Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - D40 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Noborn IFK Göteborg 00:29:37 12,80
2 Alexandra Svanström OK Österåker 00:29:40 12,92
3 Ulrika Hermansson OK Orion 00:31:54 18,16
4 Malin Persson Markbygdens OK 00:33:12 21,21
5 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:33:20 21,52
6 Camilla Öhgren Sävedalens AIK 00:33:32 21,99
7 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:33:54 22,85
8 Camilla Svensson Örkelljunga FK 00:33:56 22,93
9 Susanne Andersson FK Göingarna 00:33:57 22,97
10 Åsa Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:33:58 23,01
11 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:34:07 23,36
12 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:34:10 23,48
13 Louise Rundkvist IK Hakarpspojkarna 00:34:15 23,68
14 Lotta J-Sundblad Eksjö SOK 00:34:36 24,50
15 Sara Åberg Hestra IF 00:35:14 25,98
17 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:35:30 26,61
18 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 00:35:46 27,24
19 Helena Rangert IK Hakarpspojkarna 00:35:58 27,71
21 Liselotte Falk Göteborg-Majorna OK 00:36:09 28,14
22 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:36:11 28,21
23 Ellinor Johansson OK Alehof 00:36:20 28,57
24 Ylva Olm Kils OK 00:36:22 28,64
26 Tina Junegard Tullinge SK 00:36:25 28,76
27 Anna Eriksson OK Landehof 00:36:27 28,84
28 Ewa Albrektsson OK Ravinen 00:36:30 28,96
30 Lena Mases Stora Tuna OK 00:37:26 31,15
31 Carin Rosén Gustavsbergs OK 00:37:42 31,77
32 Annica Crispin OK Denseln 00:37:47 31,97
34 Karin Andersson OK Tisaren 00:37:54 32,24
35 Sara Elfving Ronneby OK 00:38:26 33,50
36 Maria Zeijlon OK Hällen 00:38:28 33,57
37 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:38:33 33,77
38 Carina Hellgren OK Ravinen 00:38:37 33,93
39 Maria Olsson HJS-Vansbro OK 00:38:44 34,20
40 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:38:45 34,24
41 Annika Selerud OK Kolmården 00:38:49 34,40
41 Maria Hållström Gävle OK 00:38:49 34,40
44 Malin Tengström Främmestads IK 00:38:51 34,47
46 Ingela Thoresson Andrarums IF 00:39:21 35,65
47 Susanne Pettersson OK Roxen 00:39:29 35,96
49 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:39:37 36,27
50 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:39:51 36,82
51 Marie-Louise Persson FK Herkules 00:39:53 36,90
52 Maria Rindstig SOK Viljan 00:40:05 37,37
53 Helene Löfström Jönköpings OK 00:40:13 37,68
54 Anneli Berggren OK Denseln 00:40:15 37,76
55 Erika Jedar OK Tor 00:40:30 38,35
56 Maria Folkestad Anderstorps OK 00:41:25 40,50
57 Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 00:41:27 40,58
58 Maria Larsson Degerfors OK 00:41:34 40,85
59 Ann-Christin Blennow Falköpings AIK OK 00:41:45 41,28
59 Monica Sjöberg OK Branten 00:41:45 41,28
61 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:41:48 41,40
62 Tina Holthoff OLV Steinberg 00:41:49 41,44
63 Marie Lindblad OK Djerf 00:42:00 41,87
64 Susanne Lundgren Växjö OK 00:42:01 41,91
65 Nina Herne OK Ravinen 00:42:02 41,95
66 Jenny Östlund OK Kolmården 00:42:04 42,03
67 Kristina Berlin OK Orion 00:42:08 42,18
69 Pernilla Stake Västvärmlands OK 00:42:11 42,30
70 Kersti Ringi OK Kåre 00:42:12 42,34
71 Ann Louise Klasér Korsnäs IF OK 00:42:43 43,55
71 Linda Gunnarsson Lerums SOK 00:42:43 43,55
73 Marie Nord Sol Tranås 00:42:47 43,71
74 Malena Ahlström Västerås SOK 00:42:56 44,06
75 Pernilla Einan Köping-Kolsva OK 00:42:57 44,10
76 Åsa Mattsson OK Kullingshof 00:42:59 44,18
77 Nina Gumaelius Tibro OK 00:43:09 44,57
78 Annika Ohlsson Ärla IF 00:43:11 44,65
78 Maria Asp IFK Göteborg 00:43:11 44,65
80 Lena Malmström GOIF Tjalve 00:43:15 44,80
80 Susanna Erikers Brandshage IK Jarl Rättvik 00:43:15 44,80
82 Erika Fältman Leksands OK 00:43:18 44,92
85 Helena Södervall IK Gandvik 00:43:27 45,27
86 Hillevi Luks GOIF Tjalve 00:43:32 45,47
87 Anna Gustafsson Hane OK Tyr 00:43:48 46,09
88 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:43:49 46,13
89 Margareta Rylander FK Göingarna 00:44:01 46,60
90 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK 00:44:09 46,92
91 Malin Classon OK Stigen 00:44:49 48,48
91 Maria Lundmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:44:49 48,48
93 Karolina Karlsson Nybro OK 00:44:57 48,79
94 Anna Stomberg IF Hagen 00:45:12 49,38
94 Christina Lilje Gävle OK 00:45:12 49,38
96 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:17 49,58
97 Lisa Brinkemo HJS-Vansbro OK 00:45:23 49,81
97 Nina Ivers Attunda OK 00:45:23 49,81
99 Helena Kristiansson Hässleholms OK 00:45:26 49,93
99 Kristina Fors OK Grip 00:45:26 49,93
101 Åsa Jansson OK Roslagen 00:45:31 50,12
102 Katarina Henmyr OK Vilse 87 00:45:36 50,32
103 Camilla Holmqvist Johansson OK Stigen 00:45:43 50,59
104 Ida Otken-Eriksson OK Grip 00:45:47 50,75
105 Maria Norin Gävle OK 00:45:52 50,95
106 Catharina Lindroth IFK Moras OK 00:46:05 51,45
107 Kirsten Björnlinger IK Vista 00:46:08 51,57
107 Jeanette Andersson OK Dacke 00:46:08 51,57
110 Maria Gustavsson IFK Moras OK 00:46:20 52,04
111 Maria Sundberg OK Njudung 00:46:26 52,28
112 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:46:38 52,75
114 Susanne Lindh Avesta OK 00:46:41 52,86
115 Kristina Höök Patriksson OK Klyftamo 00:46:58 53,53
116 Ann-Sofie Järsenholt Ulricehamns OK 00:47:06 53,84
117 Cecilia Johnsson OK Tor 00:47:13 54,11
122 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 00:47:28 54,70
123 Christina Pettersson Stigsökarna 00:47:29 54,74
124 Anette Johansson OK Kolmården 00:47:47 55,45
125 Jessica Björck OK Älme 00:47:51 55,60
126 Ulrica Rudberg OK Bävern 00:47:52 55,64
127 Viktoria Lindberg OK Djerf 00:47:59 55,91
128 Sofia Karlsson OK Landehof 00:48:02 56,03
129 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:48:04 56,11
129 Helena Holm OK Roxen 00:48:04 56,11
133 Sofia Gustafsson Vänersborgs SK 00:48:25 56,93
134 Åsa Ericsson Lunds OK 00:48:33 57,24
135 Anna Kullberg Björkfors GOIF 00:48:38 57,44
136 Maria Wärnsberg Eksjö SOK 00:48:42 57,60
137 Annika Ljungberg Degerfors OK 00:48:48 57,83
138 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 00:48:55 58,11
139 Carina Martinsson Rimbo SOK 00:48:56 58,14
140 Catarina Larsson Västerås SOK 00:49:04 58,46
141 Helena Delvén Nyköpings OK 00:49:13 58,81
143 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:49:35 59,67
146 Eva Persson OK Österåker 00:50:18 61,35
147 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 00:50:23 61,55
148 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:50:25 61,63
149 Charlotte Skoglund Kils OK 00:50:31 61,86
150 Anette Hälldahl Gävle OK 00:50:44 62,37
151 Lotta Classon NAIS Orienteringsklubb 00:50:47 62,49
153 Lisa Leickt Tullinge SK 00:50:50 62,60
154 Erica Håll HJS-Vansbro OK 00:50:57 62,88
155 Camilla Weihart OK Orinto 00:50:59 62,96
156 Annika Göransson Karlsbyhedens IK 00:51:04 63,15
157 Jenny Eriksson Stöcksjö IS 00:51:21 63,82
157 Malin Petersson OK Denseln 00:51:21 63,82
159 Liselott Roth Linköpings OK 00:51:30 64,17
160 Cecilia Flakberg IFK Göteborg 00:51:50 64,95
161 Camilla Älvegran Dalaportens OL 00:51:54 65,11
162 Åsa Jellvert Göteborg-Majorna OK 00:52:15 65,93
163 Sofie Höglund Järla Orientering 00:52:21 66,17
164 Maria Holmberg Jönköpings OK 00:52:25 66,32
165 Jenny Winbladh Lunds OK 00:52:30 66,52
167 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 00:52:42 66,99
168 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:52:48 67,22
169 Ylva Ekberg Skattkärrs IF 00:53:06 67,93
170 Eva Engman OK Denseln 00:53:10 68,08
172 Anna Eriksson OK Älgen 00:53:50 69,65
173 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:54:06 70,27
174 Malin Åman OK Vilse 87 00:54:28 71,13
175 Marica Tynell Rånäs OK 00:54:50 71,99
176 Eva-Lill Bergenfur IK Vikings OK 00:54:51 72,03
179 Helena Hammar Tidaholm SOK Sisu 00:55:16 73,01
180 Kristin Ramsell Leksands OK 00:55:21 73,21
182 Stina Nordahl Domnarvets GOIF 00:55:28 73,48
183 Caroline Ottosson Gävle OK 00:55:33 73,68
184 Ingela Johansson Täby OK 00:56:09 75,09
184 Torborg Sturesdotter-Hoppe IF Thor 00:56:09 75,09
186 Malin Albinsson Järfälla OK 00:56:31 75,95
187 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 00:56:55 76,89
188 Caterine Olsson Torsås OK 00:56:56 76,92
189 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:57:20 77,86
190 Ann-Kristin Wiklund OK Grip 00:58:44 81,15
192 Anna Hall Västerås SOK 00:59:14 82,32
193 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 01:00:11 84,55
194 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 01:00:37 85,57
195 Johanna Jonsson Lidköpings VSK 01:01:00 86,47
196 Petra Nilsson NAIS Orienteringsklubb 01:01:12 86,94
197 Anna Norrbom Sala OK 01:01:53 88,54
198 Petra Hurtig Halvarson Leksands OK 01:02:48 90,70
199 Mari Graad Ronneby OK 01:03:02 91,24
205 Maria Edvardsson Järfälla OK 01:05:14 96,41
206 Pia Larsson FK Göingarna 01:05:35 97,23
207 Åsa Nordström Sigtuna OK 01:05:58 98,13
209 Susanne Olsson Tidaholm SOK Sisu 01:06:42 99,85
210 Johanna Wachtmeister OK Ravinen 01:08:20 103,69
211 Eva Lindell Trosabygdens OK 01:08:43 104,59
213 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:09:45 107,01
214 Anna Tedhamre Snättringe SK 01:11:21 110,77
215 Ulrika Willén Östersunds OK 01:12:18 113,00
216 Katarina Stockheden IF Hallby SOK 01:13:50 116,60
217 Jenny Söderberg Järla Orientering 01:20:26 132,09
218 Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 01:23:54 140,23
219 Eva Holmquist IF Hallby SOK 01:41:41 181,97
Marie Markholm Skåneslättens OL
Martina Karlsson OK Vilse 87
Izabell Birklin OK Kåre
Karin Lindh Främmestads IK
Elisabeth Danielsson Vimmerby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF