Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Per-Arne Källén Uddevalla OK 00:39:01 30,18
4 Bengt Bergman Lunds OK 00:40:52 34,18
5 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:41:05 34,64
7 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 00:41:30 35,54
8 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:41:32 35,62
9 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:41:48 36,19
10 Roger Danielsson Linköpings OK 00:42:31 37,74
11 Leif Sandgren Frosta OK 00:42:51 38,46
13 Rune Rådeström Snättringe SK 00:43:02 38,86
14 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:43:24 39,65
15 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:43:32 39,94
16 Kjell Eriksson OK Djerf 00:44:15 41,49
17 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:44:18 41,59
18 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:44:27 41,92
19 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:44:39 42,35
20 Anders Björnberg Frölunda OL 00:45:16 43,68
21 Dag Lorén OK Frisene 00:45:50 44,91
22 Leif Nordin Attunda OK 00:46:05 45,45
23 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 00:46:48 47,00
24 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:47:03 47,54
25 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:47:35 48,69
26 Börje Råberg OK Tyr 00:47:43 48,98
26 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:47:43 48,98
28 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:47:46 49,08
29 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:47:58 49,52
30 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:48:23 50,42
31 Owe Edström Kovlands IF 00:48:36 50,88
33 Hans Carlsson IFK Göteborg 00:49:27 52,72
34 Henry Djurbäck Markbygdens OK 00:49:32 52,90
35 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:49:43 53,30
35 Rune Ringsgård OK Roxen 00:49:43 53,30
37 Benkt Anderson Lunds OK 00:49:52 53,62
38 Nils Karlsson Växjö AIS 00:49:53 53,66
40 Roland Nilsson SOK Viljan 00:50:08 54,20
41 Lars-Göran Molin Markbygdens OK 00:50:31 55,03
42 Tommy Olsson OK Dacke 00:50:42 55,42
43 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:51:00 56,07
44 Stig Landstorp OK Tor 00:51:22 56,86
45 Jerry Martinsson OK Motala 00:51:28 57,08
46 Aymonn Andersson OK Dacke 00:51:29 57,11
47 Ulf Back Vandrarringen 00:51:32 57,22
48 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:51:33 57,26
49 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:51:34 57,29
50 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:51:46 57,73
51 Håkan Nilsson Malmö OK 00:51:58 58,16
52 Waste Byström OK Virdarna 00:52:03 58,34
53 Jan Hansson Lunds OK 00:52:42 59,74
54 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:52:53 60,14
55 Göran Svensson FK Finn 00:53:00 60,39
57 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:53:17 61,00
58 Inge Persson FK Boken 00:53:25 61,29
60 Gunnar Palmqvist Boxholm-Mjölby OL 00:53:29 61,44
61 Leif Björkman IK Ymer 00:53:31 61,51
62 Kent Johansson Örkelljunga FK 00:53:40 61,83
64 Roy Owesson Helsingborgs SOK 00:54:20 63,27
65 Lars Lång Vimmerby OK 00:54:27 63,52
67 Lars Olsson FK Boken 00:55:19 65,40
68 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:55:21 65,47
69 Per Ivermark Säffle OK 00:55:22 65,50
70 Kent Olausson OK Orinto 00:55:26 65,65
72 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:55:32 65,86
75 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:56:55 68,85
76 Krister Alfredsson OK Orinto 00:56:57 68,93
77 Anders Claesson IFK Moras OK 00:57:17 69,65
78 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 00:58:10 71,55
79 Krister Karlsson IK Standard 00:58:11 71,59
80 Christer Solbreck Långhundra IF 00:59:14 73,86
80 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:59:14 73,86
82 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:59:24 74,22
83 Jack Grönroos OK Alehof 00:59:32 74,51
86 Sören Eriksson Länna IF 01:00:54 77,46
