Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jenny Bredfelt Lunds OK 00:30:46 50,46
3 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 00:30:47 50,52
4 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:31:03 51,47
5 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 00:31:05 51,58
6 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 00:31:40 53,65
7 Emma Djerf Lerums SOK 00:32:26 56,37
8 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 00:32:33 56,79
9 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 00:32:37 57,03
10 Klara Djerf Lerums SOK 00:32:48 57,68
11 Hanna Hänström Täby OK 00:32:51 57,85
12 Gabriella Bergander Eksjö SOK 00:33:17 59,39
13 Stina Nordin Sundsvalls OK 00:33:48 61,22
14 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 00:34:20 63,12
16 Matilda Forsberg OK Ravinen 00:34:29 63,65
17 Sanna Fasth Boxholm-Mjölby OL 00:34:36 64,06
18 Tone Albrektsson OK Ravinen 00:34:47 64,71
21 Lova Eveborn OK Roxen 00:36:52 72,11
22 Lisa Johansson OK Tranan 00:37:00 72,58
23 Johanna Strandberg Falköpings AIK OK 00:37:01 72,64
24 Sophia Björnlinger IK Vista 00:37:06 72,94
25 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 00:37:20 73,76
27 Emma Pettersson OK Roxen 00:37:36 74,71
28 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 00:37:41 75,01
29 Myrra Carlsson OK Orion 00:38:01 76,19
30 Sofia Grahn Hestra IF 00:38:02 76,25
31 Tora Westerberg OK Kolmården 00:38:07 76,54
32 Lovisa Martinsson OK Tyr 00:38:13 76,90
33 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 00:38:14 76,96
34 Jonna Fors OK Grip 00:38:17 77,13
35 Sarah Persson OK Denseln 00:38:27 77,73
37 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 00:38:49 79,03
39 Johanna Häggström OK Nolaskogsarna 00:39:33 81,63
41 Alice Aroneng Hestra IF 00:39:49 82,58
44 Malin Nyman OK Tyr 00:40:11 83,88
46 Ellen Saras Grycksbo IF OK 00:40:27 84,82
48 Emilia Östlund OK Kolmården 00:40:48 86,07
49 Lisa Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:40:50 86,18
50 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:41:08 87,25
51 Moa Hansson Bredaryds SOK 00:41:35 88,85
53 Saga Sander OK Milan 00:41:45 89,44
54 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 00:41:56 90,09
55 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 00:41:59 90,27
57 Jennie Börjesson Storviks IF 00:42:17 91,33
58 Elsa Andersson Bredaryds SOK 00:42:25 91,80
59 Elin Ransjö-Zander OK Tyr 00:42:58 93,75
61 Johanna Börjesson Storviks IF 00:43:00 93,87
65 Tova Olsson Grycksbo IF OK 00:43:54 97,07
69 Clara Cox Lerums SOK 00:44:51 100,44
69 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:44:51 100,44
71 Tove Lind OK Lindena 00:44:52 100,50
72 Emma Hagrot Täby OK 00:44:55 100,68
73 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 00:45:01 101,03
74 Mirjam Dalén Sala OK 00:45:21 102,21
75 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 00:45:29 102,69
76 Nellie Henriksson Tormestorps IF 00:45:42 103,45
77 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 00:45:52 104,05
79 Emma Bergman OK Tyr 00:46:32 106,41
79 Elin Lundgren Vittjärvs IK 00:46:32 106,41
81 Vilma Persson OK Skogsfalken 00:46:37 106,71
82 Tilda Andersson OK Tyr 00:46:54 107,71
84 Klara Ljunggren Linköpings OK 00:47:09 108,60
85 Frida Peterson Älvdalens IF OK 00:47:38 110,32
86 Astrid Henriksson Helsingborgs SOK 00:48:15 112,50
87 Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 00:48:18 112,68
88 Maria Eriksson Eds SK 00:48:20 112,80
89 Anne Coos Eliasson Skåneslättens OL 00:48:37 113,81
91 Ida Gustafsson Arvidsjaurs OK 00:48:58 115,05
92 Erika Duhlbo IFK Moras OK 00:49:20 116,35
97 Elin Nordlund Piteå IF 00:50:23 120,08
