Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:28:09 44,93
2 Vidar Löfving Tibro OK 00:28:22 45,69
3 Bo Turesson OK Bävern 00:28:33 46,33
4 Gunnar Enberg Målilla OK 00:29:13 48,68
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:30:26 52,96
7 Bo Klamfelt Tibro OK 00:30:49 54,31
8 Åke Höglund Timrå SOK 00:30:58 54,84
9 Erland Martinsson OK Tyringe 00:31:19 56,07
10 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:31:37 57,12
11 Oskar Johansson Stångenäs AIS 00:31:53 58,06
12 Ingemar Andersson OK Orion 00:32:48 61,29
12 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:32:48 61,29
14 Larseric Larsson Degerfors OK 00:32:59 61,93
15 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:33:02 62,11
16 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:33:09 62,52
17 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:33:25 63,46
18 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:33:28 63,63
19 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:33:41 64,40
20 Ronny Palm FK Boken 00:34:01 65,57
22 Lars Lorén OK Frisene 00:34:11 66,15
23 Bengt Jönsson Åkers IF 00:34:17 66,51
24 Tommy Öhling Ärla IF 00:34:18 66,57
25 Göran Rubendahl OK Skogshjortarna 00:34:32 67,39
26 Eric Tenland Stigmännen Karlshamns OK 00:34:36 67,62
27 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:34:49 68,38
28 Jan Wingstedt Bodafors OK 00:34:52 68,56
29 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:35:19 70,14
30 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:35:25 70,49
31 Åke Olsson Hässleholms OK 00:35:36 71,14
32 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 00:35:38 71,26
33 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:35:47 71,78
34 Willy Ljungdell Täby OK 00:35:54 72,19
35 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:36:14 73,37
37 Arne Karlsson OK Tor 00:36:23 73,90
38 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:36:59 76,01
39 Lennart Gustavsson IK Uven 00:37:04 76,30
40 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 00:37:14 76,89
42 Hans-Olof Forsberg Umeå OK 00:37:29 77,77
43 Arne Karlsson Värend GN OL 00:37:34 78,06
44 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:37:35 78,12
45 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:37:56 79,35
46 Arne Larsen Västerviks OK 00:38:04 79,82
47 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:38:05 79,88
48 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:38:24 80,99
49 John Östlund Sundbybergs IK 00:38:30 81,34
50 Ulf Persson Anderstorps OK 00:38:31 81,40
51 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:38:41 81,99
52 Lars Alström Rasbo IK 00:38:52 82,63
53 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:38:55 82,81
55 Christer Ottosson IF Hagen 00:39:02 83,22
56 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:39:05 83,40
57 Gösta Claesson Rydboholms SK 00:39:16 84,04
58 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:39:29 84,80
59 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:40:05 86,91
60 Lennart Forsberg Umeå OK 00:40:12 87,32
62 Gunnar Carlson OK Roxen 00:40:19 87,74
63 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:40:20 87,79
64 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:40:23 87,97
64 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:40:23 87,97
66 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:40:37 88,79
67 Björn Andersson Gotlands Bro OK 00:41:06 90,49
67 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:41:06 90,49
69 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 00:41:18 91,20
73 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:42:16 94,60
74 Åke Strömberg Södertälje-Nykvarn OF 00:42:34 95,65
75 Göran Nilsson Valbo AIF 00:42:40 96,00
76 Per Jacobsson Arboga OK 00:42:47 96,41
77 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 00:42:51 96,65
77 Jan Hellstrand Åmåls OK 00:42:51 96,65
79 Göran Karlsson Lessebo OK 00:42:52 96,71
80 Lars Arlebo KFUM Örebro OK 00:42:59 97,12
81 Boris Andersson Rånäs OK 00:43:25 98,64
82 Jan Larsson Främmestads IK 00:43:44 99,76
83 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:43:45 99,82
84 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:44:02 100,81
85 Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen 00:44:06 101,05
86 Christer Liwell Ärla IF 00:44:24 102,10
87 Rolf Malmros Visborgs OK 00:44:26 102,22
88 Rolf Danielsson Värend GN OL 00:44:42 103,16
89 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:44:44 103,28
90 Hans Gunnar Karmstig Ankarsrums OK 00:44:49 103,57
91 Leif Forsman Söderhamns OK 00:44:53 103,80
92 Karl Bergstrand Hjobygdens OK 00:45:03 104,39
93 Bo Bülow Malmö OK 00:45:05 104,51
95 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:45:24 105,62
96 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 00:45:38 106,44
97 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:45:39 106,50
98 Håkan Forsgren Gävle OK 00:45:45 106,85
99 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:45:48 107,03
99 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:45:48 107,03
101 Folke Ringberg Lessebo OK 00:46:24 109,14
102 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 00:46:33 109,67
103 Anders Sternö OK Roxen 00:46:44 110,31
104 Erik Brickman Rehns BK 00:46:58 111,13
105 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 00:47:17 112,25
107 Kjell Lindau OK Kompassen 00:47:22 112,54
108 Lars Mathiasson IK Stern 00:47:31 113,07
109 Bengt Åkerström SOK Träff 00:47:51 114,24
110 Alf Börjars Kils OK 00:47:54 114,42
111 Krister Lindeberg Malmö OK 00:47:56 114,53
112 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:47:58 114,65
113 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 00:48:04 115,00
114 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:17 115,77
114 Hans Nygren Boliden FFI 00:48:17 115,77
117 Göran Abel Härnösands OK 00:48:23 116,12
119 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:49:37 120,46
120 Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 00:50:27 123,39
121 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 00:50:33 123,74
122 Stig Larsson Hagaby GOIF 00:51:03 125,50
124 Jan Nilsson FK Snapphanarna 00:51:17 126,32
125 Leif Rydberg Istrums SK 00:51:47 128,08
126 Leif Persson Ljusdals OK 00:51:59 128,79
127 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 00:52:07 129,25
128 Göran Litzell OK Kullingshof 00:52:45 131,48
130 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:53:07 132,77
131 Ewert Nilsson OK Kompassen 00:54:04 136,12
132 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:54:05 136,17
133 Jan Blomgren Västvärmlands OK 00:55:01 139,46
134 Lars Karlsson Gamleby OK 00:55:28 141,04
135 Bert Luvö FK Herkules 00:55:42 141,86
136 Lars Henriksson OK Älme 00:56:03 143,09
137 Lars-Erik Ericson Ölmstads IS 00:57:15 147,32
138 Sven-Erik Forsell Lunds OK 00:58:30 151,71
139 Roland Persson IFK Enskede 00:59:25 154,94
140 Arne Bigsten FK Herkules 01:02:06 164,38
141 Lars Johnsson OK Måsen 01:04:09 171,59
142 Lars Hugosson KFUM Örebro OK 01:04:52 174,12
144 Hans Forsberg OK Kolmården 01:16:04 213,52
146 Key Lindell OK Södertörn 01:21:25 232,35
147 Christer Holt Västvärmlands OK 01:23:27 239,50
148 Anders Broberg OK Sänkan 01:36:45 286,30
Leif Hofmeijer OK Älvsjö-Örby
Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK
Göran Nilsson Eksjö SOK
Stig Larsson Rävetofta OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF