Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:25:29 37,57
2 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:25:47 38,89
3 Simon Imark Tullinge SK 00:25:51 39,18
6 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:27:23 45,90
7 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:28:08 49,19
8 Victor Imark Tullinge SK 00:28:29 50,72
9 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:28:40 51,53
11 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:29:00 52,99
12 Melker Johansson OK Orion 00:29:01 53,06
13 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:29:17 54,23
14 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:29:18 54,30
15 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:29:30 55,18
16 Simon Sjöberg Gävle OK 00:29:32 55,33
17 Victor Helgesson Hestra IF 00:29:38 55,76
18 Per Karlsson OK Tylöskog 00:29:40 55,91
19 Anders Magnusson OK Landehof 00:29:42 56,06
21 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:29:56 57,08
23 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:30:44 60,58
24 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:30:46 60,73
25 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:30:48 60,88
26 Adam Persson Eksjö SOK 00:31:02 61,90
27 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:31:07 62,26
30 David Risberg Skattkärrs IF 00:31:46 65,11
31 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:31:49 65,33
32 Viktor Skoog Kils OK 00:31:50 65,41
33 Joel Leander OK Landehof 00:31:53 65,63
35 Lukas Lundgren Växjö OK 00:32:15 67,23
38 Johan Olson IK Uven 00:32:26 68,04
41 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:33:02 70,67
42 Rickard Olsson Tibro OK 00:33:11 71,32
43 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:33:15 71,62
44 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:33:37 73,22
46 Andreas Uller Kils OK 00:33:59 74,83
47 Robin Salén OK Renen 00:34:18 76,22
48 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:34:21 76,44
50 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:34:32 77,24
53 Jonas Toftered IF Rigor 00:34:35 77,46
54 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:34:41 77,90
57 Martin Mörsell OK Kåre 00:35:05 79,65
61 Isac Johansson Sol Tranås 00:35:53 83,16
62 Pontus Lindblom OK Roxen 00:35:55 83,30
64 Simon Larsson OK Hällen 00:36:13 84,62
65 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:36:16 84,84
66 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:36:36 86,30
67 Gustav Engman OK Denseln 00:36:37 86,37
68 Simon Lundberg IK Vikings OK 00:37:13 89,00
69 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:37:19 89,44
70 Viktor Östergren Växjö OK 00:37:38 90,83
71 Johan Lamm Frölunda OL 00:37:42 91,12
72 henning sjökvist Stora Tuna OK 00:37:45 91,34
73 Albin Larsson Katrineholms OK 00:37:46 91,41
74 Mattias Fors Attunda OK 00:37:52 91,85
75 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:37:54 92,00
79 Emil Roos Attunda OK 00:38:54 96,38
80 Albin Henrysson OK Dacke 00:38:58 96,67
82 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:39:08 97,40
83 Tuve Möller OK Linné 00:39:20 98,28
84 Albin Andersson OK Ravinen 00:39:26 98,72
85 Tim Olsson Brattås CK 00:39:32 99,16
87 Adam Broberg IF Rigor 00:39:37 99,52
89 Timofej Alekseyonok Sävedalens AIK 00:39:51 100,54
92 Egil Morast Haninge SOK 00:40:17 102,44
94 Victor Thörnqvist Sol Tranås 00:40:24 102,95
95 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:40:25 103,03
97 Christian Redtzer Attunda OK 00:40:36 103,83
98 Mårten Olsson Gävle OK 00:40:40 104,12
99 Gustav Nyholm OK Linné 00:40:42 104,27
100 Martin Lund Stenungsunds OK 00:40:45 104,49
101 Erik Liljebjörn Nybro OK 00:40:53 105,07
103 Douglas Fransson Lee OK Alehof 00:41:04 105,88
103 Emil Johansson OK Bävern 00:41:04 105,88
105 Pontus Thörn Rånäs OK 00:41:17 106,83
105 Karl Pettersson-Palm Lerums SOK 00:41:17 106,83
107 Erik Olsson Gävle OK 00:41:45 108,87
108 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:41:51 109,31
108 Alfred Lönn Västerås SOK 00:41:51 109,31
110 Eric Löfkvist OK Njudung 00:41:52 109,38
111 Rasmus Möller Arboga OK 00:41:53 109,46
114 Andreas Persson OK Hammaren 00:42:05 110,33
115 Johan Persson OK Österåker 00:42:08 110,55
117 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:42:21 111,50
118 Jakob Peterson Linköpings OK 00:42:26 111,87
119 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:42:27 111,94
120 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:42:32 112,31
120 Hugo Thunberg OK Alehof 00:42:32 112,31
123 Johan Höög OK Kullingshof 00:43:05 114,72
125 Johan Edenhamn Länna IF 00:43:35 116,91
125 Axel Redtzer Attunda OK 00:43:35 116,91
127 Oscar Lang Västerviks OK 00:43:47 117,78
129 Gabriel Lundvall Täby OK 00:43:58 118,59
130 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:44:14 119,76
132 Jesper Hedar Eskilstuna OL 00:44:23 120,41
133 Niclas Sparrevik Lerums SOK 00:44:30 120,93
134 Eric Jansson OK Tranan 00:44:54 122,68
136 Erik Tuuri Älvsby IF OK 00:45:09 123,77
138 Hannes Wegelius Hagaby GOIF 00:45:32 125,45
139 Joakim Eriksen Eds SK 00:45:48 126,62
140 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:45:55 127,13
141 Arvid Hägglund OK Ödmården 00:46:11 128,30
142 Johan Knutsson Lerums SOK 00:46:29 129,62
143 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:46:42 130,57
147 Anders Logren Sjövalla FK 00:47:19 133,27
149 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:47:40 134,80
150 Seth Wiman Täby OK 00:48:14 137,29
151 Axel Elmarsson Waxholms OK 00:48:31 138,53
152 Joel Gustavsson Stigsökarna 00:48:43 139,41
153 Alexander Graad Ronneby OK 00:49:34 143,13
155 Adam Kutti Hagaby GOIF 00:50:00 145,03
156 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:50:04 145,32
159 Erik Blick OK Alehof 00:50:37 147,74
161 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:51:11 150,22
162 Nils Orbert Attunda OK 00:51:38 152,19
163 Jakob Alfredsson Attunda OK 00:51:39 152,26
166 Björn Jönsson Halmstad OK 00:53:03 158,40
167 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 00:53:20 159,64
169 Alfred Wennemo Lunds OK 00:54:06 163,00
170 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:54:55 166,58
171 Johannes Äng Hagaby GOIF 00:55:01 167,02
173 Emil Dahlström FK Herkules 00:56:38 174,11
174 Joel Flakberg IFK Göteborg 00:57:34 178,20
175 Byron Palm HJS-Vansbro OK 00:58:06 180,54
178 Carl Persson Burseryds IF 01:01:35 195,80
180 Dan Österlund Västerås SOK 01:03:01 202,09
182 Samuel Höjlind IFK Moras OK 01:08:41 226,92
183 Lukas Persson KFUM Örebro OK 01:08:42 227,00
184 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:08:59 228,24
186 Elias Landfors Lustens OK 01:10:33 235,10
188 Oskar Andersson OK Linné 01:15:06 255,05
190 Alexander Alness Långhundra IF 01:17:21 264,91
192 Jacob Hedlund Gagnefs OK 01:22:06 285,73
198 Joel Sjödin OK Nipan 01:34:49 300,00
194 Arvid Karlsson SOK Träff 01:29:57 300,00
197 Adam Lilja OK Enen 01:34:35 300,00
199 Carl Agrell Sävedalens AIK 01:41:23 300,00
196 Marcus Selin Hägglunds IoFK 01:33:45 300,00
195 Tobias Hamström GOIF Tjalve 01:30:25 300,00
Emil Enges Leksands OK
Viktor Strand OK Linné
Elias Langenbach OK Skogshjortarna

Annonser