87 Lennart Bohman FK Vittus 01:01:01 77,71
88 Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 01:01:04 77,82
89 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 01:01:07 77,93
90 Börje Åkesson Frosta OK 01:01:12 78,11
91 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 01:01:18 78,32
92 Johnny Gustafsson Gamleby OK 01:01:41 79,15
93 Leif Nordlund Länna IF 01:01:52 79,55
94 Alf Berggren Östersunds OK 01:02:08 80,13
95 Kurt Johansson Svenljunga OK 01:02:14 80,34
96 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:02:45 81,46
97 Lars Wahlström Istrums SK 01:03:02 82,07
98 Leif Lindström Nybro OK 01:03:04 82,14
99 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 01:03:32 83,15
100 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 01:03:34 83,22
101 Sven Ruther OK Älme 01:03:40 83,44
102 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 01:03:41 83,47
103 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:03:42 83,51
104 Tor-Eve Bengtsson Helsingborgs SOK 01:03:53 83,91
106 Åke Bergman Stigfinnarna 01:03:58 84,09
108 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:04:18 84,81
109 Hans Persson OK Älgen 01:04:20 84,88
110 Åke Borger Ankarsrums OK 01:04:31 85,27
112 Ingemar Johnsson Haninge SOK 01:04:33 85,35
113 Arne Johansson OK Älme 01:05:52 88,19
114 Peeter-Jaan Kask Lunds OK 01:06:02 88,55
115 Reine Frisk Vaggeryds SOK 01:06:07 88,73
116 Kjell Holmström Björkfors GOIF 01:06:25 89,38
117 Bert Thorsson Ryda SK 01:06:38 89,85
118 Jan Flansbjer Ringsjö OK 01:07:37 91,97
119 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 01:07:56 92,66
120 Stefan Erlandsson Garda IK 01:08:11 93,20
121 Reits Hall OK Amne 01:08:55 94,78
122 Thor-Erik Lindmark Svappavaara AIF 01:09:00 94,96
123 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:09:13 95,43
124 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 01:09:30 96,04
125 Hans Grudd Stora Tuna OK 01:09:38 96,33
126 Bengt-Åke Nilsson OK Torfinn 01:09:53 96,87
127 Claes-Göran Green Lunds OK 01:09:56 96,98
128 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 01:10:07 97,37
129 Jan Persson Ystads OK 01:10:29 98,17
130 Leif Karlsson Frosta OK 01:10:38 98,49
131 Bengtåke Andersson OK Amne 01:11:15 99,82
132 Göran Schylander Frösö IF 01:11:33 100,47
134 Karl Bertil Kjellsson Rävetofta OK 01:11:50 101,08
136 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 01:12:11 101,84
137 Erland Svensson Kvillebyns SK 01:12:25 102,34
138 Bo Adolfsson IK Ymer 01:12:28 102,45
140 Pertti Heed OK Orinto 01:14:03 105,87
142 Lennart Korén OK Branten 01:14:38 107,13
143 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 01:15:15 108,47
144 Hans Sahlberg Långhundra IF 01:15:18 108,57
146 Anders Svenson Ankarsrums OK 01:15:24 108,79
147 Ulf Skogtjärn OK Linné 01:15:58 110,01
148 Sven-Olof Asp Leksands OK 01:15:59 110,05
149 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:16:20 110,81
150 Roland Persson OK Älme 01:16:29 111,13
152 Claes Green Sjövalla FK 01:17:12 112,68
153 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:17:20 112,97
154 Kjell Bergman Stigfinnarna 01:18:00 114,41
155 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 01:18:22 115,20
156 Hans Carlsson Hellas Orientering 01:18:38 115,78
157 Tom Lindberg Lunds OK 01:21:19 121,57
159 Gösta Lundgren Hjärnarps GH OL 01:21:43 122,44
160 Bo Eklund Vimmerby OK 01:22:22 123,84
161 Åke Saloniemi SK Gränsen 01:22:57 125,10
162 Gert Lindeus Almby IK 01:24:58 129,46
163 Klas Langels Skarpnäcks OL 01:25:40 130,97
164 Hans Risberg Skattkärrs IF 01:27:47 135,55
165 Christer Ljungquist Lunds OK 01:29:53 140,08
166 Sven Thelandersson Lunds OK 01:31:00 142,50
167 Yngve Persson Tierps SOK 01:32:17 145,27
169 Tomas Möller OK Södertörn 01:57:22 199,46
Lars Sönsteröd SOK 68
Stefan G Larsson OK Njudung

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF