Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund OK Södertörn 00:16:12 103,25
2 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:17:44 118,58
4 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:18:01 121,41
5 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:18:14 123,58
6 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:18:24 125,24
7 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:18:56 130,57
8 Emilia Engel OK Ravinen 00:19:22 134,91
9 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:19:35 137,07
10 Tove Pettersson OK Roxen 00:20:01 141,41
11 Linda Renner OK Södertörn 00:20:05 142,07
14 Carolin Gradin Andrarums IF 00:20:44 148,57
15 Ebba Lindman Nässjö OK 00:21:09 152,74
16 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:21:19 154,40
17 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:21:51 159,74
18 Elin Berg OK Ravinen 00:21:53 160,07
18 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:21:53 160,07
20 Maja Porle Växjö OK 00:22:18 164,24
21 Tilda Henriksson Tormestorps IF 00:22:19 164,40
22 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:22:29 166,07
23 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:22:32 166,57
26 Sara Eckerlid OK Kåre 00:22:40 167,90
27 Felicia Järsenholt Ulricehamns OK 00:22:49 169,40
28 Ida Roos SOK Träff 00:22:50 169,57
29 Lovisa Johansson OK Dacke 00:22:54 170,23
30 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:23:00 171,23
31 Ella Brandshage IK Jarl Rättvik 00:23:08 172,57
32 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:23:17 174,07
36 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:23:36 177,23
37 Anna Nordström Sigtuna OK 00:23:39 177,73
38 Elin Lindblad OK Djerf 00:23:49 179,40
41 Ida Johnsson OK Kåre 00:24:32 186,56
42 Matilda Rundqvist OK Nackhe 00:24:41 188,06
43 Amanda Jansson OK Djerf 00:24:42 188,23
44 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:24:43 188,40
45 Alicia Lundgren Växjö OK 00:24:51 189,73
48 Ester Freidlitz OK Landehof 00:25:16 193,90
49 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:25:19 194,40
50 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:25:20 194,56
51 Towa Pettersson OK Denseln 00:25:27 195,73
51 Nora Aroneng Bredareds IF 00:25:27 195,73
53 Jenna Magnusson IK Hakarpspojkarna 00:25:46 198,90
54 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:25:52 199,90
55 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:25:54 200,23
56 Hedda Persson Vildir Skarpnäcks OL 00:25:55 200,40
56 Alma Evertsson Lessebo OK 00:25:55 200,40
58 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:26:00 201,23
59 Saga Widman Lesjöfors SK 00:26:02 201,56
60 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:26:08 202,56
61 Lisa Hallgren Bjursås OK 00:26:12 203,23
63 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:26:48 209,23
64 Agnes Karlsson Älvsby IF OK 00:26:50 209,56
65 Lisa Hallmén OK Tisaren 00:26:57 210,73
66 Petrina Costermans Järla Orientering 00:26:59 211,06
67 Linnéa Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:27:00 211,23
68 Klara Spik Leksands OK 00:27:10 212,89
70 Hanna Andersson Falköpings AIK OK 00:27:30 216,23
70 Matilda Rylander Skåneslättens OL 00:27:30 216,23
72 Julia Persson Halmstad OK 00:27:34 216,89
73 Alva Jonsson Långhundra IF 00:27:39 217,73
74 Ella Olsson Ronneby OK 00:27:40 217,89
75 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:27:51 219,72
76 Wilma Larsson OK Tor 00:28:04 221,89
77 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:28:25 225,39
78 Alma Leijon Härlövs IF 00:28:30 226,22
79 Martina Braun Växjö OK 00:28:37 227,39
81 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:28:56 230,56
82 Klara Bolin Tullinge SK 00:29:14 233,56
84 Vanja Bökman Ronneby OK 00:29:20 234,56
85 Alexandra Persson OK Österåker 00:29:21 234,72
87 Lova Brandshage IK Jarl Rättvik 00:29:34 236,89
89 Elsa Wallin Järbo OK 00:29:50 239,55
90 Ida Helgesson Hestra IF 00:30:02 241,55
91 Kajsa Homann OK Orinto 00:30:06 242,22
92 Tove Eriksson Ryda SK 00:30:08 242,55
93 Hanna Olsson Brattås CK 00:30:41 248,05
94 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:30:59 251,05
95 Tilda Andersson Tullinge SK 00:31:14 253,55
96 Hanna Karlsson Länna IF 00:31:30 256,22
97 Alma Kappel Gotlands Bro OK 00:31:45 258,72
99 Vendela Dannbring Skåneslättens OL 00:32:13 263,38
100 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:33:23 275,05
102 Julia Wanner Avesta OK 00:33:50 279,55
103 Moa Karlsson Storviks IF 00:34:13 283,38
105 Tilda Erixon IFK Göteborg 00:34:25 285,38
106 Jonna Krohn Fältjägarnas IF 00:34:39 287,71
107 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:35:37 297,38
108 Elin Dahl Visborgs OK 00:35:52 299,88
110 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:37:08 300,00
109 Lovisa Lager Halmstad OK 00:36:29 300,00
118 Kajsa Westman FK Friskus-Varberg 00:40:26 300,00
119 Petra Eriksson OK Gynge 00:41:12 300,00
140 Karolina Holmström Västerbergslagens OL 01:02:12 300,00
125 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:52 300,00
111 Frida Björk Örkelljunga FK 00:38:36 300,00
138 Elisabet Mikkelsen SOK Viljan 00:55:49 300,00
115 Ottilia Andersson OK Landehof 00:39:39 300,00
113 Ebba Davidsson Bredaryds SOK 00:39:15 300,00
116 Sara Mouazzen Västerås SOK 00:39:43 300,00
135 Hannah Larsen Malmö OK 00:53:29 300,00
132 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:47:22 300,00
124 Lisa Landin-Grubb Malmö OK 00:43:15 300,00
136 Anna Aronsson Hässleholms OK 00:53:53 300,00
126 Maja Strand FK Åsen 00:44:23 300,00
112 Wilma Hämäläinen Länna IF 00:39:10 300,00
121 Kajsa Ward OK Vivill 00:42:22 300,00
133 Maja Johansson Skattkärrs IF 00:48:00 300,00
137 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:55:12 300,00
123 Alma Maxson OK Bävern 00:43:06 300,00
117 Ingrid Stake Västvärmlands OK 00:40:22 300,00
141 Sara Borg IF Hagen 01:02:25 300,00
130 Josefin Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:46:19 300,00
139 Ellen Ekström OK Ravinen 00:59:47 300,00
134 Linnéa Maurin Sundbybergs IK 00:52:57 300,00
Matilda Larsson OK Hällen

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr