Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:35:12 13,61
5 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 00:38:00 20,59
6 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:38:36 22,08
7 Torgny Lindström Ronneby OK 00:39:09 23,45
8 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:39:24 24,08
10 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:39:38 24,66
11 Henrik Göhl Finspångs SOK 00:40:13 26,11
12 Bertil Eronn Linköpings OK 00:40:16 26,24
12 Anders Nordahl OK Kåre 00:40:16 26,24
14 Jesper Hedberg Snättringe SK 00:40:18 26,32
15 Göran Gustafsson OK Grip 00:40:28 26,74
16 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:40:41 27,28
17 Anders Ryvallius IK Hakarpspojkarna 00:41:03 28,19
18 Peter Sjödin OK Tisaren 00:41:27 29,19
19 Mikael Nyström OK Ravinen 00:41:32 29,40
20 Stefan Dahl OK Alehof 00:41:53 30,27
20 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:41:53 30,27
23 Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:42:50 32,64
24 David Wästlund Södertälje-Nykvarn OF 00:43:10 33,47
26 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 00:43:30 34,30
27 Thomas Pettersson NAIS Orienteringsklubb 00:43:36 34,55
29 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:43:41 34,75
30 Filip Ivermark Västerås SOK 00:43:44 34,88
30 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:43:44 34,88
32 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:43:49 35,09
33 Andreas Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:44:02 35,63
34 Magnus Öhling Västerås SOK 00:44:29 36,75
35 Magnus Sandberg Frölunda OL 00:44:31 36,83
36 Patrik Johnsson OK Kåre 00:44:50 37,62
37 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:44:56 37,87
38 Mattias Eklund Ockelbo OK 00:45:07 38,33
39 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:45:08 38,37
40 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:45:11 38,49
41 Anders Hellman Leksands OK 00:45:18 38,78
42 Björn Eriksson Svärdsjö IF 00:45:19 38,82
43 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:45:27 39,16
44 Pär Svensson I 15 IF 00:45:35 39,49
45 Jörgen Aurén IK Vikings OK 00:45:42 39,78
46 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:45:55 40,32
47 Thomas Öqvist Strängnäs-Malmby OL 00:46:06 40,78
49 Michael Wickström Arboga OK 00:46:43 42,31
50 Pål Jansson OK Roslagen 00:46:53 42,73
52 Gustav Hedin Södertälje-Nykvarn OF 00:46:54 42,77
53 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:47:00 43,02
54 Emil Flordal Ljusdals OK 00:47:18 43,77
55 Frans Svensson FK Finn 00:47:27 44,14
56 Magnus Wåkerås Rydboholms SK 00:48:07 45,80
57 Andreas Olsson OK Linné 00:48:08 45,84
58 Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:48:37 47,05
61 Mattias Stockheden IF Hallby SOK 00:49:45 49,87
62 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:50:10 50,91
63 Jacob Bolin Tullinge SK 00:50:18 51,24
64 Joakim Karmetun OK Njudung 00:50:30 51,74
65 Johan Thomson OK Kåre 00:51:21 53,86
67 Tobias Israelsson OK Tylöskog 00:51:35 54,44
68 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:51:42 54,73
70 Gabriel Eles Emmaboda Verda OK 00:52:16 56,15
71 Stefan Andersson Istrums SK 00:52:47 57,43
72 Stellan Täck OK Hammaren 00:53:41 59,68
74 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:54:11 60,92
75 Robert Tiensuu Matteus SI 00:54:12 60,97
77 Carl Svensson Växjö OK 00:55:03 63,08
79 Martin Aamot OK Skogshjortarna 00:55:12 63,46
80 Anders Pelander OK Djerf 00:55:26 64,04
81 Robert Forsberg OK Tylöskog 00:55:36 64,45
82 Lars Kullman OK Alehof 00:55:37 64,50
84 Andreas Ljung Vaggeryds SOK 00:56:49 67,49
85 Jonas Holst Istrums SK 00:56:51 67,57
86 Andreas Håkansson GOIF Tjalve 00:57:40 69,61
88 Martin Udd Markbygdens OK 00:57:58 70,35
89 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:58:00 70,44
90 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 00:58:20 71,27
92 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 00:58:30 71,68
93 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 00:58:34 71,85
94 Royne Myrman Nyköpings OK 00:58:39 72,06
96 Magnus Flodman OK Hammaren 00:59:02 73,01
97 Erik Persson Härlövs IF 00:59:15 73,55
99 Tomas Rosén Hästveda OK 01:00:16 76,09
100 Thomas Engberg VK Uvarna 01:00:27 76,54
102 Mandus Engman Lunds OK 01:01:52 80,07
103 Daniel Sohl IK Vikings OK 01:02:09 80,78
104 Torbjörn Almgren OK Kolmården 01:02:24 81,40
105 Per Rubendahl OK Skogshjortarna 01:03:26 83,98
106 Kjell Erikson Strängnäs-Malmby OL 01:03:54 85,14
107 Patrik Fondin Herrljunga SK Skid o OL 01:04:04 85,56
108 Erik Andersson Istrums SK 01:04:08 85,72
109 Kristoffer Larsson OK Enen 01:04:22 86,30
112 Andreas Engvall Bodens BK 01:04:46 87,30
114 Fredrik Evertsson Lessebo OK 01:06:30 91,62
115 Henric Karlsson OK Tranan 01:06:40 92,04
116 Jakob Berg KFUM Örebro OK 01:07:53 95,07
118 Roger Åkesson Stora Tuna OK 01:09:10 98,27
119 Andreas Petersson Alstermo IF 01:09:36 99,35
120 Andreas Birath OK Djerf 01:10:05 100,55
121 Lars Lundberg Sundsvalls OK 01:11:18 103,58
122 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 01:11:31 104,12
124 Per Arne Johansson OK Gisle 01:11:56 105,16
126 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:13:15 108,44
128 Per Göthsson Täby OK 01:14:26 111,39
130 Lars Wallin Järbo OK 01:15:06 113,06
131 Mikael Grass Vallentuna-Össeby OL 01:16:20 116,13
132 Nils Flemström OK Linné 01:17:23 118,75
133 Tony Ståhl Järbo OK 01:21:05 127,97
136 Thomas Elvesjö Jönköpings OK 01:22:11 130,71
137 Mårten Niklasson Eslövs FK 01:22:16 130,92
138 Johan Ericson Fagersta OK 01:25:14 138,31
139 Göran Persson Järfälla OK 01:27:16 143,38
141 Joakim Nyström Gammelstads IF 01:56:32 216,32
Stefan Rosén Hästveda OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr