Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:25:47 38,59
3 Oscar Johansson OK Dacke 00:27:47 47,34
4 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:28:44 51,49
6 Albin Andersson Tullinge SK 00:29:11 53,46
7 August Mollén OK Denseln 00:29:25 54,48
8 Olle Grywenz OK Linné 00:30:05 57,39
9 Olle Hedman IF Hagen 00:30:06 57,47
10 Erik Herne OK Ravinen 00:30:09 57,68
12 Andreas Jonsson OK Orion 00:30:53 60,89
13 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:31:10 62,13
14 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:31:19 62,78
17 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:31:46 64,75
18 Hugo Lillieström OK Roxen 00:32:07 66,28
19 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:32:20 67,23
20 Axel Granqvist OK Ravinen 00:32:29 67,88
22 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:32:49 69,34
23 Albin Månsson Växjö OK 00:32:51 69,49
24 Georg Eklöw OK Södertörn 00:33:13 71,09
26 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:33:23 71,82
28 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:33:49 73,71
30 Joel Karnehed OK Roxen 00:34:21 76,04
32 Adam Löfström Jönköpings OK 00:34:27 76,48
34 Emil Björnlinger IK Vista 00:35:08 79,47
35 Viking Freij Snättringe SK 00:35:10 79,61
36 Magnus D Johansson OK Löftan 00:35:14 79,91
38 Johan Herbert Täby OK 00:35:38 81,65
39 Anton Olivestam Vimmerby OK 00:35:40 81,80
42 Olof Skoglund Kils OK 00:36:01 83,33
43 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:36:04 83,55
46 Hannes Svahn OK Ravinen 00:36:24 85,01
47 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:36:30 85,44
48 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:36:31 85,52
49 Albin Björnudd Vännäs OK 00:36:36 85,88
50 Simon Wiklund Falköpings AIK OK 00:36:41 86,25
51 Albin Wallin Järbo OK 00:36:54 87,19
52 Edvin Nordström Täby OK 00:37:27 89,60
53 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:37:37 90,33
54 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:37:41 90,62
55 Lukas Wadsten OK Landehof 00:38:13 92,95
56 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:38:36 94,62
57 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:38:50 95,64
59 Isak Hertin Västerviks OK 00:39:14 97,39
60 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:39:40 99,29
61 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:40:00 100,74
62 Mathias Blomster Ronneby OK 00:40:22 102,35
63 Emil Karlsson Hestra IF 00:40:39 103,59
64 Emil Pettersson OK Dacke 00:40:45 104,02
67 Erik Winbladh Lunds OK 00:41:16 106,28
68 Hugo Ekinge OK Motala 00:41:17 106,35
69 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:41:37 107,81
70 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:41:38 107,88
71 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:41:45 108,39
73 Johan Lindman Finspångs SOK 00:41:58 109,34
75 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:42:01 109,56
76 Hugo Thorell OK Ravinen 00:42:26 111,38
77 Erik Jönsson Lunds OK 00:42:52 113,28
78 Ludwig Gustavsson OK Bävern 00:43:39 116,70
80 Martin Granberg Piteå IF 00:43:53 117,72
82 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:43:54 117,79
84 Gustav Johnsson OK Tor 00:44:35 120,78
85 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:44:37 120,93
86 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:45 121,51
87 Joel Sjödin OK Kolmården 00:44:47 121,66
88 Adam Hedberg OK Södertörn 00:44:55 122,24
91 Lukas Torbiörnsson Järla Orientering 00:45:41 125,59
92 Jonas Lauri FK Herkules 00:45:44 125,81
92 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:45:44 125,81
94 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:45:54 126,54
95 John Norrbom Sala OK 00:45:55 126,61
98 Petter Boding IFK Lidingös Skid o OK 00:46:43 130,11
99 Adrian Lundberg IK Vikings OK 00:46:57 131,13
100 Josef Johansson OK Kolmården 00:47:09 132,00
101 Ville Grahn IK Uven 00:47:20 132,80
102 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:47:33 133,75
103 Sebastian Danielsson Västerbergslagens OL 00:47:57 135,50
104 Olle Berggren Tullinge SK 00:48:12 136,59
105 Svante Johansson Täby OK 00:48:13 136,67
107 Anton Håkansson Lunds OK 00:49:04 140,38
108 Wilmer Forsgren Tidaholm SOK Sisu 00:49:17 141,33
109 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:49:39 142,93
111 Oliver Angelsiöö OK Linné 00:50:17 145,70
112 Hampus Nyström IF Hagen 00:50:31 146,72
113 Oskar Enges Attunda OK 00:50:35 147,01
114 Hampus Lindman Nässjö OK 00:50:36 147,08
115 Emil Larsson Tibro OK 00:51:17 150,07
118 Vidar Persson Täby OK 00:51:48 152,33
119 Carl Wärnsberg Eksjö SOK 00:51:52 152,62
120 Patrik Gustafsson OK Kullingshof 00:51:54 152,77
121 Erik Olsson OK Kåre 00:52:01 153,28
123 Oscar Stomberg IF Hagen 00:52:45 156,48
128 Albin Emlén Vittjärvs IK 00:54:36 164,57
129 David Johansson Bredaryds SOK 00:54:38 164,72
130 Carl Holmberg IF Hagen 00:54:56 166,03
131 Kasper Fransson OK Ravinen 00:55:17 167,56
134 Pontus Mattsson OK Kullingshof 00:57:29 177,18
137 Carl Johansson Bredaryds SOK 00:59:22 185,41
141 Lukas Karsbo Alfta-Ösa OK 01:02:17 198,16
142 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 01:02:27 198,89
147 Emil Andersson Haninge SOK 01:04:30 207,85
148 Eric Campbell Lustens OK 01:04:34 208,14
149 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 01:05:06 210,47
150 Carl Ekbring Kexholms SK 01:05:21 211,57
151 Jacob Lundblad OK Linné 01:05:25 211,86
155 Dennis Hallmén Järfälla OK 01:06:23 216,08
156 Gustav Andreasson Halmstad OK 01:07:29 220,89
157 Jonatan Österblad FK Boken 01:08:46 226,50
159 Rasmus Persson Halmstad OK 01:09:04 227,81
160 Axel Forsman FK Herkules 01:09:05 227,89
161 Elias Andersson Värend GN OL 01:09:25 229,34
163 John Larsson Rånäs OK 01:12:20 242,09
165 Axel Strid KFUM Örebro OK 01:13:21 246,54
166 Samuel Ekman OK Kullingshof 01:17:29 264,61
166 Marcus Eriksson OK Grip 01:17:29 264,61
169 Emil Alpberg Almby IK 01:18:08 267,45
173 Jakob Albinsson Tormestorps IF 01:25:17 298,71
175 Oscar Widenfalk OK Kåre 01:32:46 300,00
176 Martin Johansson Hjärnarps GH OL 01:34:15 300,00
177 Laban Thim Haninge SOK 01:38:36 300,00
178 Fritjof Andersson OK Landehof 01:40:55 300,00
174 Olle Hammersberg Frölunda OL 01:30:47 300,00
Hannes Bergenfur IK Vikings OK
Lukas Hellgren OK Ravinen
Kasper Höglund Järla Orientering
Lukas Arkäng Tullinge SK
Simon Törnqvist OK Ravinen
Hjalmar Niemi Emmaboda Verda OK
Joel Rudander Sundbybergs IK
Jonathan Magnusson Rehns BK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr