01:16:44 105,16
Emma Sundvall Järla Orientering
Victoria Byman Västerås SOK
Anna Lång Stora Tuna OK
Ida Nordberg OK Tranan
Martina Sallstedt OK Södertörn
Milla Hjort OK Ravinen
Nathalie Lybert OK Ravinen
Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF