Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - D60 Motion

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Eva Bergman IK Uven 00:37:44 97,33
2 Marita Johansson OK Stigen 00:40:49 109,10
3 Tina Bakkman Lessebo OK 00:41:30 111,71
4 Turid Petersson Vaggeryds SOK 00:41:49 112,92
5 Yvonne Galborgen Eds SK 00:42:38 116,04
6 Christina Nilsson Andrarums IF 00:43:39 119,92
7 Dagny Jonsson OK Letstigen 00:44:02 121,39
8 Ingmarie Hugosson KFUM Örebro OK 00:44:58 124,95
9 Kicki Järvholm Växjö OK 00:45:03 125,27
10 Barbro Nilsson Andrarums IF 00:45:46 128,00
11 Marianne Hallberg FK Boken 00:45:59 128,83
12 Meit Kruskopf Korsnäs IF OK 00:46:00 128,89
13 Lena Nilsson Ulricehamns OK 00:46:34 131,06
14 Ingrid Brelind Markbygdens OK 00:48:35 138,76
15 Ingrid Nilsson Växjö OK 00:49:49 143,46
17 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK 00:51:34 150,15
18 Lena Lindgren OK Järnbärarna 00:52:01 151,86
19 Lilly Britt Hanses IK Jarl Rättvik 00:52:30 153,71
20 Christina Gohde Västerås SOK 00:52:45 154,66
21 Birgitta Nilsson FK Snapphanarna 00:54:33 161,54
22 Lisbeth Persson Andrarums IF 00:55:42 165,93
23 Miriam Norén IK Uven 00:56:09 167,64
24 Gerd Lundin Berg Svenljunga OK 00:56:17 168,15
25 Gittan Jonsson Kjula IF 00:58:38 177,12
26 Lena Carlström-Larsson Sävedalens AIK 00:58:58 178,40
27 Ann-Christin Aspegren OK Kontinent 00:59:01 178,59
28 Ewa Arvidsson OK Södertörn 00:59:12 179,29
29 Britt-Marie Ekberg OK Orinto 00:59:23 179,99
30 Kristina Fransson OK Virdarna 00:59:28 180,31
31 Ingegerd Frick Trollhättans SK 00:59:37 180,88
32 Ingrid Norén Boxholm-Mjölby OL 01:00:53 185,71
34 Eivor Nydahl Stigmännen Karlshamns OK 01:03:09 194,37
35 Eva Nyström OK Roxen 01:03:43 196,53
36 Doris Ljungdell Enebybergs IF 01:03:51 197,04
37 Siw Svensson Svenljunga OK 01:04:26 199,27
38 Eva Westerholm-Lannfelt OK Skogshjortarna 01:05:27 203,15
39 Åsa Norell Skogsluffarnas OK 01:05:46 204,36
40 Maud Andersson OK Tylöskog 01:08:37 215,24
41 Irma Fredriksson Korsnäs IF OK 01:11:20 225,61
42 Annika Johansson IFK Moras OK 01:11:42 227,01
43 Kristin Lindberg Lunds OK 01:12:28 229,94
45 Karin Malmgren Hjärnarps GH OL 01:13:16 232,99
46 Siv Lindén OK Tyr 01:13:38 234,39
47 Siv Ivermark Säffle OK 01:19:21 256,22
48 Mona Ivermark Säffle OK 01:19:23 256,34
50 Veronica Dahlbom Helsingborgs SOK 01:20:44 261,50
51 Eva Olsson Hjobygdens OK 01:23:32 272,19
52 Lena Larsson Hestra IF 01:29:31 295,03
55 Margareta Reihs Svaide Roma SOK 02:02:55 312,00
Ann-Cathrin Lindell OK Södertörn

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr