Svenska Orienteringsförbundet

SM Lång, final - H18 Final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:05:28 5,67
2 Erik Boman Gävle OK 01:08:05 8,88
3 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:08:19 9,16
4 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:08:24 9,26
5 Thor Nørskov IFK Göteborg 01:09:36 10,73
6 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:12:45 14,59
7 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:13:25 15,40
8 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 01:13:47 15,85
9 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 01:15:03 17,40
10 Didrik Hall Nyköpings OK 01:15:36 18,08
11 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:15:45 18,26
12 Assar Hellström OK Ravinen 01:16:22 19,01
13 Rudolfs Zernis Ärla IF 01:19:47 23,20
14 Niklas Aldén OK Linné 01:20:07 23,60
15 Oskar Andrén OK Tisaren 01:20:08 23,62
16 Joar Svartholm Gammelstads IF 01:21:34 25,38
17 Oskar Andersson OK Gynge 01:21:40 25,50
18 Anton Philipsson Markaryds FK 01:21:46 25,62
19 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:21:58 25,87
20 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn Orientering 01:22:22 26,36
21 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:22:42 26,77
22 Erik Karlsson Målilla OK 01:23:16 27,46
23 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 01:23:37 27,89
24 Michal Hubacek OK Tisaren 01:24:33 29,03
25 Pontus Öström OK Tyr 01:24:40 29,17
26 Simon Andersson OK Rodhen 01:25:15 29,89
27 Jonas Larson Bergnäsets AIK 01:25:33 30,25
28 Eric Hansson Nässjö OK 01:26:25 31,31
29 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:26:28 31,38
30 Axel Wrådhe Attunda OK 01:26:38 31,58
31 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 01:27:23 32,50
32 Karl Dannbring Skåneslättens OL 01:27:33 32,70
33 Erik Lenning Skåneslättens OL 01:29:05 34,58
34 Daniel Wejås Nyköpings OK 01:29:08 34,64
35 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:29:29 35,07
36 Einar Johansson Linköpings OK 01:29:34 35,17
37 Kasper Westman Västerås SOK 01:33:47 40,33
38 Martin Larsson Hestra IF 01:35:18 42,19
39 Simon Fröjd Snättringe SK 01:42:58 51,57

Annonser