Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H70 Motion

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Mårtensson IFK Bergvik 00:34:36 80,52
2 Sven-Åke Andertoft Markaryds FK 00:37:48 92,79
3 Nils Persson IS Skanne 00:38:24 95,09
4 Åke Andersson Fältjägarnas IF 00:40:09 101,79
5 Lars-Åke Larsson OK Tisaren 00:41:05 105,37
6 Sven Persson Torsås OK 00:41:52 108,37
7 Roland Akselsson Lunds OK 00:42:07 109,33
8 Bertil Karlsson OK Linné 00:42:28 110,68
10 Rune Olsson Västvärmlands OK 00:43:00 112,72
11 Jan-Erik Glans Malmö OK 00:43:38 115,15
12 Olle Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:43:48 115,79
13 Bo Borg GOIF Tjalve 00:44:34 118,73
14 Kjell Andersson Sundsvalls OK 00:44:52 119,88
15 Bille Widell Visby IF Gute Skid-och orienteringsklubb 00:46:40 126,78
16 Boy Nyman Vandrarringen 00:48:10 132,53
17 Roland Ekelöf Stigmännen Karlshamns OK 00:50:46 142,49
18 Bengt Nygren Malmö OK 00:51:37 145,75
19 Kjell Nilsson Västvärmlands OK 00:52:32 149,27
20 Lars Jellvert Fellingsbro GOIF 00:52:38 149,65
21 Ove Kroksmyr FK Finn 00:53:23 152,52
22 Bernt Johansson OK Bävern 00:53:45 153,93
23 Rolf Johansson Södertälje IF 00:53:55 154,57
24 Jan Olof Hedberg Gagnefs OK 00:54:01 154,95
25 Evert Johansson Borås GIF 00:59:02 174,18
26 Karl Erik Nilsson Tormestorps IF 00:59:22 175,46
27 Henry Gillow Vandrarringen 00:59:57 177,70
28 Sven-Åke Svensson Filipstads OK 01:00:07 178,34
30 Lennart Berggren OK Silvanus 01:01:42 184,41
31 Karl-Erik Palm IBM-Klubben 01:01:43 184,47
32 Arne Gustafsson IFK Moras OK 01:01:55 185,24
33 Lennart Carlsson FK Finn 01:02:13 186,39
34 Göran Grundén Kvarnsvedens GOIF OK 01:02:30 187,47
35 Per-Olof Persson Skillingaryds FK 01:02:46 188,50
36 Lars Andreasson OK Tor 01:03:25 190,99
37 Ragnvald Bladh OK Älme 01:03:39 191,88
39 Ragnar Peterson OK Djerf 01:06:10 201,53
40 Torbjörn Hammar Västerbergslagens OL 01:08:50 211,75
41 Samuel Eriksson OK Letstigen 01:09:32 214,44
42 Karl-Axel Johansson Gustavsbergs OK 01:09:50 215,59
43 Nils Tjernberg Södertälje IF 01:12:46 226,83
44 Anders Lyck Leksands OK 01:13:05 228,04
45 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:18:38 249,32
46 Gunnar Johnsson Bodens BK 01:25:36 276,03
47 Weimar Sandell OK Roxen 01:44:23 322,00
Ingemar Erlandsson Växjö OK
Kjell Sjöberg Enebybergs IF
Rolf Björklund GOIF Tjalve

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr