Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-Dagars Etapp 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:36:48 18,09
3 Filip Wadsten OK Landehof 00:39:08 23,95
4 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:39:40 25,29
6 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:40:17 26,83
7 Jonathan Envall Tullinge SK 00:40:32 27,46
9 Theodor Wahlbom OK Orion 00:41:15 29,26
11 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:41:41 30,34
13 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:44:20 36,99
14 Jakob Fransson OK Milan 00:44:52 38,33
15 Johan Gustafsson OK Tyr 00:45:06 38,92
16 Linus Landergren Hestra IF 00:46:06 41,42
17 Joakim Ståhl Järbo OK 00:47:57 46,06
18 Filip Karlsson IF Hagen 00:48:07 46,48
18 Erik Fors Hestra IF 00:48:07 46,48
20 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:48:09 46,57
21 Daniel Andersson OK Löftan 00:48:51 48,32
22 Pontus Kullin Alfredsson OK Tyr 00:49:01 48,74
24 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:50:00 51,21
26 Erik Hagman Göteborg-Majorna OK 00:51:06 53,97
27 Martin Olsson Tibro OK 00:51:45 55,60
28 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:53:18 59,49
29 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:53:27 59,86
30 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:54:26 62,33
32 Ludvig Holmberg OK Tranan 00:57:18 69,52
33 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:57:50 70,86
34 Egil Simes OK Tyr 00:58:29 72,49
35 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:59:20 74,62
37 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:59:37 75,33
39 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:00:31 77,59
41 Alexander Hörnquist Hägglunds IoFK 01:02:57 83,69
42 Nils Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:03:45 85,70
43 Johan Gustafsson OK Nackhe 01:03:49 85,87
44 Loke Agmarken Halmstad OK 01:04:52 88,50
45 Samuel Henningsson OK Löftan 01:06:58 93,77
46 Simon Olausson OK Tranan 01:07:24 94,86
47 August Bengtsson OK Nackhe 01:07:27 94,98
48 Marcus Bengtsson Mariestads FK 01:09:39 100,50
51 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:21:34 130,39
52 Jakob Junkers IF Marin Väst 01:22:23 132,44
54 Dennis Karström Frölunda OL 01:29:04 149,21
55 Esben Öhlenschläger Örkelljunga FK 01:29:57 151,42
57 Oskar Vamling Frölunda OL 01:47:56 196,53
Anton Hansson IK Hakarpspojkarna
Oscar Philipsson Markaryds FK
Erik Björklund Sjövalla FK
Fredrik Lind Frölunda OL
Albin Pålsson Kungälvs OK

Annonser