Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:38:41 29,14
3 Bo Herdersson Markbygdens OK 00:39:42 31,44
4 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:40:16 32,71
5 Stig Andersson OK Linné 00:41:00 34,37
6 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:41:09 34,71
7 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:41:11 34,78
8 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:41:52 36,32
9 Agne Bengtsson OK Kompassen 00:41:53 36,36
11 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:42:01 36,66
13 Arne Johansson OK Ravinen 00:43:17 39,52
14 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:43:53 40,87
15 Göran Andersson OK Tylöskog 00:44:01 41,17
16 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:44:41 42,68
18 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:45:40 44,90
19 Tommy Eriksson Tullinge SK 00:45:46 45,12
20 Kent Granqvist Västerviks OK 00:46:00 45,65
21 Leo Johansson Vandrarringen 00:46:05 45,84
22 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:46:08 45,95
23 Kjell-Åke Nilsson Ulricehamns OK 00:46:46 47,38
24 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:47:01 47,94
24 Karl Göran Wahlström Almby IK 00:47:01 47,94
26 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:47:35 49,22
27 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:47:48 49,71
28 Krister Nilsson Växjö OK 00:47:58 50,08
29 Lasse Karlsson IFK Moras OK 00:48:00 50,16
30 Björn Palm Lessebo OK 00:48:03 50,27
31 Per Erik Fogel OK Kåre 00:48:12 50,61
35 Olof Persson Snättringe SK 00:49:02 52,49
36 Göran Larsson Sala OK 00:49:05 52,60
37 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:08 52,72
39 Christer Ljungdahl Hjärnarps GH OL 00:49:26 53,39
40 Christer Eriksson OK Linné 00:49:30 53,54
41 Arvid Galborgen Eds SK 00:49:50 54,30
42 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 00:50:01 54,71
43 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:50:04 54,82
45 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 00:50:56 56,78
46 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 00:50:59 56,89
47 Lennart Andersson Göteborgs SK 00:51:11 57,34
48 Kent Jogeland IK Ymer 00:51:19 57,64
50 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:51:27 57,94
51 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:51:52 58,88
52 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:01 59,22
54 Christer Johansson OK Motala 00:52:03 59,30
55 Clyde Persson Ljungskile FK 00:52:10 59,56
56 Leonard Jansson Rasbo IK 00:52:17 59,82
57 Rolf Karlsson OK Hällen 00:52:18 59,86
57 Bengt Östlund OK Roxen 00:52:18 59,86
59 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:52:25 60,12
59 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:52:25 60,12
61 Bill Schölin Tockarps IK 00:52:26 60,16
62 Mats Kågeson Göteborg-Majorna OK 00:52:30 60,31
63 Robert Jessen Främmestads IK 00:52:32 60,39
64 Kenneth Wåhlberg OK Kåre 00:52:36 60,54
65 Toivo Pentonen Hestra IF 00:52:53 61,18
66 Jan Åsberg Häverödals SK 00:52:57 61,33
68 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:53:01 61,48
69 Bertil Månsson Örkelljunga FK 00:53:06 61,66
70 Mats Haglund OK Djerf 00:53:10 61,81
71 Bengt Elmersson Värend GN OL 00:53:18 62,12
73 Hans Svenson SOK Viljan 00:53:23 62,30
75 Kjell Enarsson Östersunds OK 00:53:40 62,94
76 Matts Engvall Bodens BK 00:53:51 63,36
77 Per-Erik Carlenius Attunda OK 00:53:59 63,66
78 Sven Uno Gottlieb Adolfsson IBM-Klubben 00:54:51 65,61
79 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:55:07 66,21
80 Hugh Moore OK Enen 00:55:15 66,51
81 Gert Olsson Skåneslättens OL 00:55:16 66,55
83 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 00:55:32 67,15
84 Ingemar Gillgren Gävle OK 00:55:33 67,19
85 Olle Bohman Hjärnarps GH OL 00:55:34 67,23
86 Bernt Stenberg IFK Umeå 00:55:56 68,06
89 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 00:56:09 68,54
90 Sven-Erik Bodin Gällstadbygdens SOK 00:56:11 68,62
91 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:56:24 69,11
92 Josef Håkansson OK Skärmen 00:56:26 69,18
95 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:57:32 71,67
97 Tommy Westerberg IF Hagen 00:57:42 72,04
99 Jan-Åke Axelsson Hestra IF 00:57:52 72,42
101 Rolf Emlén Vittjärvs IK 00:57:56 72,57
102 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:58:02 72,79
103 Göran Andersson Enebybergs IF 00:58:06 72,94
104 Jan Molén OK Triangeln 00:58:30 73,85
105 Gunnar Magnusson Lunds OK 00:58:31 73,88
106 Kenneth Fager FK Vittus 00:58:45 74,41
107 Eje Andersson Bodens BK 00:58:46 74,45
108 Tommy Olausson SOK Aneby 00:59:16 75,58
109 Björn Abelsson Sundsvalls OK 00:59:22 75,80
110 Bengt Simonsson Älvdalens IF OK 00:59:25 75,91
111 Lars Erik Hermansson OK Linné 00:59:26 75,95
112 Kjell Sandström Bodens BK 00:59:31 76,14
114 Tommy Gustavsson OK Landehof 00:59:38 76,40
115 Jan Küchler Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:56 77,08
116 Hans Ragvald Vingåkers OK 00:59:58 77,15
117 Anders Kumlin IK Ymer 01:00:21 78,02
118 Jan Pahnke Kristinehamns OK 01:00:24 78,13
119 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 01:00:51 79,15
120 Bengt Aspvall Ronneby OK 01:01:02 79,56
121 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 01:01:10 79,86
121 Ingvar Andersson OK Amne 01:01:10 79,86
123 Sune Carlsson OK Motala 01:01:20 80,24
124 Lars-Inge Andersson OK Räven 01:01:42 81,06
125 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 01:01:51 81,40
126 Åke Persson Hjärnarps GH OL 01:02:14 82,27
127 Kjell Martinsson OK Tranan 01:02:15 82,31
128 Sten Blomström IK Stern 01:02:23 82,61
129 Anders Kjell Linköpings OK 01:02:51 83,66
130 Stig Johansson Helsingborgs SOK 01:02:57 83,88
131 Dan Widercrantz OK Skärmen 01:03:02 84,07
132 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:03:53 85,99
133 Börje Ljungberg Umeå OK 01:03:59 86,22
134 Lars Helge Wisell Fagersta OK 01:04:33 87,49
135 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 01:04:35 87,57
136 Bengt-Erik Larsson Kjula IF 01:05:01 88,55
138 Sören Svensson Sjövalla FK 01:05:35 89,82
140 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:05:45 90,20
142 Lars Österberg Sävedalens AIK 01:06:04 90,92
144 Kurt Nilsson Grycksbo IF OK 01:06:19 91,48
145 Mats Håkansson Malmö OK 01:06:59 92,98
148 Gert Olsson Tockarps IK 01:08:14 95,80
151 Kurt Ekberg OK Orinto 01:09:09 97,87
152 Mats Olsson Skåneslättens OL 01:11:04 102,19
152 Kent Bornlinder Helsingborgs SOK 01:11:04 102,19
154 Roland Mattsson OK Skärmen 01:11:12 102,50
155 Kent Nilsson Andrarums IF 01:11:24 102,95
156 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:11:25 102,98
157 Tommy Wåhlin OK Enen 01:12:15 104,86
159 Sten Olsson OK Alehof 01:14:16 109,41
165 Dan Thorsell Forsa OK 01:16:01 113,36
166 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 01:16:08 113,62
169 Tom Brantheim Östersunds OK 01:18:17 118,47
170 Håkan Olsson Hjobygdens OK 01:19:08 120,39
173 Göran Larsson Vänersborgs SK 01:22:50 128,74
175 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:24:23 132,24
176 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:24:58 133,55
177 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:25:33 134,87
180 Mauritz Ala-Rahnasto Malmö OK 01:29:54 144,68
181 Arne Alfredsson Uddevalla OK 01:30:55 146,97
182 Anders Mohlin IK Stern 01:37:55 162,76
183 Kjell Rosén OK Vivill 01:38:39 164,42
Lars Persson OK Kompassen
Bo Winander Järfälla OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF