Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H80

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ingvar Petersson Hässleholms OK 00:34:26 75,69
2 Yngve Malmlöf Falköpings AIK OK 00:37:10 85,84
3 Sture Pettersson Falköpings AIK OK 00:38:31 90,85
4 Göran Ekebjär OK Kåre 00:38:42 91,53
5 Carl-Henrik Hallberg IK Uven 00:39:03 92,83
6 Sture Roland Josefsson OK Kåre 00:40:45 99,14
7 Valter Alamaa IK Vikings OK 00:40:57 99,88
8 Gunnar Larsson Uddevalla IS 00:41:03 100,25
9 Bengt Edvardsson OK Torfinn 00:41:43 102,73
10 Bertil Johansson Skåneslättens OL 00:42:24 105,26
11 Torsten Björkeroth OK P4 00:43:07 107,92
13 Alf Lundkvist OK Tor 00:43:15 108,42
14 Ove Kilborn Uddevalla IS 00:45:15 115,84
15 Lennart Stenberg Stigfinnarna 00:45:27 116,58
16 Lars-Erik Malmqvist Växjö OK 00:46:05 118,93
17 Said Johansson Uddevalla IS 00:46:14 119,49
18 Alf Karlsson Lessebo OK 00:46:29 120,42
19 Lars Magnusson Kristinehamns OK 00:46:51 121,78
20 Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK 00:47:27 124,01
21 Sven Svensson FK Vittus 00:47:28 124,07
22 John Larsson Västvärmlands OK 00:47:30 124,19
23 Rune Johansson Östersunds OK 00:48:08 126,54
24 KarlErik Fransson Trollhättans SOK 00:48:42 128,65
25 Bengt A Karlsson Åmåls OK 00:49:39 132,17
26 Karl-Erik Mogren Stigfinnarna 00:50:28 135,20
27 Nils Rågstedt IS Kullen 00:51:58 140,77
28 Rolf Blom Frölunda OL 00:52:22 142,26
29 Björn Broman Göteborg-Majorna OK 00:55:12 152,77
30 Lars T Eriksson OK Linné 00:57:54 162,80
31 Bengt Åhlander Hammarby IF OF 00:59:15 167,81
32 Claes Sjöberg Lindebygdens OK 01:03:10 182,35
35 Åke Lundell Ljungskile FK 01:10:10 208,33
36 Lennart Westergren Söders-Tyresö 01:17:17 234,74
37 Bror Svensson Uddevalla IS 01:19:58 244,71
38 Sören Ståhl Gävle OK 01:21:32 250,52
39 Tage Lundmark Rönnskär Railcare IF 01:24:44 262,40
40 Lars Samuelsson SK Järven 01:25:44 266,11
41 Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 01:26:54 270,44
42 Lars-Gunnar Enström OK Tranan 01:35:31 302,42
43 Gösta Nilsson Östersunds OK 01:39:34 317,46
44 Ragnar Mårtensson Katrineholms OK 02:00:14 322,00
Arne Spetz IFK Brattfors

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF