Svenska Orienteringsförbundet

DM Medel Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:24:00 4,05
2 David Bejbom Järla Orientering 00:24:13 4,76
3 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:25:17 8,24
4 Oskar Daniels Attunda OK 00:26:03 10,74
5 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:38 12,64
6 Markus Adolfsson Linköpings OK 00:26:44 12,97
7 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:26:46 13,07
8 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:26:51 13,35
9 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:27:06 14,16
10 Johan Kärrström Tullinge SK 00:27:11 14,43
11 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:28:02 17,21
12 Mathias Hallmén Attunda OK 00:28:05 17,37
13 Martin Härberg Järla Orientering 00:28:15 17,91
14 Allan Mogensen OK Ravinen 00:28:37 19,11
15 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:28:42 19,38
16 Henrik Persson Tullinge SK 00:28:43 19,44
17 Sven Ruegg Tullinge SK 00:28:48 19,71
18 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 00:28:50 19,82
19 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:29:25 21,72
20 Christer Backman Tullinge SK 00:29:42 22,64
21 Anders Boström Järfälla OK 00:29:47 22,91
22 Anders Jansson Täby OK 00:29:52 23,19
23 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:29:53 23,24
24 Johan Sisell OK Södertörn 00:30:05 23,89
25 Olle Karlsson Tullinge SK 00:30:08 24,06
26 Petter Haraldsson Gustavsbergs OK 00:30:24 24,93
27 Gunnar Lindberg Bromma-Vällingby SOK 00:30:32 25,36
28 Axel Mattsson Järla Orientering 00:30:33 25,42
29 Dan Wester Järla Orientering 00:30:34 25,47
30 Martin Lindskog OK Ravinen 00:31:30 28,51
31 Robert Johansson Täby OK 00:31:33 28,68
32 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:31:35 28,79
33 Linus Kaisajuntti IFK Lidingös Skid o OK 00:31:37 28,89
34 Erik Boström Järla Orientering 00:31:43 29,22
35 Jonas H Sand Gustavsbergs OK 00:32:05 30,42
36 Joacim Tingstorp Hammarby IF OF 00:32:10 30,69
37 Erik Mattsson Järla Orientering 00:32:44 32,54
37 Oskar Karlin Centrum OK 00:32:44 32,54
39 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:33:04 33,62
40 Jakob Larsen Centrum OK 00:33:05 33,68
41 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:33:47 35,96
42 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:33:54 36,34
43 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 00:34:23 37,92
44 Johan Ericsson Hammarby IF OF 00:34:38 38,73
45 Staffan Persson Tullinge SK 00:34:41 38,90
46 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 00:34:45 39,12
47 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o OK 00:34:47 39,22
48 Christofer Näsholm Ärla IF 00:35:21 41,07
49 Pontus Karlsson Attunda OK 00:36:10 43,74
51 Jonas Kärrström Tullinge SK 00:36:36 45,15
52 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:36:37 45,20
53 Daniel Pelyhe Söders-Tyresö 00:36:39 45,31
54 Joel Bergkvist Centrum OK 00:38:19 50,75
55 John Hartley OK Ravinen 00:38:40 51,89
57 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:40:14 57,00
58 Niklas Olsson Täby OK 00:43:44 68,42
59 Joakim Olsson Väsby OK 00:47:31 80,76
60 Daniel Lennartsson Centrum OK 00:48:54 85,27
61 Mattias Henriksson Centrum OK 00:58:29 116,53
62 David Spetz Järfälla OK 00:59:07 118,60
63 Emil Håsteen Järla Orientering 01:11:26 158,77
Erik Brandhorst Järla Orientering

Annonser