98 Ebba Leickt Tullinge SK 00:50:47 121,49
98 Elin Posch Sol Tranås 00:50:47 121,49
100 Matilda Melén OK Kåre 00:51:17 123,27
102 Emma Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:51:57 125,63
104 Sandra Hane OK Tyr 00:52:21 127,05
105 Ellen Robertsson Sundbybergs IK 00:52:26 127,35
106 Lovisa Torstensson Emmaboda Verda OK 00:52:39 128,12
107 Anna Henriksson Sävedalens AIK 00:52:48 128,65
108 Jonna Halonen Fjärås AIK 00:52:56 129,12
109 Lovisa Byman Västerås SOK 00:53:00 129,36
110 Agnes Lundqvist Järfälla OK 00:53:07 129,78
111 Lisa Lindkvist IK Hakarpspojkarna 00:53:15 130,25
114 Sofia Gustafsson Eds SK 00:53:32 131,25
115 Cecilia Berntson Snättringe SK 00:53:37 131,55
116 Linn Sander Göteborg-Majorna OK 00:53:39 131,67
117 Klara Elmblad Bredaryds SOK 00:53:42 131,85
119 Isabella Tapper IFK Lidingös Skid o OK 00:53:49 132,26
120 Emelie Roos OK Landehof 00:54:10 133,50
121 Emma Renberg Sävedalens AIK 00:54:17 133,92
123 Amanda Halvarson Leksands OK 00:54:23 134,27
124 Klara Wassenius Uddevalla OK 00:55:02 136,58
125 Emelie Jakobsson Garda IK 00:55:05 136,75
126 Elin Nilsson VK Uvarna 00:55:09 136,99
127 Ebba Bengtsson OK Lindena 00:55:19 137,58
128 Tilda Andersson OK Ravinen 00:56:13 140,78
128 Linnéa Bengtsson Creaser Sävedalens AIK 00:56:13 140,78
130 Agnes Berglund Ulricehamns OK 00:56:24 141,43
131 Rebecka Brorsson Tockarps IK 00:56:37 142,20
132 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 00:56:57 143,38
133 Lina Lundberg Istrums SK 00:56:58 143,44
134 Alva Rasmussen Nyköpings OK 00:57:28 145,21
135 Wilma Lagerhäll Rehns BK 00:57:49 146,45
136 Hanna Johansson FK Friskus-Varberg 00:58:24 148,52
137 Frida Krohn Fältjägarnas IF 00:58:36 149,23
138 Emelie Udd Markbygdens OK 00:58:51 150,12
139 Malin Fritzell Mullsjö SOK 00:59:12 151,36
139 Malin Jansson Hjobygdens OK 00:59:12 151,36
141 Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 00:59:16 151,60
142 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 01:00:29 155,92
143 Ida Hallgren Bjursås OK 01:00:39 156,51
144 Agnes Maxson OK Bävern 01:01:09 158,28
145 Ebba Söderlund Tormestorps IF 01:01:13 158,52
146 Astrid Einarsson Tormestorps IF 01:01:30 159,53
147 Agnes Jonsson OK Linné 01:01:49 160,65
149 Frida Jerlin Frölunda OL 01:03:14 165,68
150 Cecilia Rämmal Lunds OK 01:04:08 168,87
151 Emma Erlandsson SOK Viljan 01:04:47 171,18
154 Ida Hedin Kils OK 01:06:08 175,97
155 Hilma Markinhuhta OK Landehof 01:06:28 177,15
156 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 01:07:03 179,22
159 Signe Steindahl Stenungsunds OK 01:08:22 183,89
160 Frida Östman Avesta OK 01:09:55 189,39
162 Louise Drenth Helsingborgs SOK 01:10:42 192,17
166 Ingrid Svedhem Ulricehamns OK 01:13:56 203,65
167 Emilia Järsenholt Ulricehamns OK 01:14:33 205,84
168 Matilda Tengström Främmestads IK 01:14:44 206,49
169 Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 01:15:14 208,26
170 Gina Tellnor Bredareds IF 01:15:35 209,50
171 Ida Johnsson OK Tor 01:15:54 210,63
172 Amanda Blomdahl Tullinge SK 01:22:04 232,51
173 Ellinor Karlsson Ärla IF 01:22:24 233,70
174 Moa M-Henningsson IK Trenne Ullared 01:22:58 235,71
175 Clara Henningsson IK Trenne Ullared 01:28:12 254,28
176 Ida Vikman OK Milan 01:29:19 258,24
178 Ronja Steindahl Stenungsunds OK 01:33:12 272,02
179 Emma Häggström OK Nolaskogsarna 01:35:31 280,24
181 Felicia Carlsson IK Trenne Ullared 01:46:02 300,00
Tilda Fransson OK Milan
Märta Skog Tullinge SK
Sanna Sjödén Älvdalens IF OK
Karin Månsson SOK Träff
Hanna Näslund OK Nolaskogsarna
Olivia Björklund OK Ravinen
Adelina Wremer Gudhems IF
Linn Storås Gudhems IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr