Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sixten Westlund OK Tyr 00:38:07 21,04
2 Lars Lönnkvist Tullinge SK 00:38:31 21,91
4 Åke Jönsson Tormestorps IF 00:40:56 27,18
5 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:41:34 28,56
6 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 00:42:38 30,89
8 Anders Löfgren Järfälla OK 00:43:33 32,89
9 Erik Svensson IFK Moras OK 00:43:49 33,47
11 Torbjörn Löfving Tibro OK 00:44:23 34,71
12 Anders Fries Umeå OK 00:45:53 37,98
15 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:46:37 39,58
16 Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 00:46:43 39,80
18 Henrik Undeland IFK Göteborg 00:47:16 41,00
19 Bengt Larsson FK Göingarna 00:47:20 41,14
20 Mikael Byström Järfälla OK 00:47:33 41,62
22 Andreas Hjertson OK Linné 00:47:45 42,05
23 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 00:48:26 43,54
24 Kjell Nero Nässjö OK 00:48:50 44,42
25 Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 00:49:01 44,82
26 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:49:09 45,11
27 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:49:12 45,22
28 Per Andersson OK Orinto 00:49:13 45,25
29 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:49:15 45,33
31 Roy Fransson Ärla IF 00:49:42 46,31
32 Svante Bjurgren IK Hakarpspojkarna 00:49:48 46,53
35 Carl-Erik Berglöw Fagersta OK 00:51:45 50,78
36 Stellan Martinsson OK Tyringe 00:51:48 50,89
37 Tomas Andersson OK Tor 00:51:52 51,04
39 Kennet Sandström OK Stigen 00:52:43 52,89
39 Pierre Karlsson OK Alehof 00:52:43 52,89
41 Karl Mollén OK Denseln 00:53:06 53,73
42 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:53:08 53,80
43 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 00:53:12 53,94
44 Yngve Ernstsson FK Göingarna 00:53:33 54,71
47 Jonny Nilsson Snättringe SK 00:53:40 54,96
50 Per Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:54:18 56,34
51 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:54:37 57,03
52 Hans Söderberg Gamleby OK 00:54:43 57,25
53 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 00:54:44 57,29
54 Karl-Gunnar Olsson Lunds OK 00:54:46 57,36
57 Lars-Gunnar Falk Vittjärvs IK 00:55:09 58,20
58 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:55:21 58,63
59 Ingemar Persson Gamleby OK 00:55:32 59,03
61 Johan Carlsson Trollhättans SOK 00:55:39 59,29
62 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:55:58 59,98
64 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:56:06 60,27
66 Roland Norell Söders-Tyresö 00:56:16 60,63
67 Staffan Runtegen Boxholm-Mjölby OL 00:56:18 60,71
69 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:56:44 61,65
70 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:57:02 62,31
70 Tore Öhman OK Grip 00:57:02 62,31
75 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 00:58:10 64,78
76 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:58:14 64,93
80 Göran Hedman Valbo AIF 00:58:40 65,87
81 Mats Lundman OK Roslagen 00:59:01 66,63
84 Kyrre Thalberg Lunds OK 00:59:22 67,40
85 Kenth Edin Boxholm-Mjölby OL 00:59:27 67,58
86 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:59:46 68,27
88 Ragnar Olsson Tibro OK 01:00:38 70,16
90 Leif Sundling Njurunda OK 01:00:49 70,56
92 Erik Sjölund Söderhamns OK 01:01:48 72,71
93 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 01:02:19 73,83
96 Ulf Petersson Kungälvs OK 01:02:49 74,92
98 Stefan Janslätt Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:17 75,94
99 Bo Pettersson KFUM Örebro OK 01:03:30 76,42
100 Anders Johanson OK Skogsstjärnan 01:03:34 76,56
101 Bo Eliasson Skogspojkarnas OK 01:03:48 77,07
102 Sture Larsson Länna IF 01:04:03 77,62
104 Ulf Svensson OK Njudung 01:04:44 79,11
105 Magnus Lager Torsås OK 01:05:01 79,72
106 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 01:05:19 80,38
108 Lars Martinsson Ronneby OK 01:06:36 83,18
109 Lars Eriksson Kalmar OK 01:07:11 84,45
111 Christer Forsgren OK Tisaren 01:07:40 85,51
112 Mats Rosander Finspångs SOK 01:07:55 86,05
113 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 01:08:51 88,09
114 Benny Hoffman Gudhems IF 01:08:59 88,38
116 Bengt Lingegård OK Gipen 01:09:33 89,61
118 Urban Engström Vittjärvs IK 01:10:26 91,54
119 Dag Sundin Strängnäs-Malmby OL 01:10:57 92,67
120 Egon Johansson OK Tranan 01:11:01 92,81
125 Hans Karlsson Länna IF 01:11:28 93,80
126 Lennart Vamling Frölunda OL 01:11:34 94,01
127 Lasse Söderberg OK Storsjön 01:11:38 94,16
129 Ove Ericsson Nyköpings OK 01:12:25 95,87
130 Holger Sigbo OK Kompassen 01:12:45 96,60
131 Bertil Axbom OK Landehof 01:13:20 97,87
132 Owe Törnroth Hjobygdens OK 01:13:36 98,45
133 Lennart Lundgren Avesta OK 01:13:57 99,21
134 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:13:58 99,25
135 Peder Johansson OK Skogsstjärnan 01:14:41 100,81
137 Uno Larsson Eskilstuna OL 01:14:58 101,43
138 Christer Nilsson Sjövalla FK 01:15:21 102,27
139 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 01:15:44 103,10
140 Robert Alm Länna IF 01:15:45 103,14
142 Alf Siewertz Gudhems IF 01:17:22 106,67
144 Mats Linde OK Linné 01:19:15 110,78
145 Per Linse Lunds OK 01:19:57 112,30
150 Thomas Larsson Lugnviks IF 01:23:00 118,96
151 Anders Wallner OK Pan-Kristianstad 01:29:19 132,74
153 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:31:21 137,18
157 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 01:58:03 195,43
158 James DeWitt Länna IF 02:01:38 203,24
Roland Dahlman Malmö OK
Claes Elvhammar Attunda OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr