Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:32:20 41,17
2 Örjan Svahn IFK Moras OK 00:33:01 43,26
3 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:35:52 52,02
4 Kalle Wegerfelt Garphyttans IF 00:35:55 52,17
5 Anders Hallmén Attunda OK 00:36:34 54,16
7 Stanley Mattsson IK Uven 00:36:46 54,78
8 Alf Skogmalm Värend GN OL 00:37:06 55,80
9 Åke Karlsson Alvesta SOK 00:37:52 58,16
10 Göran Eriksson Lustens OK 00:37:58 58,46
11 Kalle Lindqvist Växjö OK 00:38:28 60,00
13 Sven-Erik Sundin Selånger SOK 00:40:51 67,32
14 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:41:03 67,93
15 Inge Löwegren Katrineholms OK 00:41:08 68,19
16 Peter Englund IFK Sävsjö 00:41:09 68,24
17 Hans Lingfors IF Hallby SOK 00:41:12 68,39
18 Roland Warenius Dalaportens OL 00:41:25 69,06
19 Robert Larsson Hagaby GOIF 00:42:34 72,59
20 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 00:42:43 73,05
21 Hans Trofast Tenhults SOK 00:42:58 73,82
22 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 00:42:59 73,87
23 Kjell Kaminsky IF Hagen 00:43:00 73,92
25 Göran Svärd OK Klemmingen 00:43:28 75,35
26 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:43:41 76,02
27 Anders Robertsson Almby IK 00:43:49 76,43
28 Tommy Nilbrink Umeå OK 00:43:57 76,84
29 Bo Larsson Växjö OK 00:44:06 77,30
30 Lennart Jakobson Tibro OK 00:44:59 80,01
31 Lars Olsson Västvärmlands OK 00:45:27 81,44
32 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:45:48 82,52
35 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:46:22 84,26
36 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 00:46:52 85,79
37 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:47:26 87,53
38 Pelle Skullman Linköpings OK 00:48:39 91,27
39 Peder Wickström Arboga OK 00:49:05 92,60
40 Leif Axelsson Målilla OK 00:49:25 93,62
41 Inge Hultman Kovlands IF 00:49:51 94,95
42 Olle Arman Nyköpings OK 00:50:00 95,41
43 Sture Johansson OK Kullingshof 00:50:17 96,28
44 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:50:21 96,49
45 Per-olof Einarsson Fagersta OK 00:51:13 99,15
46 Göran Liljequist OK Älme 00:51:19 99,46
47 Östen Brunnelöv Sundbybergs IK 00:51:26 99,82
48 Mats Ivermark Säffle OK 00:51:29 99,97
49 Sven Erik Frick FK Göingarna 00:51:37 100,38
50 Christer Galle Bromma-Vällingby SOK 00:51:52 101,15
51 Kurt Johansson OK Gisle 00:52:03 101,71
52 Christer Engman Lunds OK 00:52:07 101,91
53 Hans Öberg OK Hällen 00:52:12 102,17
54 Christer Nilsson FK Vittus 00:52:19 102,53
55 Per-Åke Hull Almby IK 00:52:31 103,14
56 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:52:32 103,19
56 Sven Davidsson OK Tuvan 00:52:32 103,19
58 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:52:35 103,35
59 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:52:51 104,17
60 Bo Anders Nilsson Lunds OK 00:53:22 105,75
61 Ingemar Kyhlberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:53:26 105,96
62 Leif Wallenbro Väsby OK 00:53:37 106,52
63 Roger Andersson OK Skogshjortarna 00:53:41 106,73
64 Leif Rylander Markbygdens OK 00:53:45 106,93
65 Sören Lindblom Österfärnebo IF 00:53:47 107,03
66 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:53:51 107,24
67 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK 00:54:32 109,34
68 Roland Gustavsson Alvesta SOK 00:54:45 110,00
69 Dick Davidsson Viksjöfors OK 00:54:53 110,41
70 Jan Svensson GOIF Tjalve 00:54:54 110,46
71 Billy Jakobsson Åkers IF 00:55:07 111,13
73 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:55:17 111,64
74 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:56:13 114,50
75 Kent Svensson OK Skogsfalken 00:56:35 115,63
75 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:56:35 115,63
77 Christer Engstrand Stora Tuna OK 00:56:52 116,50
78 Kjell Sjunnesson Kungälvs OK 00:57:40 118,96
80 Bo Ericsson OK Sänkan 00:59:21 124,13
81 Thomas Petersson Vaggeryds SOK 00:59:43 125,25
83 Jarl Erik Palm Kjula IF 01:00:24 127,35
84 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 01:00:27 127,50
86 Göran Forsberg Hagaby GOIF 01:00:48 128,58
87 Fredrik Odelberg IK Ymer 01:00:50 128,68
88 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 01:01:02 129,30
89 Johan Kock Rehns BK 01:01:40 131,24
90 Ingemar Kallin SOK 68 01:02:31 133,85
91 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 01:02:37 134,16
92 Hans Palm Hjärnarps GH OL 01:03:28 136,77
93 Kent Påledal Strängnäs-Malmby OL 01:03:29 136,82
94 Bernt Gustafsson Sigtuna OK 01:04:18 139,33
95 Ingvar Schön Andrarums IF 01:04:51 141,02
96 Lars Larsson OK Frisene 01:05:10 141,99
97 Roland Nilsson OK Kompassen 01:05:19 142,45
99 Anders Holmberg Lindebygdens OK 01:05:44 143,73
100 Håkan Eriksson Umeå OK 01:06:51 147,16
101 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 01:06:55 147,36
102 Göran Eklund Trosabygdens OK 01:07:48 150,07
103 Måns Öhman Visborgs OK 01:08:48 153,14
104 Tord Fransson Motala AIF OL 01:12:12 163,59
105 Jon Flordal Ljusdals OK 01:12:29 164,46
106 Stig Adolfsson OK Bävern 01:14:27 170,49
107 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 01:14:58 172,08
108 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 01:15:27 173,56
109 Göran Frisk Attunda OK 01:17:31 179,91
110 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 01:19:12 185,08
111 Pär Johnsson Vandrarringen 01:22:21 194,75
112 Sten Helmertz Frölunda OL 01:25:21 203,97
113 Bengt Larsson Sol Tranås 01:28:03 212,26
114 Tommy Held FK Åsen 01:31:10 221,83

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF