Svenska Orienteringsförbundet

SM Lång kval - H21 heat A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:54:55 0,66
2 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:55:18 1,18
3 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:56:22 2,64
4 Rassmus Andersson OK Linné 00:56:52 3,33
5 Jerker Lysell Rehns BK 00:57:05 3,63
6 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:57:55 4,77
7 Anders Kleist OK Denseln 00:58:19 5,31
7 Erik Andersson OK Denseln 00:58:19 5,31
9 Henrik Löfås OK Linné 00:58:47 5,95
10 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 00:58:53 6,09
11 Johan Aronsson OK Tisaren 00:59:44 7,25
12 Artem Panchenko IFK Moras OK 00:59:46 7,30
13 Tomas Hallmén OK Tisaren 01:00:29 8,28
14 Per Brolund OK Denseln 01:00:56 8,90
15 Oleksandr Starov OK Denseln 01:02:38 11,22
16 Henrik Berggren OK Denseln 01:02:41 11,29
17 Hans Brolund OK Denseln 01:03:07 11,88
18 Markus Johansson IFK Göteborg 01:03:49 12,84
19 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 01:04:01 13,12
20 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:04:37 13,94
21 Tommy Lindberg OK Roslagen 01:04:39 13,98
22 Oleksandr Marchuk Södertälje-Nykvarn Orientering 01:04:44 14,10
23 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 01:05:21 14,94
24 Robbin Kantarp OK Hällen 01:05:33 15,22
25 Emil Bengtsson Göteborg-Majorna OK 01:05:34 15,24
26 Linus Mood OK Roslagen 01:06:38 16,70
27 Liutauras Bilevicius OK Linné 01:06:39 16,72
28 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:06:44 16,84
29 Tobias Lindell Vänersborgs SK 01:06:56 17,11
30 Karl Levin Sävedalens AIK 01:07:56 18,48
31 Emil Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 01:08:02 18,61
32 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 01:08:10 18,80
33 Ross Smith OK Linné 01:12:06 24,18
34 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 01:12:56 25,32
35 Daniel Hjortvall Hestra IF 01:16:17 29,91
36 Emil Kalered Skogspojkarnas OK 01:17:14 31,21
37 Olov Ericson Rehns BK 01:17:31 31,60
38 Marcus Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:22:51 38,90
39 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 01:24:37 41,32
40 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:31:03 50,12
41 Olof Eriksson OK Linné 01:35:41 56,47
Oscar Vångell Ärla IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr